Juvka Juvka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Osobně si knihy s příběhy z druhé světové války nevybírám, ale takhle kniha mi byla doporučena a né jedním člověk. Jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla si ji přečíst. Knihu jsem přečetla během tří dnů a to můžu říct opravdu jedním dechem. Příběh je tak neskutečně silně emotivní, že každého člověka dostane. Představa, co lidé si všechno museli prožít ať už před válkou, v době války a hlavně i v životě po ní, je hrozná a nepřála bych to ani svému nepříteli. Knihu všem doporučuji.

01.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Opět luxusní knížka. Carter je prostě Carter. Všechny jeho knihy můžu doporučit.

07.06.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět výborná kniha. Chris Carter je prostě bomba.

19.08.2023

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět výborné čtení. Prostě Carter to opravdu umí. Kniha upoutá čtenáře okamžitě. Styly jednotlivých vražd jsou tak děsivé, že si to člověk neumí ani představit.

29.09.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky. Nemám moc ráda knížky s touto tématikou, ale jelikož jí kamarádka vychválila, tak jsem neodolala. A rozhodně nelituji. Osobně si nechci představovat ani bych nechtěla zažít to co lidé v koncentračních táborech. Sice je to knížka se šťastným koncem, ale celý příběh je plný emocí. A obdivuji lidi, kteří dokážou o tom co se jim stalo, takhle vyprávět.

25.10.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět výborná knížka od skvělého autora. Kniha má spád už od začátku, je hodně čtivá, občas se i zastaví dech při samotné představě. Je teda zarážející brutalita jednotlivých vražd, což mě osobně napadá myšlenka, zda autor sám není nějaký sériový vrah a píše si nějakou kroniku :-D, ale samozřejmě po shlédnutí jeho životopisu chápu, kde bere inspirace.

19.04.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kniha, která mě zaujala dokonce víc než Zlodějka knih. Je to příběh, který poukazuje na to, že každý člověk je jedinečný a v některých případech dokáže sám sebe překvapit co dokáže. Prostě vše je možné když člověk chce a nebojí se.

05.05.2019 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Typická oddechovka.... romantika, zápletka :-)

19.08.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha,která mě velice překvapila. Ze začátku jsem si říkala, to bude takový průměr..ale najednou dostala kniha spád a skončila velice překvapivě.

17.10.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tohle je vážně krimi thriller. Od začátku knížky Vás to vtáhne do děje. Nikdy nevíte co přijde. Každá kapitola končí tak, že čtenář chce vědět jak to bude dál a proto ho nutí číst pořád a pořád. Knížku opravdu můžu doporučit.

05.02.2020 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Kniha mě ze začátku nijak zvlášť nezaujala. Říkala jsem si, že je to běžný thriller. Ale pak dostala takový spád, že jsem pořád chtěla vědět víc. Domácí násilí na ženách je v dnešní době dobrým tématem.

13.01.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha, která je považována za bestseller, mě osobně moc nezaujala. Čekala jsem od ní daleko víc. Znám lepší knihy. Hlavní hrdinka alkoholička, která si běžně nic nepamatovala a většinu knihy si na to snažila vzpomenout.

29.10.2019 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Kniha, která mě velice překvapila. Zaujala mě od samého začátku. Výborně se četla a příběh byl velice zajímavý.

29.02.2024 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Podle mého názoru knihy do Cartera ani komentář nepotřebují. Ty jsou samy o sobě prostě perfektní. Napsáno krví je toho opět důkazem. Kniha Vás hned od začátku zatáhne do děje. Sice mi některé pasáže přišly nereálné, ale knize to určitě neublížilo.

07.08.2022 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Kniha patří mezi oddychovou literaturu. Opravdu je to typický román pro ženy. Romantický příběh plus určité rodinné problémy. Od začátku víte, jak to dopadne.

07.08.2022 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Tato kniha mě osobně docela i bavila. Byla vtipná, dobře se četla. Příběh je ze života. Taková oddechová literatura :-)

04.04.2022 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha je jednoduchá a velice čtivá. Kniha vyloženě nenadchne ale zároveň neurazí.

24.01.2022 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tento román mě opravdu mile překvapil. Spousta lidí mi doporučovala si nejdřív přečíst Dívka v ledu, ale já šáhla po této knize. Detektivní příběh je zajímavý. Kniha se čte dobře a neobsahuje zdlouhavé pasáže. K autorovi se ještě rozhodně vrátím...

13.12.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Osobně mě moc kniha nezaujala. Ze začátku jsem byla nadšená ale po pár stránek jsem se už u toho začala nudit a už mě to tak nebavilo.

05.12.2020 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět bombová knížka. Na rozdíl od jiných knížek od stejného autora se v této knize neobjevovali tak drastické vraždy. Sice nebyli jen tak obyčejné jako jsme zvyklé ze seriálů, ale přesto to nebylo něco tak brutálního. Ale prostě autor opět nezklamal.

11.10.2020 5 z 5