joanb joanb komentáře u knih

Odvaha Odvaha Markéta Lukášková

Moc dobře napsaná kniha se dvěmi variantami příběhů. Více napínavá byla pro mě možnost ANO. A vtipné bylo zakončení příběhu s rozhodnutím NE.
Má to ale někdo "kliku" být tolikrát požádán o ruku :).

01.06.2024 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Aaach, kniha byla ... Kdybych mohla, tak dám hvězdiček 10. Těším se na pokračování a další knihy autora!

"Složité otázky, jednoduché odpovědi. Co je lidské společenství?
Součet našich rozhodnutí."

07.05.2024 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Anglický humor. Místy disgusting.

29.04.2024 4 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Absurdní detektivka. Skoro hodinku Listování jsem si užila.

"Smrt je v životě jediná jistá věc, až děsivě jediná věc, na kterou je možné se opravdu spolehnout."

16.04.2024 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Deník se svědectvím jedné mladé židovské dívky o krutém období druhé světové války v několika koncentračních táborech. Pasáže transportu, loučení a čekání na mír byly velmi emotivní. Navíc jsou v něm autentické kresby paní Helgy Hoškové-Weissové a rodinné fotky.
Na knížku jsem přišla díky Hyde Park Civilizaci, ve kterém bylo citlivé interwiev s touto paní malířkou.

12.04.2024 5 z 5

Můj Janáček Můj Janáček Milan Kundera

Zajímavá útlá knížka o zajímavém skladateli se zajímavými úvahami a souvislostmi.

28.03.2024 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Smutné.

19.03.2024 5 z 5

Tak tahle byla top. Sympaťák odpovídá na zajímavé otázky, které jsou spojeny s jeho životním posláním - záchranou životů.

15.03.2024 5 z 5

Úžasnější za 2 týdny Úžasnější za 2 týdny Gabriela Peacock

Tak uvidíme, jestli za 14 dní budu skutečně úžasnější :-).
Pečlivě popsané důležité součásti stravy, které pomáhají. Jen se mi nelíbila masáž na pořizování doplňků stravy, když nestíháte zdravý způsob života. Takže za mě spíš reklama na další produkty :-\.

15.03.2024 3 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Kniha je systematicky propracovaná a vše je podrobně vysvětlené. Jen po té "husté" teorii by to chtělo i hodně praxe na kurzu. Vizualizace mi nestačí...
Každý máme svého "šavlozubého tygra".

07.03.2024 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Úžasně popsaná výprava na dobovém voru s popisem zajímavých zážitků a šťastného připlutí do Polynésie.
Vrátila jsem se do dětství, když jsme na dovolené četli knížku celá rodina...

03.03.2024 5 z 5

Na to, jak je novela útlounká, tak je hluboká a lidská. Takhle citlivě popsané odcházení ducha dokáže čtenáře rozložit na atom.
Pan Backman zase nezklamal a přála bych si, aby si příběh přečetli všichni mí milovaní. Je prostě top.
"Páni, jak já to od tebe zase schytám..."

29.02.2024 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátká knížka s hlubokým příběhem k zamyšlení. Přečteno jako jednohubka!
Je super, když každý najde svoje životní terno, ať je jakékoliv.
Jen nikdy nemůžeme vědět, kdy přijde dáma v šedém svetru...

27.02.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Super knížka, která popisuje život sympatického pilota. Jsou tam nejen jeho vlastní zážitky, ale také zajímavé příběhy ostatních a popis mazlíka "velryby" A 380. Vše je srozumitelně vysvětleno v souvislostech.
Kdybych mohla, tak dám knížce 6 *.
Knížku pošlu dál tatínkovi, který nám vždycky o letadlech hodně povídal.

27.02.2024 5 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Kniha se mi líbila a vědecký základ rad je moc fajn. Rady se dají užívat v běžném životě a podle popsaných příběhů pomáhají se snižováním glukózových špiček.
Překvapila mě informace o fruktóze (ovoci), že není úplně ideální.
Jen za mě je také důležité mít nižší příjem než výdej, to prostě "neočůráš".

23.02.2024 5 z 5

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

Absurdní groteska. Při Listování to bylo vtipné, ale při čtení pouze tragické. Přes to se mi příběh "líbil".

15.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Těch více než 400 stran uteklo jako voda. Je fajn, když se z krize na konci objeví happy end.

07.02.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se četla svižně. Jen to téma násilí a neustálá manipulace (i od týrané!?!) není můj šálek kávy.

26.01.2024 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Přečteno v -nácti jako povinná literatura a teď v -ceti jako čtenářská výzva. Stále fascinující.

24.01.2024 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich
Poutavý dokumentární román o Heydrichiádě i samotném Heydrichovi a o procesu zjišťování informací o celé operaci Athropoid včetně historických souvislostí.
Líbilo se mi, že se do odboje zapojili i sokolové z Proseka. Knížku nechávám v knihovně.

12.01.2024 5 z 5