Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Hrníčková kuchařka - pečeme na Vánoce bez vážení Hrníčková kuchařka - pečeme na Vánoce bez vážení Jaroslava Pechová

Každé vánoce z ní něco vytvářím

17.02.2016 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

V mládí udělá člověk spoustu blbostí, ale co čekala za štěstí? Asi chtěla žít v pohádce a ta se nekonala

09.02.2016 3 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Sameen Ali

Myslela jsem, že v muslimském světě je hlavou rodiny muž (otec). Ale tady je všechno jinak, otec nemá vůbec žádné slovo a to co s dcerou provádí matka je hrůza. Sameem je hodně silná ( co tě nezabije, to tě posílí), ale je to dítě, že to neviděl nikdo ve škole? Až s podivem, že se to vše odehrává v naší době v civilizovaném světě. Zajímalo by mě, kde žil v té době její otec a proč byl takový posera a své ženy se bál. Připomíná mi to Popelku. Knížku jsem přečetla za dva dny.

09.02.2016 5 z 5

Zpověď Zpověď Héléne Gremillon

Dalo se to číst, trochu nepřehledné a dost nepravděpodobné. Za pár dní budu přemýšlet o čem vlastně knížka byla. Žádné hluboké zážitky z knížky nemám

02.02.2016 3 z 5

Měla jsem zemřít jako černá vdova Měla jsem zemřít jako černá vdova Sabine Adler

Nebezpeční fanatici, co nasadí vlastní život. Hrůza to zlo, které páchají.

02.02.2016 4 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Až na ten konec, který mě přišel moc nepravděpodobný.Dějově se příběh mohl klidně odehrát. Četla se dobře.

28.12.2015 5 z 5

Císařovna Josefína Císařovna Josefína Carolly Erickson

Po přečtení knížky Desirée, jsem hledala něco podobného. A našla tuto knížku. Moc pěkně se četla. Pěkná je i knížka Napoleon a ženy

11.11.2015 5 z 5

Útěk do svobody Útěk do svobody Richard Sobotka

Zajímavé vyprávění o osudu jednoho člověka. Jen by mi víc vyhovovalo, kdyby měla knížka rozdělený jeho život na kapitoly. Špatně se mi rozlišovalo, kdy je to vyprávění a kdy přítomnost. Setkala jsem se s člověkem s podobným osudem, kterému je dnes 90 let a žije v Kanadě, mluví perfektně česky, stále každé dva roky lítá do ČR a své kořeny se snažil najít na jižní Moravě a v Praze

18.09.2018 4 z 5

Já, François Villon Já, François Villon Jean Teulé

hodně drsné vyprávění Villonova života. Raději budu i nadále milovat vyprávění paní Loukotkové

18.03.2018 3 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

V dnešní době realita z běžného života. Z uťápnuté ženy se stala samostatná osobnost. Knížku hodnotím jako průměr. Od spisovatelky jsem četla lepší knížky, ale i tak se mi četla dobře.

14.09.2017 3 z 5

Mata Hari Mata Hari Rudolf Ströbinger

Zajímavé čtení. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst o jejim komplikovaném životě. Četla jsem sešítkové vydání z r. 68

24.07.2017 4 z 5

Zlomená přísaha Zlomená přísaha Eileen Dreyer

Prvních sto stran jsem se nemohla začíst a pak jsem četla stále. Konec jsem měla dva tipy. A můj hlavní tip vyšel, i když byl trochu jinak. Knížka není žádný trhák, ale dá se dočíst

30.06.2017 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Dalo se předpokládat, že to tak dopadne. Knížka je k přemýšlení, ale žádný trhák to není. Viděla jsem i film ke srovnání a názor jsem nezměnila

25.06.2017 3 z 5

Chata jménem Marion Chata jménem Marion Jiří Slavíček

Asi proto, že jsem taky jezdila do takové chaty (srubu) u Sázavy v Senohrabech, tak tuto knížku hodnotím kladně. Měla jsem to tam moc ráda. Úsměvné vzpomínky

21.04.2017 5 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Hodně drsný příběh. Nepochopitelné, že toto je ještě možné zažít v dnešní době.

21.04.2017 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Tak to asi v životě nechodí. Četla se rychle, ale příběh je nepravděpodobný. Doporučuji čtenářkám ve 14 letech.

14.04.2017 3 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se čte dobře. Příběh který se opravdu mohl stát. Jen mě tam chybí také nějaký vztah Laury s jeho dcerou. Laura mi moc sympatická nebyla. I přes tragedie, je to taková slaďárna.

14.03.2017 3 z 5

Praha–Vinohrady, Čáslavská 15 Praha–Vinohrady, Čáslavská 15 Erika Härtl Coccolini

,,Nevinní s cejchem viny,, Od knížky jsem očekávala něco jiného, ale předčila mé očekávání. Je dobré znát historii i z druhé strany i když jsou tam nějaké nepřesnosti v historii. Knížku doporučuji, je o čem přemýšlet.

07.03.2017 5 z 5

Domácí konzervování ovoce a zeleniny Domácí konzervování ovoce a zeleniny Libuše Vlachová

Dneska už rady trochu zastaralý, ale stále použitelný ke konzervování

20.11.2016 4 z 5

Moje nová svoboda Moje nová svoboda Zohre Esmaeli

Knížku hodnotím kladně. Moc se mi líbí věta z knihy ,, Proč mrhají energií, silami a časem jen kvůli tomu, aby dodržovali stará pravidla, proč se raději nevěnují tomu, aby se naučili pravidlům té země, ve které žijí, a hlavně jejímu jazyku.'' Jedna z mála uprchlíků, co dosáhla poctivě svého cíle.

15.11.2016 5 z 5