josef2900 josef2900 komentáře u knih

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Asi lepší než první díl, hledal jsem něco co by bylo jako stopařův průvodce galaxií a z části se povedlo. Zábavná kniha prokládaná humorem.

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Zábavné čtení k třech anglických gentlemanech, kteří jsou vyčerpaní životem a tak si vyrazí na výlet ve svém člunu. Autor umí hezky popisovat přírodu a prokládá knihu zábavným humorem

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Těžká četba s dlouhými odstavci. Zajímavý námět, který zaujme a bude vás nutit číst dál, když už sami nebudete chtít.

31.12.2020 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Poslední díl série je skvělým zakončením celého příběhu.

31.12.2020 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Konečně se dozvídáme, jak klíče vznikly. Díl je spíše vysvětlovací, takže je v něm trochu méně akce, ale příběh tak získá napětí před posledním dílem

31.12.2020 4 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Příběh se stále víc a víc zamotává. Nová barva obálky je také příjemným zpestřením

31.12.2020 4 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Asi nejslabší díl celé série, ale pořád dobrý.

31.12.2020 3 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Super pokračování na první díl

31.12.2020 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Skvělý úvod do skvěle zpracované komiksové série se skvělým provedením a úžasnými ilustracemi. Použití klíčů je velmi nápadité a čtenář pak čeká, jaký další naše postavy naleznou a kam je zavede.

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Ani zajímavý a chytlavý začátek nezachránil to, jak kniha pokračovala na dalších stránkách. Hlavní postava na začátku knihy ztratí paměť a postupně se dozvídá co a jak se vlastně má. Našemu hrdinovi prochází první poslední a i bez plně funkčního mozku zvládne oblbnout několik nejinteligentnějších lidí svého světa. Hlavní záporák je bez hloubky a prostě tam tak nějak je, jeho osobnost uvidíme pořádně asi až v předposlední kapitole. Princové si očividně pomocí karet mohou najít jakýkoliv svět se jim zlíbí, přesvědčit tamní obyvatelé o tom, že jsou to jejich bozi a pak s nimi vytáhnout na dobývání jiných světů. Na konci knihy nám dává autor najevo, že vše co jsme právě přečetli bylo absolutně bezvýznamné, jelikož jediný, kdo si z celé knihy nese nějaké následky je bratr hlavního hrdiny Random, jehož jediným trestem je, zase musí oženit (wow).

30.12.2020 1 z 5

Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Douglas Adams

Perfektní kniha pro všechny milovníky sci-fi. Autor naláká na humor a rozmanitost prvního dílu a postupem času přidává stále temnější motivy. Komu se líbil film, ocení knihu stonásobně, protože se v ní nachází daleko, daleko více, než by se kdy vešlo na filmové plátno.

Anežka Anežka Vilém Mrštík

S Maryšou naprosto nesrovnatelné drama. Při čtení jsem nebyl schopen se sžít ani s jednou z postav. Věci v knize se prostě děly, konec byl předvídatelný už po prvních pár stránkách. V knize se autor pokusil nacpat co nejvíce událostí na co nejmenší počet stran.

30.12.2020 odpad!

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Super kniha, přišla mi až skoro jako detektivka, když jsem se snažil rozluštit, co se ve skutečnosti stalo. Konec je velmi smutný a málem i slzyčka ukápla.

Drozdajka Drozdajka Suzanne Collins

Asi nejlepší díl z celé série plný nečekaných zvratů. Smutné zakončení trilogie hladových her.

30.12.2020 4 z 5

Hry o život / Skúška ohňom / Drozdajka Hry o život / Skúška ohňom / Drozdajka Suzanne Collins

Napínavé pokračování prvního dílu s nečekaným zakončením

30.12.2020 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Napínavý příběh s nečekaným koncem

Vango Vango Timothée de Fombelle

Zajímavý a promyšlený průběh, trochu něco jako Forest Gump.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Podle mého názoru nejlepší kniha od autorky a asi nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četl

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zajímavé čtení, kniha byla narozdíl od jiných z tohoto období výrazně srozumitelnější. Pasáž s Faustem mi přišla zbytečná, ale jinak to celkem šlo

30.12.2020 2 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Autor zdlouhavě popisuje a plácá se kolem, než aby dal příběhu hloubku. Snaží se čtenáře sžít se s hlavním hrdinou, aby nám bylo nakonec líto jeho skonu, akorát k tomu využívá spíše délku knihy, než hloubku děje. Pokud to není dost jasné, kniha je zbytečně dlouhá a autor věnuje více času popisu určitě krásné přírody, než dál ději a vlastně pořád omílá dokola to samé. Konec je velmi slabý. Celou dobu víme k čemu se schyluje, ale když se tak stane, nepůsobí to jako pořádné vyvrcholení, ale spíše jenom jako další nezáživná událost, která se prostě stala.

30.12.2020 1 z 5