kaca1530 kaca1530 komentáře u knih

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Autorka má specifický styl psaní. V podstatě od začátku tušíte, kdo by za zločiny měl z logiky věci a z malých nápověd stát, přesto to neodrazuje od čtení. A zápletka kolem hlavních dvou postav tomu přidává něco zábavného i z jiných žánrů.

23.02.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Tak to byla síla! Propracovaná knížka od začátku do konce. U většiny knih, kde se střídají časové roviny, některé pokaždé pokulhávají, tady ne. Děsivý příběh a děsivé době. Citlivějším jedincům bych doporučila číst o samotě.

21.01.2023 5 z 5

Žár Žár Joseph Incardona

(SPOILER) Nejsem cílovka a je fér to hned na začátek říct. Krásná obálka, nízká cena a Finsko mě upoutaly, takže jsem se dala do čtení i přes neznalost skutečné události a neoblibu saunování. Zvláštní styl psaní. Na druhou stranu odsýpá. Nevím, jestli jsem všechno pochopila tak, jak to bylo myšleno. A taky nevím, jestli je úplně nejvhodnější psát o mrtvých lidech i přes poznámku o smyšleném průběhu atd.

10.01.2023 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

I přes pár momentů, kdy si říkáte, že tohle by se fakt nestalo, se knížka čte svižně a děj utíká plynule díky chytrému členění na jednotlivá rande. Úplně mě nebavila dějová linka okolo porodnice. Jednotlivá rande byla super, klidně bych je občas ocenila podrobněji popsaná. Samozřejmě velkém brzo zjistíte, jak to dopadne, ale zážitek z čtení to neubírá. Vyplatí se číst těsně před Vánocema.

19.12.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Od začátku víte, jak to dopadne a stejně vás to baví a okouzluje. Do Kodaně bych jela hned. Nemůžu opomenout naprosto úžasnou obálku.

10.12.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Knížka krásná obalem i obsahem

13.11.2022 4 z 5

Tahle knížka se nečetla úplně lehce, celkem mi to trvalo. Byly v ní obsaženy všechny křivdy a smutky světa, takže to rozhodně není čtení, které pohladí. Na druhou stranu téma bylo zajímavé s hlavně i pár dní po přečtení o tom budete přemýšlet. Musím zvážit přečtení předchozích knížek od autorky.

21.10.2022 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Čteno v Thajsku na svatební cestě, což tomu dodalo bezva efekt. Nejvíc mě bavily ty cesty na tajemnou akci.

27.09.2022 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Hezká kniha. Osvěžující. Právě proto, že bych si ji běžně nevybrala, ať už kvůli obálce, žánru, místu děje, dávám tak vysoké hodnocení. Někdy je fajn zkusit něco nového, něco co byste normálně nezkoušeli.

18.07.2022 5 z 5