Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Andílek Andílek Mary Kubica

Mohlo by to tak dopadnout, kdyby se potkaly dvě psychicky nemocné ženy. Čte se to rychlé a stále jsem čekala, co bude dál, ale můj šálek kávy to není.

24.01.2024 3 z 5

Zažehnutá jiskra Zažehnutá jiskra Kristine Barnett

Určitě se jedná o velmi nadaného chlapce, ale tato knížka mě bavila tak do poloviny, pak už jsou popisované jen úspěchy, které měl na univerzitách. Koukala jsem i na nějaká videa na YouTube a měla jsem pocit, že všichni odborníci jsou vlastně hlupáci a ona zvládne během 10 minut určit, co dítě potřebuje. Tady v knížce je popisovaný život "génia" kterému se matka 100% věnovala, ale v té rodině vyrůstalo i další postižené dítě. Mám pocit, že tato knížka byla napsaná pro peníze, i když ona všechno provozuje bez finančních darů. Možná jednou napíše svůj životopis i Jake. ###
Nyní tuto rodinu řeší v kauze týrání adoptivního postiženého děvčátka z Ukrajiny. Ale to už je jiný příběh.

23.01.2024 2 z 5

Fantastické léto Fantastické léto Brenda Novak

Díky testům DNA poznají tři ženy, že jsou sestry. Jedna vyrůstala v harmonické a milující rodině, druhá pouze s matkou a třetí byla dítě nalezené na ulici. Tak se chtějí poznat a pátrat, co v životě je spojuje. V knížce je víc popisován jejich současný partnerský život a rozpad vztahů a nové partnerství. Vyřešení se čtenář dočká, až na posledních stránkách. Kdyby knížka měla o 200 stránek méně, tak by to bohatě stačilo.

19.01.2024 3 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Před pár lety jsem sledovala tuto mladou a sympatickou dvojici (vlastně trojici, zapomněla jsem na psíka) na YouTube a tak mě moc bavil jejich sepsaný život v knižní podobě. Moc pěkně zpracovaná kniha o cestování, ale i inspirace pro začátečníky nevázaného a dobrodružného života.

15.01.2024 5 z 5

Průvodce králičí norou Průvodce králičí norou Jan Tománek

Ono je něco jiného hodnotit minulost, která se dá doložit a Lustr pro papeže je možné doložit, ale tady je všechno moc černobílé a jiná barva je nepřípustná. Každý obor má své odborníky a určitě do toho nevidí každý Lojza, který používá sociální sítě, i když tam je odborník každý. Je dobré číst všechny názory.

09.01.2024 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Knížku jsem začala číst v loňském roce do výzvy "žlutá obálka", ale moc mě to nebavilo a to mám autorovy knížky ráda. Možná, že to bylo víc klučičích rad, které my holky nechápeme.

06.01.2024 3 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Knížku jsem brala jako podporu nadace Tezezy Maxové, kdy plyšový medvídek také nemá svůj domov a stále hledá, kam vlastně patří. Knížka by určitě mohla pomoci i k diskuzi mezi rodiči a dětmi, že každý nemá to štěstí a jistotu rodičovské náruče.

05.01.2024 4 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Jsem neznaboh a tuto knížku jsem četla spíš pro zařazení do žánru "Biografie a memoary" a přišlo mi to o fous lepší, než autorčina předchozí knížka, ale ani tak mě to neoslovilo. I když je tato víra mnohem tolerantnější, tak mě víc bavilo vyprávění a názory pana Czendlika v knížce Postel, hospoda, kostel.

04.01.2024 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

U knížky mě upoutala obálka a pak jsem si vzpomněla, že jsem už od autorky četla Violku, která mě celkem bavila. V životě Karin nastávají velké změny, které musí řešit, výpověď z práce, neshody ve vztahu s partnerem a potomky, tak se rozhodne, že odejde přes léto ke své matce do vesnice, kde vyrůstala. Tady si uvědomuje, že nemoc mamky je stále horší a bude potřebovat dohled. Čte se to hezky, ale úplně na plný počet hvězd to pro mne není a ten konec už byl skoro přehnaný, jen by mě zajímalo, jestli by v životě někdo dokázal odpustit, kdyby to dopadlo pro mamku úplně nejhůř. Za ten konec 3½ *

04.01.2024 4 z 5

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Autorova fantazie určitě stojí za přemýšlení o né vždy šťastném osudu dětí.

