joscer joscer komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krá krá krása.
Jednoduše bych knihu popsala větou: Lehce o těžkém.

K Vránám jsem se dostala zcela náhodou na internetu. Hodně mi připomínaly i můj vlastní život a tak jsem se rozhodla si knihu zakoupit. Jakmile jsem začala číst, došlo mi, že můj život je rozhodně mnohem lepší než ten Báry a o to šokující pro mě je, že i takový život mohou některé děti mít.
Možná právě o tom tyhle knihy jsou.

Pokud mám knihu hodnotit dám 4 hvězdy. Příběh je silný a krásný, ale je napsán nespisovně (což vám přidá buď na autenticitě nebo vás to bude odrazovat tak jako mě). Na druhou stranu knize dodává lehkost právě pohled mladé dívky, která se nevyzná často ani sama v sobě.

A konec? Ten je napsán natolik jemně, aby vás položil přesně tam, kde jste předtím vzlétli.

31.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel je opravdu nádherná a čtivá knížka. Je vidět, že autorka strávila hodně času s hledáním podrobností a vyplatilo se! Nikdy jsem o Karwiné neslyšela a jsem ráda že toho vím zase o něco víc. Nejvíce si, ale na této knize cením toho, že mi najednou všechno kolem mě připadá jako obrovský dar. Takové knihy jsou k nezaplacení. Těším se, až si přečtu další díl.

29.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tuto knihu jsem dočetla před několika minutami a stále "to všechno" vstřebávám.
Zlodějka knih je zvláštní příběh a to hlavně proto, protože nevíte co se stane.
Do zlodějka knih jsem se po dočtení naprosto zamilovala. Doporučuji

10.03.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Je to hodne zvláštní kniha. Ukazuje na to, jak důležitá je svoboda, že v jednotě se skrývá síla a že bojovat stojí za to. Kniha ve vás zanechá podivné pocity, rozhodně není pro každého, ale po přečtení toho určitě nebudete litovat. Je čtivá a dobře napsaná.
Doporučuji

31.12.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nádherná knížka. Nejdříve jsem si myslela, že to je jen klasická romantika, ale postupem času příběh začal nabírat na obrátkách a z příběhu vyklubalo něco mnohem cennějšího.

Jsem ráda, že autorka úplně převrátila můj pohled na dané téma, které v knize otevírá. V poděkování mě Collen zaskočila, ale o tom se sami dočtete.
Jisté je ale to, že její knihy ještě nemám v plánu jen tak pustit z ruky.

26.11.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak tohle bylo něco. Příběh se sice dal poměrně snadno předpokládat a je jednodušší, ale kniha je celkove napsaná velice čtivě a nechybí ani bohatá slovní zásoba. Postavy jsem si rychle oblíbila a to hlavně Animant pro její sarkasmus, názory a především lidskost. Nejvíce se mi však líbily vztahy a jejich postupné rozvíjení, na kterém autorka nespěchala a bylo to rozhodně dobře. Jediná věc která mi trochu vadila bylo až přílišné rozvádědí citů hlavní hrdinky. Dobové zasazení bylo zajímavé a příběhu dalo úplně jiný rozměr.
Celkově se mi kniha hodně líbila a po dlouhé čtecí pauze mě pohltila i když jsem samozřejmě četla i lepší knihy, byla to pohodovka, která určitě stojí za přečtení.

28.10.2021 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Myslím, že všichni přibližně víme o co v knize jde. Utrpení mladého Werthera je romantické dílo. Werther se tedy prakticky celou dobu hrabe ve svých pocitech.
Jako velké plus hodnotím jazyk a styl. Kniha mě však příliš nebavila, protože byla pořád o tom stejném - o Wertherových pocitech. Je to ale pochopitelné, když se kniha skládá z deníků a dopisů. Titul je velmi krátký, takže to nebylo tak zlé čtení.
Jsem ráda, že jsem UMW přečetla, ale už se k tomuto dílu asi nevrátím.

24.06.2023 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Skvělá knížka. Nadchla mě už od začátku. Dobře vymyšlený svět i zvraty. Jediné co se mi nelíbí, že je v knize hodně jmen a pak už jsem se v nich začala na chvíli ztrácet. Nakonec jsem všechno pochopila. Je to skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

04.01.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Super knížka, hrozně se mi líbila. Je čtivá a má dobrou záminku. Líbí se mi že se v ní ukazuje na problémy, se kterými je potřeba se poprat. Jediné co bych vytkla bylo, že se konec dal dobře předpokládat. To mě však neodradí abych dala plný počet hvězdiček. :)

04.01.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Na doporučení kamarádky jsem si knihu přečetla. Bohužel musím uznat, že jsem od ní čekala o trochu více.
Nad některými pasážemi jsem musela kroutit hlavou a připadaly mi hloupé. Nicméně musím zároveň vystihnout čtivost, která vás vtáhne do knihy. Zároveň děj ubíhá rychle od samého začátku takže se nemusíte bát zdlouhavého vyčkávání.
Nepočítejte však, že je tato kniha tou skvělou fantazy, která by vám vyrážela dech či vás nutila hlouběji přemýšlet nad dějem. Je to spíše oddychovka.
Určitě si ale přečtu další díl a budu doufat, že mě třeba příjemně překvapí.

