John6900 John6900 komentáře u knih

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Prostě totální fantasy klasika, která nemá kam uhnout. Žral jsem to jako dorostenec a puboš a žeru to i teď o 30 let později. Ano, je to hodně jiné, než co máme teď, ale pořád za to ten příjemně strávený čas stojí.

03.07.2023 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Robert Jordan (p)

Prostě WAU. Teď bych se měl vrátit a všem předchozím dílům ubrat po jedné hvězdě, ale neudělám to. Hned od prvních stran tady jde vidět, že to píše někdo úplně jiný. Dá se říct, že úplně zmizela ta omáčka kolem, kterou používal Jordan, děj je najednou přímý a mnohem víc akčnější. Teď je na představivosti každého, ať si to kolem doplní podle sebe. I když ono to už moc taky nepůjde, jelikož to všechno do nás Jordan natlačil v předchozích 11 knihách. Každopádně obrovský posun děje dopředu a za mě Egwainina linka stále v Topu.

14.02.2023 5 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Prostě opět skvělá četba. Pár povídek slabších, ty ale byly kraťoučké. Pár jsem jich už četl, ale znovu je rád přečetl. A pár jich bylo nových a zase jen mě utvrdili v tom, že Roman Bureš je prostě borec. Celkově jedním dechem a skvělá zábava. Jo a pane Bureš, za první dva díly Propasti času se vůbec nestyďte. Jsou skvělé a i díky nim mám všechny vaše knihy. Jen tak dál.

08.01.2023 5 z 5

Cesta nožů Cesta nožů Robert Jordan (p)

V tomhle díle žádné velké zvraty nebo boje, spíš taková klidnější část. Ale i tady se stane spousta zásadních věcí. Na úplný závěr zůstává otevřených několik zajímavých částí.

20.09.2022 4 z 5

Koruna z mečů Koruna z mečů Robert Jordan (p)

Dost dobrý díl, spousta zajímavých a hlavně napínavých části, které mě nutili do dalšího čtení. A tak to má být. Baví mě to a asi už jsem si i zvyknul na tu spoustu omáčky kolem. Prostě to k téhle sérii patří.

31.07.2022 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Buď už jsem toho přežraný nebo nevím. Téhle sérii ale nějak nemůžu přijít na chuť.

28.11.2021 3 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Takhle nějak má vypadat dokonalá povídková sbírka. Ne že by všechny stály za 5 hvězd, ale jako celek je tohle prostě pecka.

24.10.2021 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Podstatně lepší než druhý díl. I když prvních asi 200 stran pro mě bylo o ničem a posun děje skoro nulový. Pak se to naštěstí zlomilo a začalo se konečně něco dít. A k závěru už to jelo na 100%. Celkem za 4*. Kdyby to šlo, spojit 2 a 3 díl, vypustit ten, pro mě nezajímavý a nudný, filozofický balast, byla by to pecka za 5*. Na druhou stranu by to asi ztratilo tu svoji jedinečnost.

03.05.2024 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Po přečtení prologu jsem si řekl paráda, to bude jízda. Bohužel pak se 200 stran skoro nic nedělo. Jo, musí nám nový svět a hrdiny nějak představit, ale jde to i lepší formou než tady. Chvílemi jsem se nudil a do čtení se musel nutit. Ale pak se to rozjelo takovým způsobem, že jsem druhou půlku knihy zhltnul jedním dechem. Prostě paráda...

18.10.2023 4 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Sci-fi moc nečtu, ale tohle mě nasálo, sežvýkalo a za dva dny vyplivlo totálně nadšeného, spokojeného a trochu smutného, že je konec. O to víc se těším na další díl téhle sci-fi akční jízdy.

04.05.2023 5 z 5

Oheň z nebes Oheň z nebes Robert Jordan (p)

Začátek takový vlažnější, ale pak už kolo tká opět bomby. Dějově krásně rozvinuté a jak už tu psal někdo dříve, čím více toho načtete a víc se ponoříte do celého obřího příběhu, tím je to celé jednodušší a mnohem líp se to čte(těch postav jsou fakt kvanta). Jsem zvědavý na Morain, takže hurá na další díl.

17.04.2022 4 z 5

Hraničář Hraničář Vladimír Šlechta

Pár večerů a zase bylo po. Skvělé doplnění příběhů z pohraničí, kdy se nám zase kus vysvětlil. Nemůžu se dočkat až to mistr Šlechta dopíše a uzavře. Dám si to celé znovu.
A doufám že se ještě uvidíme s Thompsonem...

14.03.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Tady už není co komentovat. Vše bylo napsáno a prostě a zase za 5*.

24.01.2022 5 z 5

Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) Vagíny a vetřelci: Pulp stories (limitované vydání 01) * antologie

Tak nějak se mi zdá, že už je tady hrozně "překotletováno". Ať mrknu kam chci, všude jen Kotleta a doporučuje knihy od kohokoliv a valí se jedna povídková sbírka za druhou. Né že by to nefungovalo, ono je tam i spousta skvělých autorů, ale už mi to tak přijde. Hodíme tam Kotletu a ono už se to bude prodávat samo...

Každopádně na mě to zabírá a zatím asi i zabírat bude. Kotleta prostě umí, od něj a pár dalších je to vždycky taková hrozně chutná a odpočinková jednohubka.

No, tady většina povídek horší průměr, zbytek dost dobrý. Nejvíc mě asi potěšil Neffi a samozřejmě Kosek.

09.10.2021 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Asi jsem měl od téhle knihy moc velké očekávání, které se u mě bohužel nekonalo. Bavila mě, strašně dobře se mi četla, ale prostě něco mi tam chybí. Takové to, co člověka nutí udělat si chvilku, aby se k ní mohl vrátit. Po odložení jsem prostě zapomněl a dokud se znovu nezačetl, bylo mi to jedno. No, jdeme na druhý díl, tak se uvidí...

25.07.2021 4 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

K ději asi není co dodat. Ale ta černobílá kresba je prostě nádhera a k tomu příběhu neskutečně sedne.

26.05.2024 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Dějově tak na 20 stran. Zbytek aspoň pro mě o ničem. Jediné plus, že to autor umí dobře podat a četlo se to hezky a rychle.

10.03.2024 2 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

1. díl série jsem ani nekomentoval, jelikož jsem vůbec netušil, co k tomu napsat. Asi jsem moc nechápal vo co k...a go. Celý příběh, i celý, pro mě nový svět, mi nějak nedával smysl. Teď po 2. díle je to podstatně lepší, ale že by mě to nějak bralo...asi ne. Jo, čte se to dobře, ale dějově mě to moc nechutná.

14.02.2024 3 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

O chlup horší než první díl. Některé linky lepší, jiné horší. Jako celek, není špatné, ale nijak nenadchlo.

01.12.2023 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 4. Neúprosná kola osudu Paměti katovské rodiny Mydlářů 4. Neúprosná kola osudu Josef Svátek

Stejně jako předchozí díl, už to nebylo jako první dva. Každopádně pořád dobře čitelné a zajímavé.

10.11.2023 4 z 5