Jordyz Jordyz komentáře u knih

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Vzhledem k popisu knihy a tématu jsem nečekala, že mě až tak zaujme. Zasmála jsem se i nahlas, několikrát jsem citovala.... prostě po všech těch přečtených krimi a thrillerech to byl krásný relax.

27.05.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak nevím, jestli mi pomohlo nebo spíš uškodilo, že jsem nejdřív viděla seriál. Chvílemi jsem měla pocit, že díky seriálu vlastně vím, o čem to je. Knize se zase nedá upřít lepší vykreslení prožitků.... Prolínání dějů mi dost překáželo, nebylo jasné, kdy se vracíme do minulosti.... Taky mi vadily chybějící uvozovky v přímé řeči právě u té části z minulosti.
Na knihu jsem se těšila, úplné nadšení se nedostavilo, ale nezatracuji. Stojí za přečtení, myšlenka je určitě dobrá.

30.04.2019 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělé, přečteno za pár dní. Sice jsem tak nějak od začátku tušila kdo by v tom mohl mít prsty, ale nepřekáželo mi to.
Posledních sto stran nešlo prostě odložit, četla jsem do noci :-)

23.04.2019 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skvělá detektivka - bez oddechu od začátku do konce.

01.04.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Skvělá detektivka. Přečtená za chvíli, napínavá od začátku až do konce, děsivá... Opravdu stojí za to.

26.02.2019 4 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Super! Když se chcete něco dozvědět o Japonsku/Japoncích nenásilným čtivým stylem. Vydržela bych klidně číst ještě dál a dál. Moc mě to bavilo.

19.02.2019 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Autor patří mezi mé oblíbené. Opět nezklamal. Čtivé, napínavé až do konce a překvapivý závěr.

17.12.2018 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Skvělá kniha. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout a pak mě zase mrzelo, že už jsem ji dočetla tak rychle.

12.11.2018 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Další skvělý případ Tóry. Celá série mě baví. I když tento případ se mi zdál trochu překombinovaný, četlo se dobře. Taková sázka na jistotu, dobré počtení.

08.11.2018 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá kniha, skvělá série. Jen mi trochu překáží nedotažený, nebo spíš neuvěřitelný příběh v pozadí - Tóřiny děti a její péče o ně. Z mého pohledu je to nedotažené. Ale každopádně jdu na další díl ze série a moc se těším!

22.10.2018 4 z 5

Tři až pět let v Číně Tři až pět let v Číně Lucie Drahovzalová

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu podpořila a mám ji v knihovně. Ale stejně tak musím napsat, že mi dost vadila forma psaní ve třetí osobě. Taky bylo cítit, že knihu nepsala spisovatelka, některé věci se opakovaly, některé potřebovaly více rozvést. Uvítala bych více propojenosti celé knihy a více příběhů z běžného života - kniha mi připadala zvláštně rozkouskovaná. Každopádně pokračování z Dubaje bych uvítala :-)

02.09.2018 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Oblíbený autor a skvělé čtení.

25.06.2018 4 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Odpočinková víkendová četba. Příběhy jako ze života, parádní čtení.

11.06.2018 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Oblíbený autor, takže jsem zaujatá :-) Ale musím říct, že tento díl byl pro mě čtivější než díl první. Možná je to i tématem vína a vinic. Každopádně tuto sérii určitě neopouštím a těším se na další díl.

29.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četlo se dobře, ale nenadchlo. Většinou se mi nedaří uhádnout kdo je vinen - a ani se o to nesnažím - ale tady jsem bohužel hned od začátku odhadla celou zápletku. To mi trochu zkazilo zážitek ze čtení. Není to špatné, ale nadšení se nedostavilo.

11.09.2017 3 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Nemám ráda filmové knihy, vždy je lepší, podívat se na film, který je natočený podle knihy než naopak. Ale musím říct, že tady mi to opravdu nevadilo. Bylo tedy místy hodně cítit takové to nastínění scény, ale nepřekáželo mi to. Děj krásně ubíhal a kniha rozhodně chytla za srdce :-) Určitě bude patřit mezi mé oblíbené a doporučované.

02.05.2017 4 z 5

Laskavá kniha, která i přes poučení, které přináší, nepoučuje... Prostě jen ukazuje možnou cestu kterou můžeme jít. Samozřejmě, že kdo viděl Čtyři dohody v podání pana Duška, tak se mu kniha nemůže zdát zábavná. To není její smysl. Mě určitě obohatila a určitě si ji přečtu znovu. Momentálně ji čte i moje devítiletá dcera, která si jednu stránku přečetla přes moje rameno a pak už jen čekala až konečně dočtu! :-)

23.01.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásná čtivá oddechovka. Pro mě takové pohlazení:-)

07.12.2016 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Perfektní kniha! Ani by jste neřekli, jak zajímavá může být kniha o zažívání :-) Určitě se k ní ještě vrátím, spousta zajímavých informací, které si na první přečtení nezapamatuji.

09.05.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedna z knih, na které se nezapomíná. I když jsem konec předvídala dlouho předem, nemůžu říct, že by mi to překáželo. O lidskosti a nelidskosti v každém z nás.....

18.01.2016 5 z 5