09.04.2022 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Útěk je skvělá knížka. Akční knihy příliš nečtu, ale Labirint se mi moc líbí. Především bych vyzdvihla:
+ krátké kapitoly
+ rychlý začátek
+ sympatické postavy
+ rychlý děj a čtivost
Jediné co mi chybělo, bylo více citů. Především zažíváme v knize strach, napětí a přátelství (romantická linka mi nechybí), nicméně mi přijde, že autor se nás snaží tak rychle provést dějem, že tyto city přílišně nerozvádí. To je takové menší mínus.
Knihu bych doporučila především lidem, kteří se těžce dostávají přes dlouhé začátky.
Dávám plný počet hvězdiček. :)

16.07.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha se mi sice líbila, ale čekala jsem od ní více. Byla zdlouhavá a mohly za to hlavně popisy (především krajiny). Na druhou stranu byly skvěle vymyšlené postavy a děj. Na starší češtinu jsem si brzy zvykla.Přesto jsem čekala od této knihy více a doporučila bych ji spíše lidem co čtou rychleji.

27.03.2021 3 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Divný. Asi tahle bych shrnula všechny moje pocity. Kniha se mi moc nelíbila. Nepřišla mi ani nějak čtivá, myšlenky mi přišly až moc zmatené, na konci mi trochu trvalo než jsem si všechno uvědomila. Jediné co mi přijde dobré je to, že vás kniha po přečtení nenechá v klidu. Musela jsem o ní ještě dlouho přemýšlet.

04.01.2021 1 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Nemám ráda když lidé píší spoilery, ale teď už se vážně musím přidat.
Jestli mě něco naštvalo (možná trošku i potěšilo, ale spíše naštvalo) na tomto díle je to, že prakticky vše co nám řekla autorka už vlastně není pravda a nebo jen částečně. Chápu, že je to zamýšlené jako zápletka, ale poměrně mi to vadilo. Ať už se tedy rozhodne.
A možná to ani není úplně spoiler, ale nechci přeci jen prozrazovat a to ani částečně.

11.04.2022 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Třetí díl pro mě byl příjemným překvapením i když má několik trhlin. Co mi opravdu vadí je vývoj psychiky hlavních postav, protože mi občas přijde, že vlastně vůbec neexistuje. Někdy jsem také předpokládala, že autorka více rozvine pocity hlavních postav, ale ve skutečnosti jede dál skoro jako by se nic nestalo. To je pro mě opravdu veliké mínus. Dále byly zklamáním některé dost průhledné zápletky.

Nyní pojďme na něco pozitivního!
Ve třetím díle se objevuje mnoho nových postav a s nimi se otevírají nové příběhy a záhady. Dále se příběh odehrává v úplně novém prostředí. Autorka píše s vtipem a v příběhu knihy nám neustále vytváří nové názory na postavy.
Nicméně musím uznat, že třetí díl se mi líbil mnohem více než první dva.

11.04.2022 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Nevím proč, ale tuhle knihu jsem přečetla asi už před půl rokem a vždycky když se na ni byť jen podívám ucítím vůni, kterou jsem cítila po celou dobu čtení.
Tahle knížka toho ve mne zanechala opravdu mnoho, ale pořád si pamatuji, že to bylo nádherné, ale krásné čtení.

26.11.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Studie jedu je taková klasické nenáročná fantazy. Kniha byla poměrně čtivá, ale nebyla to to žádná bomba. Sice se mi líbila, ale něco jí chybí. Děj mi přišel hodně ohraný a kniha připomínala Dědictví krve nejen romantickou linkou, která se dle mého názoru autorce vůbec nepovedla.
Nedokázala jsem jí vůbec uvěřit, protože jsem postrádala vývoj celého vztahu.
Na druhou stranu mi byla hlavní hrdinka Jelena sympatická. Je chytrá a má hodně předností i vad. V knize mi chyběl pohled z Valekovi strany a doufám, že nám autorka v dalším díle více otevře Valekovu minulost.
Co se mi na Studii jedu neskutečně líbilo, bylo téma jedy. Je originální a bavilo mě. Celkově knihu bych ohodnotila kladně. Určitě si přečtu další díl a ačkoliv vás kniha neohromí, zaslouží si pozornost.

27.06.2021 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

V jedné ruce máte vzpomínky, v druhé prázdno a chlad po ruce osoby, která se už nikdy nevrátí a na zádech... těžký batoh, který vás táhne neustále k zemi - vaší minulost.
Takhle bych asi popsala celou knihu. Byla to neuvěřitelná jízda. Jsem moc ráda, že jsem do ruky dostala právě tuto knihu. Mám zase trochu jiný pohled na svět. Dívka na kusy je smutná a trochu i děsivá, ale po přečtení nebudete litovat.
Jediné co mi na knize vadilo, byl neustálý vulgarismus (na ten jsem si pak zvykla) a také jsem se poměrně potácela ve jménech.
Ale to je jen malé "ale" o proti tomu, co autorka dokázala přenést na papír.
Děsivé, ale nádherné. Na Dívku na kusy budu myslet ještě velmi dlouho.

30.04.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Klasická oddechovka! Kniha byla velmi čtivá a "spolknula" jsem ji téměř hned.
Na druhou stranu si myslím, že do YA proste 'některé scény' nepatří (čistě můj názor), ALE přesto se mi kniha hodně líbila. Četla jsem sice lepší YA nicméně se mi hodně líbí nápad s turistikou a super popisy krajiny.

25.04.2021 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Velmi čtivá kniha. Takovou jsem ji čekala. Přijde mi fajn konečná zápletka a jsem ráda že jsou v knize postavy z minulého dílu. Jinak mi přijde kniha trochu slabší. Problémy postav v tomto díle byly dobře řešitelné a docela jednoduché, takže kniha trochu postrádal smyl. Moc se od předchozího dílů neliší, ale je fajn.

04.01.2021 3 z 5