josef2900 josef2900 komentáře u knih

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Zajímavý příběh, ale kniha se docela táhne a místy je velmi nezajímavá

Kohout plaší smrt Kohout plaší smrt František Halas

Často se opakují náměty témat i motivů.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Zajímavé čtení, akorát spousta obsáhlých odstavců, které někdy zabíraly skoro celou stránku a tak bylo snadné se v nich ztratit.

Pod krídlami smrti Pod krídlami smrti Paul Hoffman

Nevím zda bylo zamýšleno, aby kniha končila podobně jako seriál Dexter, ale autorovi se to povedlo. Příběh byl napínavý, zakončení spíše průměrné

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Dobré pokračování na první díl

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Asi nejlepší díl celé série. Už je to dlouho co jsem knihu četl, stále z ní mám ale pozitivní pocit

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

(SPOILER) Ne moc dobře zakončená sága Stínu Krkavce. Přijde mi, jako by autor neměl předem vymyšlený konec příběhu a tak na poslední chvíli něco slátal dohromady. Napětí je skoro neexistující, na začátku knihy umře jedna z hlavních postav a čtenář pak mylně nabude dojmu, že tak bude pokračovat i nadále. Tohoto pocitu se ale zbavíme hned poté, co jiná postava unikne jisté smrti jenom na základě čirého štěstí a ve zbytku knihy pak ale nemá žádný zásadní význam. Obsazení celého kontinentu je hračka a Sjednocené království neutrpělo několika lety připravovanou a promyšlenou invazí žádné ztráty a ihned byli schopné posbírat statisíce vojáků vlastně z ničeho.

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Spíše průměrné pokračování na fenomenální první díl. Začátek skvělý, konec spíše lehce nadprůměrný.

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Z celé série asi nejlepší díl, hlavní postava je zahalená tajemstvím, které sama postupně odkrývá. Kniha mi přišla, že by byla super jako dobrodružství do dračího doupěte, akorát se to vztahuje asi jenom na tento díl,ostatní se zabývají problémy, které by asi bylo pro partu dobrodruhů moc velké

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Velmi dobrá kniha s napínavým koncem. Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé a konec vůbec není zkažený jako u jiných fantasy románů, kde je jasně vidět, že autor neměl předem vymyšlené zakončení (looking at you Píseň krve).

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Podle mě nejlepší díl celé série.

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Na začátku jsem byl zmatený z obsáhlého světa, pak jsem se do knihy dostal a stala se z ní jedná z mých nejoblíbenějších fantasy sérii

30.12.2020

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Asi nejslabší díl celé série, což neznamená, že je nějak špatný

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Se seriálem nesrovnatelné. Na začátku budete zmatení, z velkého obsahu jmen a rodů, ale dnes už asi není nikdo, kdo by nevěděl alespoň o něčem z příběhu hry o trůny.

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělá kniha, ještě lepší než první díl. Stále se něco děje, ke konci knihy budete rádi, za trochu oddechu. Napínavý konec vás udrží na špičkách a po poslední stránce budete plakat, že na poslední díl musíte čekat až do dubna.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělý jedinečný fantasy román. Kniha měla trošku pomalý rozjezd, ale pak stala každá stránka za to. Unikátní svět a skvěle vymyšlený příběh.

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Překvapivě velmi dobře napsané. První kniha, kterou jsem od autorky četl a hned mě uchvátila. U. Poznanski se tak stala jedním z mých oblíbených autorů.

Pět Pět Ursula Poznanski

Super kniha a suprový námět. Kreativně použitý nápad, jak zapojit geocaching do napínavého detektivního příběhu.