Jirka92333 Jirka92333 komentáře u knih

Dva meče Dva meče Robert Anthony Salvatore

R. A. Salvatore mě asi ještě nikdy nezklamal. Je spousta knih co jsem od něj ještě nečetl ale už teď se na ně těším. Lovcovi čepele jsou napínavé a plné akce. A já osobně oceňuji rozmanitost hrdinů jak kladnych tak záporných. Forgotten Realms doporučuji každému kdo si chce přečíst kvalitní fantasy.

09.09.2017 5 z 5

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Velmi napínavé fantasy plné akce a strhujícího děje!!! Je to teprve třetí kniha co jsem z téhle série přečetl. Ale už teď vím že jsem si Gotreka a Felixe velmi oblíbil.

23.08.2017 5 z 5

Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Yves Thériault

Na tuhle knihu jsem narazil úplně náhodou při vyklízení jedné státě nemovitosti. A upřímně mě velmi překvapila!! Život eskymáků je zde popsán velmi zajímavě a knihu jsem si užil do poslední stránky. Tvrdý život v tundře ovšem s jakým si osobním nádechem krásy ne jen pro přírodu ale i pro skromnost života.

06.08.2017 5 z 5

Zrození zimy Zrození zimy Brian Ruckley

Tahle kniha je opravdu nedoceněnou literaturou. Jak už se zmiňovali čtenáři dříve. Já dal 4/5 pro dvě slepá místa kdy jsem se opravdu nudil. Začátek cca prvních 60 stran a také doba čekání v horách než se skupina hlavních hrdinů vydá do města sehnat loď. Jinak dobře propracované a záživné čtení. Doporučuji všem fanouškům fantasy jako jsem já :-D:-D

03.08.2017 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Zřejmě to není šálek mého čaje. Měl jsem co dělat abych ji dočetl.

03.04.2024 2 z 5

Nesmrtelný kovboj Nesmrtelný kovboj Mirko Pašek

Krásná a smutná kniha. Nakonec poslední kovbojové končí jako poslední indiánští válečníci. Jako atrakce.

07.03.2024 5 z 5

V propastech Stínů V propastech Stínů Karel May

Kniha by měla být přejmenována na: V propastech filozofie. Dej takových debata mi unikal, a chyběl mi Halef snažící se každého druhé vyplatit karabáčem.

13.12.2023 2 z 5

Biggles ve Španělsku Biggles ve Španělsku William Earl Johns

Krátký příběh. Na oddechnutí, když máte rádi trochu té špionážní a letecké akce. Tak v tom případě je to kniha přímo pro vás. :-D

11.12.2023 5 z 5

Satanské moře Satanské moře Peter Benchley

Neurazí ale ani zvlášť nenadchla. Získal jsem ji ve veřejné knihovničce na nádraží a tak ji do nějaké další zase odevzdám.

30.11.2023 3 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Skvělý příběh!!! Hvězda dolů za politickou propagandu. Ta to trošku kazí.

24.10.2023 4 z 5

Sobi táhnou Sobi táhnou Allen Roy Evans

Velice zajímavé vykreslení tvrdého života a kultury eskymáků a laponců. Na knize mne zaujali rozdíly mezi těmito národy. A také to jak se člověk stane tvrdým když žije v tak tvrdých podmínkách.

21.09.2023 5 z 5

Taliánský marš Taliánský marš Jaroslav Pecháček

Krásný historický román. Samotného mě překvapilo jak dobře se četl.

19.09.2023 5 z 5

Tekumseh (3. díl) Tekumseh (3. díl) Fritz Steuben

Emotivní vyprávění!!! Indián jenž se snaží zachránit svůj národ před vyhlazením. Knihu jsem přečetl jedním dechem.

15.09.2023 5 z 5

Noční orel Noční orel Alexandr Lomm (p)

Takový X-Men. Akorát rusové tu nejsou záporáci a komunismu není nic špatného :⁠-⁠D. Mě se zpracování knihy líbilo.

05.09.2023 4 z 5

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Já se bohužel nepřinutím dát lepší hodnocení. Podle mého názoru byla kniha příliš překombinovaná.

29.08.2023 2 z 5

Puma ze Sierry Puma ze Sierry Miloš Švácha

Hezký napsaná kniha. Trochu mi to připomnělo knihu z téhle edice Napoleon z černého ostrova. Ale tenhle příběh byl o něco akčnější. Možná trošku ve stylu italské mafie :-D. Za mne určitě stojí za to přečíst.

23.08.2023 5 z 5

Tajemství pytlácké jeskyně Tajemství pytlácké jeskyně Vjačeslav Palman

Krásné vykreslení tvrdé kavkazské přírody. Příběh tří zvířecích a jednoho lidského přítele se mi moc líbil.

21.08.2023 4 z 5

Neznámému na stopě Neznámému na stopě Rudolf Fischer

Zajímavé je jak se vážná situace odráží v očích dětí. Taková jednohubka na jeden až dva večery.

14.08.2023 4 z 5

Ledové moře Ledové moře Herbert Friedrich

Velice realisticky vyprávěný příběh. Byl jsem až zaskočen tvrdostí života mořeplavců. Mohu jenom doporučit.

19.07.2023 4 z 5

Zabíječ lidí Zabíječ lidí Nathan Long

Moje rozpaky z předaní štafety pánů spisovatelů se absolutně vyvrátili. Knihy jsou skvělé i nadále. Pro mě vždy skvěle zpestření když mám náladu na knihu plnou akce a řeznických soubojů. (Což je dost často:-D:-D:-D).

12.04.2020 5 z 5