Jordyz Jordyz komentáře u knih

Ty Ty Caroline Kepnes

Tak nevím. Ze začátku mě knížka hodně bavila, ale ke konci už jsem ji hlavně chtěla dočíst. Už toho všeho bylo jaksi moc. Námět fajn, ale moc rozvleklé a pořád stejné, až mě to unavovalo číst.

07.06.2020 3 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Bezvadné pokračování série. Na každý díl se moc těším, je to úžasná oddychovka. Snad ani zklamat nemůže. U tohoto dílu jsem tak nějak tušila kdo je vrah, ale vůbec mi to nepřekáželo.

25.02.2019 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Parádní čtení. Jen nechápu, proč já taková poseroutka jsem se rozhodla číst takovou knihu:-) Byl to boj. Bylo to jako když se dívám na horor, zavírám oči, chvílemi si i zacpávám uši, ale u knihy to moc nefunguje. Já se tak bála, že jsem konec dočítala pouze za přítomnosti přítele :-)
Každopádně skvěle napsáno, čtivá každá stránka a ani chvilka nudy. Perfektní a určitě ne poslední kniha od této autorky.

13.08.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Doporučuji si přečíst. Neuvěřitelné, co vše se dělo, co vše je schopný člověk přežít a jak lehce člověk (ne svou vlastní vinou) může přijít o kus svého života.... Pro mě byla kniha zajímavá i tím, že se v ní objevují názvy vesnic a měst z mého okolí.

26.07.2018 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Oblíbený autor, skělé čtení.

22.03.2018 4 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Bohužel pro mne byla kniha tak trochu zklamáním. Začíná sice zajímavě, ale potom už to byl slabý odvar Dana Browna... Chvílemi jsem se musela pekelně soustředit, abych pochopila kam nás autor vlasntě chce přivést. Chvílemi se četla dobře a bez problémů. Žádné velké nadšení. Zkusím od autora jinou knihu :-)

03.11.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mě paráda! Moje druhá přečetená kniha od autorky. První byla To prší moře a ta na mě byla příliš depresivní. Z této knihy jsem nadšená. Ano, souhlasím, že konec je zvláštní, ale také zvláštně děsivý. Myslím si, že tento otevřený konec je právě tou třešničkou na dortu a jakýkoli napsaný a daný konec by mě asi mrzel a nebyla bych s ním spokojená :-) Takto je to taková mrazivá tečka. A to že byly všechny postavy tak trochu praštěné - a co? Mě to právě bavilo pozorovat. Za mě super dovolenkové čtení, přečteno za dva dny a určitě doporučuju.

14.08.2017 4 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Krásná kniha, určitě navnadila k vyzkoušení pobytu ve tmě (jen kdyby to bylo cenově dostupnější :-/). Mám ráda jakékoli povídání Jaroslava Duška a tato kniha jedním takovým povídáním je. Zajímavé a laskavé úvahy o kráse života a sílé každého člověka - pohlazení po duši. Pan Dušek to má předurčeno jménem a dělá to skvěle :-)

31.01.2017 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Nevím jak přesně vyjádřit, jak na mě kniha působila - nedala se odložit, depresivní, plná smutku, ale opravdu se nedala nedočíst, už se k ní nechci vracet, nejspíš ji nikomu ani nedoporučím, všechny osoby divné (ale ne takovým příjemným způsobem), některé části knihy plynuly tak jakoby samy, některé části mi připadaly, jako by je psal někdo jiný... Bohužel mě autorka nepřesvědčila, mrzí mě to.

30.01.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavé, čtivé....Měla jsem velké očekávání a kniha celkem splnila....jen nevím, jestli je to tím, že teď čtu hodně takových knih a chce to změnu, ale podobných témat je spousta a je to pořád dokola .....

10.10.2016 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Perfektní, opět mě kniha naprosto vtáhla a já se nemohla odtrhnout až do konce. Dávám si autora do oblíbených :-)

29.06.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná a velice čtivá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem....

06.06.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ani nevím co k této knize napsat.... Vzhledem k tomu, že jde o fantas tak jsem asi nečekala, že třetí díl bude z pohledu postav a jejich vyvíjení tak reálný.....Tato kniha má opravdu sílu, ale pocity z ní mám takové rozporuplné....

11.02.2015 4 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Skvělé čtení! Ani jedna část mi nepřipadala zbytečná nebo nudná. Tušila jsem nějakou boudu, ale konec to předčil.

26.02.2021 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Spokojenost. Čtivé, napínavé. Jdu na další díl.

16.12.2020 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tak nevím. Některé části knihy jsem přímo hltala a najednou jsem četla a ani jsem nevěděla co. Vadilo mi, že se vůbec neorientuju. Až ke konci mi to začalo dávat smysl. Možná ještě zkusím druhý díl a pak se uvidí...

27.11.2020 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Bohužel mě kniha úplně nevtáhla. Na konci se nedostavil vlastně žádný pocit - ať už překvapení, radost z dobrého konce nebo zhltnutí posledních 30 stran, protože prostě nemůžete přestat číst. Prostě jsem knihu dočetla - a nic. Kniha postrádala napětí a spád.

30.01.2020 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé čtení. Mám ráda detektivky, kdy celou dobu vím kdo je vrah a nakonec se ukáže, že to byl někdo jiný :-)
Oblíbená autorka, určitě si přečtu i další díly z této série.

27.09.2019 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Spokojenost. Čtivé, napínavé, překvapivé. Přečteno za dva dny.

02.09.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Četlo se krásně. Na autorce mám ráda, že všechny postavy jsou komplikované, komplexní a uvěřitelné. Za mě paráda, odpočinkové čtení.

12.06.2019 4 z 5