02.01.2024 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Napětí a zákeřné intriky mě bavily, ale místy mi to přišlo zdlouhavé a situace až moc okecávané.

29.12.2023 4 z 5

Průvodce Prahou Průvodce Prahou Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

E-kniha zdarma z knihovny. Tolik se toho za těch 120 let změnilo, ale spoustu památek zůstává, jen škoda, že se nedá na chvilku vrátit v čase a po té staré Praze se projít, bez aut a turistických lákadel.

26.12.2023 5 z 5

Pražské procházky – pět minut za Prahou Pražské procházky – pět minut za Prahou Antonín Ederer

Dneska jsem při uvolňování místa v knihovně objevila tuto knížku a zavzpomínala se, že jsem podle ní volila trasu na víkendové procházky po Praze a okolí, když byly děti malé. Šikovný průvodce, který popisuje i památky na trase procházek, obsahuje i mapky terénu.

26.12.2023 5 z 5

Lilyin slib Lilyin slib Lily Ebert

Knížka je moc pěkně sepsaný nelehký život paní Lily, která spoustu starostí brala za svojí zodpovědnost. Ani si člověk nedokáže představit, že ti lidé s tou bolestí z minulosti žili spoustu let v sobě a až na stáří se začali svěřovat své rodině a ostatním lidem. Moc žijících už není a paní Lily toho neštěstí přežila opravdu hodně. Koukala jsem i na videa na YT a ona umí rozdávat radost i dneska a má kolem sebe krásnou rodinu.

19.12.2023 5 z 5

Kuchařka: Nejlepší recepty Kuchařka: Nejlepší recepty Alena Doležalová

Spoustu receptů z klasické české kuchyně. Kuchařka pro začátečníky, ale i pro ty, kdo už mají velké zkušenosti v kuchyni, ale hledají inspiraci, co vařit nebo péct.

18.12.2023 5 z 5

Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomáš Vejmola

Tomík je mladý sympatický cestovatel a jeho cesty ráda sleduji na YouTube, ale knížka je moc pěkné doplnění o zážitcích na jeho cestách. Tomík bere život s humorem, jen tady už občas humorné příhody a situace nejsou a trasu Ruskem a Ukrajinou střídá smutek.

15.12.2023 5 z 5

Palačinky s pepřem Palačinky s pepřem Jarmila Pospíšilová

⅔ knížky se toho moc neděje, spíš takové vlažné vyprávění bez energie.

14.12.2023 3 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Víc než děj knížky se mi líbily ilustrace a kdyby nebyla ve čtenářské výzvě Kingova knížka, tak bych se určitě ke čtení nedostala. Tak spíš hodnotím autora ilustrací, než autora textu. Ilustrace 5*, text slabé 3*,

06.12.2023 4 z 5

Děda Děda Jan Novák

Knížku jsem poslouchala v rozhlase a bavilo mě to rodinné vyprávění, i když mám zase problém s tím slovem líbilo se mi, když je to z doby, která se mi rozhodně nelíbila.

01.12.2023 5 z 5

Poslušná manželka Poslušná manželka Samra Zafar

Docela jsem ráda, že už mám dočteno. V této komunitě to není pro ženu jednoduché žití, brzké sňatky, kdy je ještě skoro dítě provdané do rodiny, kterou ani nezná a ta rodina jí začne formovat k poslušnosti a později je pro tyranského manžela jen oběť jeho vzteku, kdy má pocit, že ona je ta špatná a provinilá, ona to považuje za své selhání. Myslí na to, aby byly vzorné manželky, ale často jsou jejich děti svědky toho násilí. Nemyslím si, že tato knížka se dostane mezi komunitu těchto týraných žen, ale kdyby alespoň nějakým pomohla, že to není jejich ostuda, ale naopak výhra vymanit se z takového vztahu. Mé hvězdičky jsou za odvahu těchto žen.

27.11.2023 5 z 5