Jujkyna Jujkyna komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Z téhle knihy mám dost rozporuplné pocity... Rozhodně se k ní už nikdy nevrátím, moc mě nenadchla.. A to navzdory tomu, že doma máme černou kočku, která se svým způsobem podobá Churchovi. Nebála jsem se a musím přiznat, že jsem se místy i dost nudila. Jsem zklamaná, protože jsem na tuhle knížku všude četla samé pozitivní zprávy :).

25.04.2013 2 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Parádní! :) K této knize mě přivedl můj profesor na zsv. Je to trochu podivín a magor - nejlepší exemplář pro psychology;). Takže už když jsem si pro pomeranč šla do knihovny, věděla jsem, že to nebude jen tak. A nebylo. Stačily mi první dva řádky. Kdybych nebyla přesvědčená, že si tu knížku chci přečíst, asi bych ji šla vrátit... ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Jak si jednou zvyknete na slang, jde to samo... dýchla na mě svoji atmosférou a věřím, že se k ní jednou vrátím.. :)
Edit po pár měsících od přečtění knihy:
Donutila mě přemýšlet. O lidech. O společnosti. Dokonce se mi i párkrát stalo, že mě některá situace v životě připoměla výjev z téhle knížky a donutila mě zase přemýšlet. Chtěla jsem o tom hned někomu říct a povědět, že takhle je to špatně.. ale nikdo knihu nečetl, nebo nepochopil. Musím se k ní vrátit. Je vážně DOKONALÁ. Přečtěte si jí. Dejte jí šanci :).

08.02.2013 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Dlouho jsem se prokousávala první povídkou, která se mi až tolik nelíbila a vcelku špatně četla, ale následující příběhy mě upoutaly, některé až přespříliš :)

20.01.2013 4 z 5

Fyzika pro gymnázia - Optika Fyzika pro gymnázia - Optika Oldřich Lepil

Upřímně, tato učebnice mi moc k pochopení optiky nepřispěla.. Jak už přede mnou bylo zmíněno, patří mezi ty slabší s "edice" ..pro gymnázia..:)

17.01.2013 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborné zobrazení komunismu od začátku.. Kniha mi plynula jako film, takže dojem byl o to silnější. :) Doporučuji všem přečíst!

17.01.2013 5 z 5

Pacient nula Pacient nula Jonathan Maberry

No, musím říct, že i když byla kniha takového katastrofického rázu..tak to na mě udělalo dojem. :) Je trochu morbidní tvrdit, že se mi to líbilo, ale svým způsobem ano :) ..trochu mě jen děsí, že by se to mohlo stát reálně..

05.01.2013 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Mně osobně docela Colas Breugnon štval. Ke konci jsem si sice uvědomovala celkový ráz knihy, ale samostatné útržky a sáhodlouhé řeči o vínu a kráse.. to vážně není pro mě. :)

22.12.2012 2 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Knihu jsem sice nečetla, avšak úryvek z ní nám četl samotný Viewegh na besedě, kterou jsem musela obsolvovat a již tehdy se mi nelíbila ani ta mizerná část, co četl. Pro mě je to něco jako knižní vydání Blesku, Aha! nebo něčeho podobného.. :)
Viewegha obecně ráda nemám a toto mě celkem odradilo od toho, abych si alespoň nějakou jeho knížku přečetla..

25.11.2012

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Už když jsem si knihu v knihovně brala, věděla jsem, že to bude odpočinkové čtení. :) Takže pro mě kniha splnila všechna očekávání :)

11.11.2012 3 z 5

Výlety pana Broučka I-III Výlety pana Broučka I-III Svatopluk Čech

Mně se to prostě líbilo. Sice mě od toho všichniodrazovali, ale musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapená :) Výlet p. Broučka do Měsíce je takové oddechové fantasy a výlet pana Broučka do 15.stol. také není špatný, ačkoli ten se mi líbil už méně )

19.08.2012 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Asi jsem měla velká očekávání, která se sice splnila, ale za jakou cenu.. Knihu jsem nesčetkrát odložila než jsem ji konečně dočetla (ke konci jsem ji četla sice s větší dychtivostí, ale ten začátek...). Možná si ji přečtu znovu za pár let a své hodnocení trochu změním.. Ale prozatím bohužel jen 3*

29.07.2012 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Taková fajn oddychovka :) Ironie a britský humor se mi dost líbí, navíc děj je hodně akční mnohy trochu nepřehledný, ale kniha rychle vtáhne do děje, takže ta nepřehlednost je vám docela fuk.

25.07.2012 4 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Tom Knox (p)

Tahle knížka mě dostala nejen akčním dějem, ale především obsahem. Baskicko je dost zajímavá oblast..:) Velmi emotivní (pro mě) kniha a po jejím dočtení jsem se zmohla jen na "wau!".

24.07.2012 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Krásný příběh, opravdu.. Častokrát jsem litovala Bovaryho, protože ta ženská byla k vzteku :D.

24.07.2012 4 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Naprosto výborná knížka! Navíc ji mám v dokonalém česko-ruském vydání!:) Prostě paráda..:)

24.07.2012 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

příliš zdlouhavé popisy a je to pořád takové "mám rád ji" "tyjo, ona má ráda mě, tak už ji nemám rád" "už mě nemá ráda, mám ji rád" ._.

22.07.2012 3 z 5

To To Stephen King

Je to moje oblíbená knížka.. čtu snad každý rok a nikdy mě neomrzela.. :) Je to prostě parádní! :)

22.07.2012 5 z 5