Johanita Johanita komentáře u knih

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

V tomhle příběhu se Brown zase pěkně vyřádil. Přečetla jsem to jedním dechem. Občas jsem měla dost těch technických a vědeckých pasáží a diskuzí, které bych nepochopila, ani kdybych je přečetla 100x. Navíc hlavní hrdinka Rachel je na můj vkus až příliš všeznalá a dokonalá, v druhé půlce knihy mi už lehce lezla na nervy. Ale to nevadí, Dane, budiž Ti odpuštěno. Knížka je to napínavá, kapitoly hezky gradují, už od samého začátku má děj spád, jak ušité pro zfilmování. Překvápko, kdo že je ten zlý, přijde hezky ke konci, to se mi moc líbilo, to mám ráda.

05.08.2015 4 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Strašně smutný příběh, při kterém si člověk uvědomí, jaké má štěstí a jak dobře si žije. Je strašidelné, kolik zla může jedna taková duše v životě zažít. Knížku rozhodně doporučuju, přečte se jedním dechem, zůstane po ní takový pocit hořkosti nad tímto zkaženým světem...

26.11.2014 5 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Taky jsem knihu přečetla na jeden zátah, autor to rozjel velmi slibně, ale bohužel závěr mě malinko zklamal, měla jsem dojem, jakoby to už chtěl mít za sebou, na můj vkus trochu "odfláknutý" konec. Každopádně se mi moc líbilo české prostředí a specifická místa, člověk si uvědomí, že se tyhle odpornosti dějí i v jeho blízkosti, má to svoje kouzlo.

23.02.2016 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Kate Holden

Hodně čtivá kniha, taková dost naturalistická... zajímavé počtení o tom, kam až může děvče ze slušného rodinného zázemí klesnout. Líbí se mi, jak autorka detailně a upřímně popisuje prostředí pouliční prostituce a vykřičených domů, kterými prošla. Nestydí se za to a jde s kůží na trh, to je podle mě velká odvaha. Malinko mě zklamal závěr knihy, čekala jsem, že bude věnovat větší pozornost tomu, jak se z drog dostala. Nicméně po dočtení jsem tento titul ráda odložila pryč, zůstal ve mě takový tíživý pocit, odpor, znechucení...nevím jak to popsat. A tak to asi mělo být. Stojí za přečtení!

23.07.2015 5 z 5

Došel jsem daleko... Došel jsem daleko... Ishmael Beah

Působivé dílo... Opravdu to není knížka na hezké krácení chvil, jsou to stránky plné lidského neštěstí, nebezpečí a brutality, které musíte vstřebat a vždy, když je odložíte stranou, tak děkujete, že žijete v našich podmínkách.

18.05.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitov zvířátek je zatím moje nejoblíbenější Kingova kniha, děj krásně graduje až do překvapivého šíleného konce, úžasné dílo!

26.03.2015 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Dobrá knížka, první polovina mi přišla taková trochu utahaná, ale ve druhé půlce mě děj strhnul, závěr byl naopak zbrklý... Doporučuji spíše nenáročnějšímu čtenáři, titul je přeci jen určen pro děti a mládež, forma psaní tomu odpovídá. Akorát se mi moc nezdá to zasazení děje do r. 2140... to tady na té naší Zemi ještě nebude tak hrozné :)

26.01.2015 4 z 5

Město strachu Město strachu Serge Brussolo

Líbí se mi autorův styl psaní i překlad, knížka mi přišla čtivá, tenhle žánr miluju, naprostá spokojenost!

02.02.2015 5 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Pěkná knížka se smutným obsahem, přišla mi psaná trochu zmatečně, závěr mě překvapil. Ve vyprávění je velká dávka hořkosti a tolik bolesti a marnosti, celkově z něj mám hodně negativní emoce, jen tak na tenhle titul nezapomenu. Knih s touhle tematikou je poměrně dost a přesto mám pocit, že nikdy neomrzí. Náhled do středověku v moderní Francii je opravdu šokující.

18.01.2015 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Je to výborná motivační knížka, čte se sama a člověka to skutečně nakopne, minimálně k velkému zamyšlení. Přečetla jsem ji jedním dechem, budu se k ní vracet a zajímavé tipy aplikovat postupně, naráz to nejde.

08.01.2015 5 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Velmi silný a smutný příběh, nabízí hezký vhled do krutého podsvětí, tolik utrpení si člověk dokáže těžko představit, knihu jsem přečetla jedním dechem.

17.11.2014 5 z 5

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Velmi čtivé, člověk si aspoň udělá bližší představu, jak to ve vězení chodí. Pořád ale prostě nemůžu uvěřit, proč šla vědomě pašovat drogy v Thajsku (!!) místo toho, aby si řekla rodičům o půjčku na cestu zpět. Celou knihou se totiž táhne úplně neuvěřitelně obrovská podpora ze strany rodičů. Postava Sandry mi nebyla moc sympatická, bylo to protřelé děvče, takže o nějaké naivitě tu myslím nemůže být ani řeč, ale je fajn, že svoji zkušenost předává dál a odrazuje ostatní potenciální dobrodruhy. Těšila jsem při čtení na to, až ji přesunou do Británie, kde to pro ni bude lepší, a jaké překvapení, že ještě ráda vzpomíná na vězení v Thajsku, to bych opravdu nečekala.

20.02.2016 4 z 5

Sama proti psychickému teroru Sama proti psychickému teroru Lea Saskia Laasner

Zajímavý vhled do interního fungování sekty z pohledu člověka, který v ní vyrostl a dospěl. Narušená matka a otec slaboch vstoupí i s dětmi do bláznivé sekty, jejíž jádro tvoří regulérní pedofilové a fanatici schovávající se za "vyšší principy", a s klidem v duši nechávají zneužívat vlastní děti bez mrknutí oka. Neuvěřitelné. Akorát jsem nepřestávala žasnout, kde na to všechno brali tolik finančních prostředků. Z tohoto titulu je aspoň krásně zřejmé, že jádru sekty šlo jen o sexuální a finanční hojnost a té dosáhli díky slabochům. Super kniha, čtivá, zajímavá, poučná.

25.01.2016 5 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

Ale ano - hodný strýček Áďa, tak ze svého pohledu líčí Traudl Hitlera. Něco takového jsem čekala, ona byla jeho sekretářka, tedy člověk, který se sotva dostane do (politického) konfliktu se svým nadřízeným, prostě dělala svoji práci sekretářky. Všichni se chtěli zavděčit Vůdci. Navíc víme, že k ženám kolem sebe se Hitler nechoval zle. Celkově je to velmi zajímavá knížka. Je zajímavé nahlédnout do zázemí štábu kolem Hitlera - jak žili, jak trávili čas, jak se chovali a také je zajímavé se z líčení dovědět, jak se Hitler choval v soukromí - resp. jak to všechno vnímala ona. Nemohu si ale odpustit negativní poznámku na závěr, Traudl se mi zdaleka nezdá tak nevinná, jak se místy prezentuje. Byla to protřelá osoba, to jest můj dojem. Nejvíc mě v knize zaujaly pasáže ohledně Hitlerovy čtyřnohé lásky Blondi, člověk by ho skoro i začal mít rád, proto se jdu vrátit do reality s jiným druhem knih o druhé světové.

25.11.2015 5 z 5