JosefHorák JosefHorák komentáře u knih

Hrdinný kapitán Korkorán Hrdinný kapitán Korkorán Alfred Assollant

Kapitán byl opravdu hrdinný. Díky němu jsem se naučil vyslovovat "Bhagavadgíta". V dospělosti se mi to velmi hodí ;)

17.06.2017

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Velmi hutná kniha. Dokáže vám říci mnohé - pokud chcete naslouchat ;)

Multiorgasmický muž Multiorgasmický muž Douglas Carlton Abrams

Ženy se rodí jako ideální milenky. Muži se to musí učit.
A toto je jeden ze způsobů. Pak se budete smát viagrám, frigiditě, nabídkám k prodloužení penisu, šedým vlasům, stáří ;)
Nu, přinejmenším můžete dělat něco jiného, než to, co už znáte ;)

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Tato kniha příjde ve správný čas. A pak je velmi významná.

22.06.2017 5 z 5

Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření, jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Velmi tuto knihu doporučuji. Primárně brejlounům a sekundárně každému kdo po něčem fňuká.

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

Všechny odpovědi máme v sobě. Jen najít ty správné otázky, či způsoby jak je ze sebe dostat ;)

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Myslíte si že žijete v "moderní době" Už Naso psal o věcech, které řešíme, které nás trápí, které prožíváme. Poučili jsme se?

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Děkuji paní Foučkové za její práci. I za to že si udělala práci navíc a sepsala své zkušenosti pro naše poznání.
Děkuji za její knihy

21.06.2017 5 z 5

Rozvíjení mužské sexuální energie - Taoistické tajemství lásky Rozvíjení mužské sexuální energie - Taoistické tajemství lásky Mantak Chia

I kdyby vám zůstala v hlavě jediná myšlenka či cvičení z této knihy tak splnila svůj účel.

21.06.2017 5 z 5

Etikoterapie - záhada života a smrti Etikoterapie - záhada života a smrti Ctibor Bezděk

Je pravdou že je to jinými slovy napsáno to co už bylo někde nějak pojmenováno avšak má to hlavu a patu. Věřím mu to.
Tvrdím že pokud nějaké myšlenky nejsou potvrzeny několika generacemi tak nejsou dostatečně vytříbené. V tomto případě dělám vyjímku a beru to celé a celistvé ;)

Drahokam v lotosu Drahokam v lotosu Sunyata Saraswati

Zásadní kniha o tantře a sexualitě.

21.06.2017

Kniha Mirdad Kniha Mirdad Mikhail Naimy

Na doporučení samotného Osha jsem si přečetl i tuto knihu. A zachoval jsem ji v své knihovně. Jak pro sebe, tak i k inspiraci svému okolí.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

I když je to jen smyšlenka, tak impulz, který mi to dalo a stále dává, je nezměrný. Doporučuji také audio verzi namluvenou Táborským. Indové to také zfilmovali ale nemá to tu vypovídací a spouštěcí hodnotu.

17.06.2017 5 z 5

Tantra - Cesta ke skryté vnitřní síle a opravdové slasti Tantra - Cesta ke skryté vnitřní síle a opravdové slasti Guillermo Ferrara

U této knihy mám pocit že Ferrara se velmi věnoval první části. Ta je velmi promyšlená, komplexní, přínosná. Druhou polovinu jen naplnil. Naplnil bez ladu a skladu. Jen aby to mělo určitý počet stránek, ke kterému se zavázal.
BTW: Použití sebe sama pro prezentaci cvičení mi připadá jako a) nemístné šetření, b) sebeoslavná prezentace.

17.06.2017 4 z 5

Pránájáma - technika dechu Pránájáma - technika dechu André Van Lysebeth

Velmi dobrá kniha o tom, jak pracovat sám se sebou. A jak jednoduše, s prostředky, které mám vždy při ruce ;)

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Mám vydání z roku 1970 . Byl to pro mne objev jiného světa, života.

16.06.2017

Cesta slepých ptáků / Runa rider Cesta slepých ptáků / Runa rider Ludvík Souček

I tato kniha mne tvořila. Ufff, tak rozšířenou fantazii jsem snad už nikdy neměl ;)

16.06.2017

Cesta vášně Cesta vášně David Deida

Odvážná, otevřená verze života, který vás může potkat jestliže jej nepříjmete po dobrém. I když i v knize je to stále ještě "po dobrém" ;)

Sokrates Sokrates Dan Millman

Pokojný bojovník je velmi silná kniha. Následné knihy už jen rozmělňují téma a nemají ten náboj.

22.06.2017 3 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Příjď až budeš mít co říci - a další nosné myšlenky. Doporučuji v kombinaci s filmem.