Jirinamac Online Jirinamac komentáře u knih

Už nežiji ve vašem světě Už nežiji ve vašem světě Sarah Aziz

Muslimské ženy trpí,ale v zájmu muslimských tradic jsou matky horší než otcové. Ženy nechrání své děti. I křesťané a ateisté se přizpůsobí v muslimské zemi jejich způsobu života, ale oni se našim podmínkám nepřizpůsobí.

31.05.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Moc pěkné čtení. Celou dobu jsem zvědavě očekávala, co to bude dál. V knížce se prolíná dávná minulost a současnost. Doporučuji.

02.05.2017 4 z 5

Slzy ticha Slzy ticha Mende Nazer

Opravdu je první díl lepší, ale i tato knížka stojí za přečtení

21.04.2017 4 z 5

Hrdinka pouště Hrdinka pouště Donya Al-Nahi

Knížky na toto téma čtu ráda, ale tato mě neuchvátila. O této paní jsem četla i v příběhu jiné ženy, kde naslibovala, vybrala zálohy na cestu za hledáním dítěte a už se neozvala. Možná měla právě své problémy. Mé sympatie nemá. Nelíbila se mi ani její druhá kniha

21.04.2017 2 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Knížka mi přijde víc jako terapeutická práce s psychologem. Já se spíš držím hesla ,,co tě nezabije, to tě posílí,, Chápu, že minulost je důležitá, ale pokud je špatná je lepší udělat tlustou čáru a jít dál. Je to život a kdo jsme bez chyby?

21.04.2017 3 z 5

Hrady, zámky a tvrze západních Čech Hrady, zámky a tvrze západních Čech Jan Rendek

Knížka se mi líbí. Určitě to není žádný lehký průvodce do baťohu. Je to dost stručný průvodce, ale obsáhlý a přehledný na výběr památek. Mně se záběry fotek líbí.

14.04.2017 4 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Nejsem žádný puritán, ale knížku jsem ani nedočetla. Děj žádný a to co jsem přečetla mi přišlo jak hovor šlapky páté cenové skupiny s úchylem po telefonu. Možná jsem jí odložila brzy, ale pro mne ztráta času.

25.02.2017 1 z 5

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Jackie Clune

Líbila se mi. S humorem řešené i okamžiky, kdy by se človek hroutil i při pouhé představě. Hodně štěstí a pohody.

15.01.2017 4 z 5

Kolombína Kolombína Zdenka Becker

Po předčtení knížky Róziny dcery, která se mi moc líbila, jsem očekávala stejně pěkné čtení. Ale to se nekonalo. Styl psaní stejný, ale knížka nemá ten spád. Místy jsem ani nevnímala text.

30.12.2016 3 z 5

Tománek je rád na světě Tománek je rád na světě Eliška Horelová

Milovaná knížka mého syna. Četla jsem jí každý večer stále dokola.

20.11.2016 5 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Chvílemi nudná, chvílemi k přemýšlení. Konec nijaký.

02.11.2016 2 z 5

Konec a smrt Amelie Anne Konec a smrt Amelie Anne Kat Rosenfield

Hodně slabé, dávám dvě hvězdičky za to, že jsem to alespoň dočetla

15.10.2016 2 z 5

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Joza Břízová

Občas v ní ještě zalistuji, ale dneska už jsou lepší kuchařky

07.10.2016 4 z 5

Nová domácí kuchařka Nová domácí kuchařka Joza Břízová

Často mně radila v začátcích mého kuchtění a i dneska mi občas dodá inspiraci v kuchyni

07.10.2016 5 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Až jak se dokážou ponížit a oblbnout lidi. Fanatik ublíží i vlastním dětem. Sestry byly chytré, když se dokázaly vymanit ze spárů takového hnusáka, škoda, že dospělým lidem to moc nemyslelo

03.10.2016 5 z 5

Příběhy železné opony 1. Příběhy železné opony 1. Luděk Navara

Hrozná doba, doufejme, že už se tyto zločiny nikdy nebudou opakovat.

07.09.2016 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

V knížce mi chybí nějaká fotografie Pavlíny, jejich rodičů a prarodičů. Takových rodin, kdy věřili, že dostanou děti k sobě přes ČK bylo hodně. Ale Pavlíně dokázala babička vytvořit pěkné dětství i bez rodičů.

25.07.2016 4 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Novodobá červená knihovna. Jak chudé děvče z Filipín ke štěstí přijde. Sladká romantika. Hezká je obálka knihy, ale knížka mě moc nenadchla

07.07.2016 3 z 5

Psáno ve hvězdách Psáno ve hvězdách Aisha Saeed

Knížka není tak drastická jako jiné knihy s muslimského prostředí. Jejich tradice nepředělá ani jiné prostředí ve kterém žijí a vychovávají své děti. I u nás bylo dříve rozhodováno za děti, rodiče víc zajímalo ,,co by tomu řekli lidi,, než co chce dítě. Važme si svobody, kterou máme.

21.06.2016 4 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla. Určitě to neměla v životě lehké. Děj knížky je dost zdlouhavě a nudně popisován.

04.06.2016 3 z 5