Jirka92333 Jirka92333 komentáře u knih

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Prostě a jednoduše. Moc zdlouhavé. Knihu bych zkrátil klidně i o 200 stran. Oceňuji spisovatele za jeho znalosti. Ale zdlouhavé líčení sokolnictví a natahování některých pasáží kazí dojem z jinak dobrého příběhu.

20.08.2022 3 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Skvělá detektivka!!! Napínavé, plné zvratů a svižný děj k tomu. Na to že jsem tuto knihu pořídil z výprodeje, náhodně aniž bych věděl o čem bude tak trefa do černého. Můžu jen doporučit!!!

12.08.2021 5 z 5

Tekumseh (2. díl) Tekumseh (2. díl) Fritz Steuben

Tekumseh vs. Daniel Boon. Dvě strany barikády a já vlastně cítím sympatie k oběma těmto hrdinům. Skvěle napsané a čtivé. Velká poklona panu spisovateli.

23.04.2020 5 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Výborná temná fantasy literatura. V takové knize plné moru, temné magie a mutací je vzpruhou humor trolobijců. Pro mě další skvělý díl :-D:-D.

01.02.2019 5 z 5

Sever, můj domov Sever, můj domov Walt Morey

Úžasný příběh chlapce z Aljašky. Příběh jsem zhltnul a to už mám chlapecká léta za sebou. Nemluvě o tom že konec je parádní až dojemný.

08.01.2018 5 z 5

Kladivo Boží Kladivo Boží Eric Schumacher

Velice čtivý historický román. Příběh chlapce jenž se chce stát králem severu a přesto si zachovat svoji křesťanskou víru mě velice oslovil.

14.04.2024 5 z 5

Sám a sám Sám a sám Richard Evelyn Byrd

Skvělá kniha. Mrazilo mne z toho. A ne jen při představě šíleně nízkých teplot :-D. Představa takové samoty v podmínkách polární noci je více než děsivá.

10.04.2024 5 z 5

Příběhy dona Quijota Příběhy dona Quijota Jaromír John (p)

Naprosto souhlasím s komentářem Lusa. Asi jsem vtip téhle knihy nepochopil. Ale obecné informace o Donu Quijotovi mi stačí a ke knize se vracet nehodlám.

19.12.2023 3 z 5

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

Sci-fi které má funguje i po více jak sto letech. Tomu říkám skutečné umění. Za mne paráda. Dokonce si troufám říct že mě nadchla více než filmová verze. I když i ta je velice dobrá. Povídky byli příjemným zpestřením.

08.12.2023 5 z 5

Ztracená prérie Ztracená prérie Mirko Pašek

Pan Pašek prostě věděl jak napsat kvalitní westernový román.

10.11.2023 5 z 5

Stín Stín Adam Przechrzta

Naprosto dokonalá série. Už jsem tu četl komentáře opěvovaní jak knihy tak spisovatele. Takže za mě zbývá jen dodat že jsem dnes dočetl a už přemýšlím že ji začnu v nejbližší době číst znovu od začátku. :-D

04.11.2023 5 z 5

Albatros / Nad Tichým oceánem Albatros / Nad Tichým oceánem František Flos

První část je dobrá. Druhá už mnohem horší. Pátrání po unesených dětech ve stylu zajímavé dobrodružné dovolené. A konec vypadá že šlo vlastně o únos ve stylu ,,únos nevěsty". Všichni se zasměji, potřesou si rukou a odletí do západu slunce .

13.09.2023 3 z 5

Rytířská jízda Jana z Michalovic Rytířská jízda Jana z Michalovic Alexej Pludek

Nejsem si jistý že by dnešního dvanáctiletého kluka tahle kniha nadchla. Ale za mě je to hezky vykreslený příběh rytířů. A to jak z té jejich lepší i horší stránky. Mě se kniha líbila!

14.08.2023 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Kniha se moc dobře čte. Za mě můžu jen doporučit!

12.08.2023 5 z 5

Místodržící Místodržící Adam Przechrzta

Naprosto skvělé a originální fantasy!!!! Opravdu jsem si to užil. První a druhý díl jsem koupil v akci. U třetího jsem na slevu čekat nevydržel B-).

29.07.2023 5 z 5

Jsem Sioux! Jsem Sioux! Otto Janka

Velice pěkný westernový román, opírající se o skutečné události. To že jsou hrdinové Češi mě velice bavilo. Význam názvu Jsem Sioux mne až dojal.

21.07.2023 5 z 5

Hadí královna Hadí královna Josh Reynolds

Velice kvalitní díl. Líbil se mi děj, prostředí, postavy a vše hezky hraje dohromady.

15.07.2023 5 z 5

Vzestup krále Vzestup krále Robert Anthony Salvatore

Gordonlord tuto knihu okomentoval velice výstižně. Já hodnotím pěti hvězdičkami protože jsem si knihu užil jako vždycky. Jsem prostě velkým fanouškem Společníků síně :-D.

13.08.2020 5 z 5

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Další výborný díl ságy!!! Jsem velkým fanouškem fantasy literatury, a v tomhle žánru mám nejradši draky a trpaslíky. Takže pro mě kniha byla jak oblek co vám udělají na zakázku :-D:-D. Navíc jsem se postupem každého dílu stal velikým fanouškem trolobijců. Už teď se těším na další díl.

02.06.2018 5 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Za mě úplně skvělá série!!! Každý z dílů jsem přečetl doslova jedním dechem.

14.11.2017 5 z 5