_Joker_ _Joker_ komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem na tuto knihu v knihkupectví narazila a zjistila, že je to česká fantasy, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. A nelituju. :) Od půlky knížky jsem příběh doslova hltala. Uznávám, nejprve jsem z konce jsem byla trochu zklamaná a naštvaná, že autorka zbrkle utnula příběh, než mi došlo, že je to rozepsáno do dalších pokračování. Už dlouho jsem nedala knize plný počet hvězd.

20.06.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krátká kniha s nádherným přiběhem. Nevzdávat se a jít si za svým i když to nemusí dopadnout podle našich představ. Takovéhle knihy mám ráda. Nepřečtete si jen děj a tím to končí ale vezmete si z ní i něco do života.

23.04.2017 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

K tého knize jsem se už hodně dlouhou dobu chtěla dostat. Podařilo se mi to až díky kamarádce, která mi ji půjčila se slovy, že ji na 50 stránce musela zavřít, protože to na ni bylo moc. Já ji naopak přečetla až do konce a nelituju. Je to jako dívat se na porno jen s tím rozdílem, že si to čtete. :D Za mě palec hore.

13.04.2017 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Asi jediná kniha, která mě opravdu bavila z výběru na maturitu. :) A filmové zpracování je také velmi povedené.

05.02.2018 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Po dlouhé době oddychová kniha u které jsem se nasmála. Mám radost, že jsem v knihkupectví po téhle knize sáhla, protože mám chuť si přečíst i další knihy od autora.

31.12.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje máma a babička mi tuto knihu vrazily do ruky s tím, že si ji musím okamžitě přečíst. Jelikož české autory nečtu, tak jsem zprvu ne moc ochotně knihu otevřela a cituji babičku: "Uchcávala jsem smíchy!" :D Kniha nakonec putovala po celé rodině a všichni ji jen chválí.

04.06.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Opravdu zajímavý a dojemný příběh. Už dlouho jsem chtěla tuto knížku přečíst a jsem ráda, že jsem se k tomu dostala. Určitě doporučuju, stojí to za to :)

07.09.2016 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Než jsem tuto knihu přečetla, viděla jsem ji jako představení v divadle, ze kterého mi běžel mráz po zádech. Když jsem už věděla o čem ta kniha jakž takž je, tak se to dalo přečíst. Ovšem vím, že zfilmovaná verze je daleko děsivější.

08.03.2018 4 z 5

Musím říct, že na tuhle knihu jsem se vážně těšila a nezklamala :) . Opravdu povedený děj a konec naprosto impozantní :) . Při čtení jsem vystřídala snad všechny emoce :D . Co k tomu ještě dodat? Snad jen: Obladi Oblada! ;-)

28.10.2016 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Myslela jsem si, že mě kniha nějak vtáhne a budu ji chtít dočíst, ale bohužel se tak nestalo. Nejspíš nejsem cílovka, ale věřím, že si kniha našla mnoho jiných příznivců. :)

31.12.2021 2 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Jediná věc, která mě na téhle knize odradila byl primitivní styl psaní, kvůli kterému nedokážu pokračovat ve čtení. To, že si můžete vybrat svůj děj je sice dobrý nápad, ale autorka se měla zaměřit jen na 4 hlavní příběhy a nevymýšlet x variant jejich zakončení, které byly naprosto zbytečné.

19.05.2021 2 z 5

Altruisté Altruisté Andrew Ridker

"Román Altruisté je rodinná sága plná černého humoru." Tak to je dle mého názoru hyperbola. Černého humoru je tam poskrovnu - pokud si ho vůbec všimnete. Trvalo mi celkem dlouho se ztotožnit s autorovým stylem psaní. Autor popisuje (někdy i retrospektivně) příběh rodiny Alterů a jejich pohnutý osud, což zapříčinilo to, že všichni protagonisté mi svým způsobem v něčem lezli na nervy. Co mi nejvíc vadilo bylo to, že některé scény, které byly plné zvratů a děje autor zničeho nic utnul a začal novou kapitolu s jiným protagonistou. Nicméně si myslím, že si tato kniha zaslouží solidní 3 hvězdičky.

13.07.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Možná jsem měla až příliš velká očekávání a proto mě tato kniha zklamala. Námět je skvělý, ale chybělo mi to vtáhnutí do děje.

10.07.2019 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Do téhle knihy jsem se po přečtení několika stran ihned zamilovala. Doporučuju :)

05.09.2018 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Než jsem sáhla po knize, viděla jsem nejprve divadelní zpracování, které mě hned zaujalo. Každopádně kniha se dobře čte a přidána do maturitní četby. :)

25.03.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pro mě asi nejoblíbenější kniha od českého autora. Do teď si pamatuju jak jsem recitovala některé básně. Prostě klasika. :)

23.02.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Senzační kniha s humorným dějem. Jakožto fanoušek filmové verze jsem neváhala přečíst i knihu. :) Ráda se k ní opět někdy vrátím :)

04.04.2017 5 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

(SPOILER) Když jsem si přečetla recenze, tak se mi nechtělo moc věřit, že je pokračování slabší než první díl. Bohužel je. Všem co knihu četli je asi jasné o čem mluvím. Pro mě bylo těžké se ke knize vrátit a vůbec ji dočíst. Dále mi ke konci samotná postava Anji přišla strašně otravná a to i rozhodování Martina. Nejdřív poprosí Smrt o týden času a po týdnu přijde s tím, že chce ještě půl rok. Přijde mi to jako zbytečné natáhnutí děje. A nebo jsem tu knížku chtěla prostě jen dočíst. Ačkoliv jsem zklamaná, tak si kniha přece jenom nějakou tu hvězdu zaslouží.

14.04.2024 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Na tuto knihu jsem se těšila, ale bohužel mi styl psaní nesedl. I když jsem se ke knížce po nějaké době vrátila, příběh byl pro mě mdlý a dočítání bylo nezáživné.

14.10.2020 3 z 5

Výborně napsaná kniha, která se krásně čte. Je fakt, že když filmové zpracování má skoro 3 hodiny (no jo Hollywood), tak jsem čekala, že kniha je také poněkud delší. Přečteno před spaním.

14.07.2020 5 z 5