Jolilinka Jolilinka komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Alianci právě čtu a připadá mi jako nejslabší díl série. Je to celkem nudné... No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, až dočtu, napíšu recenzi :) Už spousta knížek mě po nudném začátku příjemně překvapila, snad bude Aliance mezi nimi :)
Nejhorší ale je, že vím, jak to skončí, za to může ten můj zlozvyk koukat se dopředu a číst první konec knížek a teprve potom začátek :) :( No, aspoň se mohu psychicky připravit :)

28.10.2014 4 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Tato kniha mě opravdu VELMI zklamala. Ještě před ní jsem četla Křišťály moci od stejné autorky a byla jsem přímo nadšená, Křišťály bezpochyby patří mezi jedny z nejlepších knih vůbec. Na rozdíl od nich mi ale Jednorožci připadali hrozní, kniha byla nezajímavá a nudná a druhý díl byl ještě horší. Chvílemi jsem uvažovala, že knihu prostě přestanu číst a už se k ní nevrátím, ale nakonec jsem ji dočetla a velmi neochotně jsem se odhodlala k přečtení posledního dílu. Ten mě ale příjemně překvapil, byl mnohem lepší než předchozí díly a celou sérii příjemně uzavřel. Mou nechuť z předešlých dílů se mu podařilo celkem úspěšně vyvážit.

28.10.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rozhodně lepší než Divergence, byla jsem nadšená a knihu jsem přímo zhltla :)

28.10.2014 5 z 5

Obležení Obležení Kathryn Lasky

Skvělá série, ačkoli se možná zdá, že pro malé děti, tak se vsadím, že i dospělí si ji užijí. Nevíte ale někdo, kdy bude pátý díl?

01.08.2016

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Od knihy jsem toho osobně moc neočekávala, zvláště po nudném začátku, který se nejprve ne a ne rozjet, každopádně po cca pěti kapitolách příběh nabral na obrátkách a já jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Autor má skvělý a poutavý styl psaní, je to zábavné a prostě skvělé. Musím dát pět hvězd, protože jsem byla opravdu velice mile překvapena a rozhodně knihu doporučuji ;)

25.03.2016 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Super kniha, ze začátku sice trochu nudná a ne úplně čtivá, ale zakončení perfektní :) Už se moc těším na další díl :) Trochu mi tam sice překážela ta magie, vlkodlaci, upíři a podobné (hlavně mechaničtí pomocníci), prostě se to tam nehodí, nakonec jsem si ale zvykla. Taky jsem nečekala, že to bude ve třetí osobě minulého času, což celkový dojem taky trochu narušilo, ale jinak vřele doporučuji - úžasný, skvěle vymyšlený příběh, ve kterém autorka nechala originalitě dveře vřele dokořán.

30.11.2014 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Naprosto skvělá, úžasná a geniální kniha, až na to, že je sedmidílná, chyba v anotaci. Je to úžasné a já tu knihu miluju, četla jsem, že paní Pacovská byla tak nadšená z Harryho Pottera, že se rozhodla vytvořit svůj vlastní magický svět. A podle mě je to lepší než Potter.

17.11.2014

Drakie Drakie Sophie Jordan

Úžasná, napínavá knížka, Jacindu jsem ale doslova nenáviděla, stejně tak Cassiana a ani Will mi nebyl sympatický. Zato Tamru a Azurku jsem si zamilovala okamžitě :)

16.11.2014 5 z 5

Cesta časem Cesta časem Moony Witcher (p)

Příšerná, příšerná, příšerná kniha, jedna z nejhorších knih, jaké jsem kdy četla! První díl se ještě tak nějak dal, ale tohle... je to úplně první kniha v mém životě, kterou jsem nedočetla!

15.11.2014

Kniha kouzel Kniha kouzel Moony Witcher (p)

Naprosto příšerná kniha, ve které se neustále opakuje "Malá alchymista tohle, Malá alchymistka tamto". Nebavilo mě to, nudila jsem se, bylo to jako pro děti z mateřské školky a Karkon rozhodně není ten typ strašidelného čaroděje, spíš pomateného a šáhnutého děduly.

Kámoška k zakousnutí Kámoška k zakousnutí Franziska Gehm

Fajn knížka, příjemně se četla.

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Fajn kniha, ze začátku mě to sice trochu (nebo že by víc?) děsilo, hlavně scénky s útěkem nebo když se v noci zjistilo že studenti jsou pryč, ale jinak nemám co dodat. Líbilo se mi to, chyby byly, ale jinak moc hezky udělané.

08.11.2014

Les zbloudilých Les zbloudilých Anne Plichota

Na to, jak je tahle kniha slavná, a vzhledem k tomu, že se má prý i zfilmovat, bych čekala MNOHEM víc. Ne že by se mi Oksin příběh nelíbil, je to příjemné a ne úplně nejnudnější čtení, ale na to stát se tak slavnou knihou to ani V NEJMENŠÍM nemá. Je to fajn jako příjemná oddychovka, ale ne jako slavná a po celém světě čtená kniha. A připadá mi napsaná jako pro malé děti. Luštěnky, Foldingoti, Vzducholeť, Granulkomet... Připadám si jako v mateřské školce. Jako cílovou skupinu bych spíš uvedla děti do sedmi, osmi let, ale rozhodně ne lidi věku, kterým je tato kniha určena. Těch kouzel je tam až moc a také styl psaní je až moc dětský. Jinak příjemné čtení.

03.11.2014 3 z 5

Moje trhlá rodinka Moje trhlá rodinka Karen McCombie

Není to ani tak moc originální knížka, takových je spousta. Myslím si ale, že je to příjemná a zábavná oddychovka, do které je fajn se začíst :) Rozhodně doporučuji přečíst po únavném dni ve škole, spoustě písemek a po podobných chvílích :)

31.10.2014 5 z 5

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Tento díl mi na rozdíl od ostatních zatím připadá nejlepší, ale trojku jsem ještě nečetla... Jednička je sice napínavější a možná i zajímavější, ale tento díl jsem mnohem lépe pochopila a připadá mi prostě... dokonalejší :)

30.10.2014 5 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Křišťály moci jsou naprosto úžasná série, která se na rozdíl od Jednorožců velmi povedla. Jednorožci byli naprosto příšerní a nudní, tato kniha byla ale jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla.

29.10.2014

Alchymista Alchymista Michael Scott

Velice originální a krásná knížka, které se žádný Potter nevyrovná. Souhlasím s blimbou: čtivě napsáno a bezvadně vymyšlený svět i příběh. V jedné věci ale nesouhlasím: já bych si klidně přidala dalších 10 knih.

29.10.2014