Albatros / Nad Tichým oceánem

Albatros / Nad Tichým oceánem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24608/bmid_albatros-nad-tichym-oceanem-Cvn-24608.jpg 4 58 5

Albatros Dobrodružné příběhy čtrnáctiletého chlapce Pavla Marhana. Nad Tichým oceánem Volné pokračování románu Albatros od téhož autora. Známí hrdinové se tentokrát vydají v hydroplánu pátrat po unesených dětech.

Jirka92333
13.09.2023 3 z 5

První část je dobrá. Druhá už mnohem horší. Pátrání po unesených dětech ve stylu zajímavé dobrodružné dovolené. A konec vypadá že šlo vlastně o únos ve stylu ,,únos nevěsty". Všichni se zasměji, potřesou si rukou a odletí do západu slunce .

Kakho-Oto
01.05.2023 3 z 5

Dva dobrodružné romány v jednom, navíc na sebe prostřednictvím hlavních postav také navazují. První román (Albatros) se mi líbil více než druhý (Nad tichým oceánem): 65 % vs 55 %. Zejména v prvním případě se jedná o pěkný dobrodružný příběh, který ovšem nelze kvalitou srovnávat s většinou děl Karla Maye. Od druhého příběhu jsem čekal o něco více, avšak příběh únosu dvou malých dětí byl poměrně fádní a provázený jen dílčími dobrodružstvími. Pro dnešní děti již kniha rozhodně není, málokomu z nich by se tyto Flosovy romány líbily.

Yarwen
30.03.2018 2 z 5

Chlapec Pavel Marvan cestuje se svým otcem, milionářem Turbulentem a zeměpiscem Finchem v letadle nad exotickými kraji. Příběh je zde pouze jako zástěrka pro popisnou část knihy, je nudný a činí knihu ne příliš zajímavou. Nejlépe to vystihuje poslední věta profesora Finche: "Aspoň jsme si procvičili zeměpis, co?" Přesto v knize právě profesor utrousí pár moudrých vět, jež srovnávají upřímné chování divochů s civilizovanými bělochy.
Jeden z komentářů si zde stěžuje na to, že na podobné knihy sedá prach. Nemá pravdu, situace je bohužel horší. Pokud mohu vzít praktiky největší knihovny v ČR (pražskou městskou) jako příklad, pak jsou podobné knihy dávno vyřazeny a nejsou dostupné. Přemýšlím, nakolik je to velký problém, zdigitalizovat tyto kousky ještě předtím, než se vyhodí, a dát tak třeba platícím čtenářům možnost se k nim dostat a přečíst si je, protože jinak než elektronicky si je dnes už přečíst nemohu. A právě knihovny by zde měly být od toho, aby knižní hodnoty (kór od českých autorů) uchovávaly do budoucna.

danny_21
04.02.2018 4 z 5

Pamatuji se jak jsem kdysi tuto knížku náhodou objevil u babičky v knihovně a začal j číst až na několikátý pokus. Dobrodružství 14-ti letého Pavla v Tichomoří ve společnosti výborného amerického pilota. Jak píše Endy17, dnešní mládeži už zůstane neobjevená - 75 %

Jack Bauer
07.03.2012 4 z 5

Dobrodružné příběhy čtrnáctiletého chlapce, které jsem přibližně ve stejném věku četl.

dobrodružství záchranná výprava pro chlapce dobrodružné romány

František Flos
česká, 1864 - 1961