jinbr jinbr komentáře u knih

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Četla jsem i předchozí dva díly, bylo fajn mít trochu informací i o postavách z těch předchozích. Příběh byl hezký, nápaditý, jen trochu uspěchaný konec. Tam to bylo najednou moc zlomové uvědomění.

20.10.2020 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Hezké pokračování prvního dílu. Krásná myšlenka byla zda láska je větší než nenávist. Zajímavé je, že nenávist vám energii bere a láska dává.

16.10.2020 4 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Ano, ano... není to zase tak časté, aby romantický příběh měl tak vysoké hodnocení. Ale zde si to jednoznačně zaslouží. Byl psaný s vtipem, v průběhu čtení jsem se kolikrát uchechtávala. Madelyne byla tak hezky přirozeně naivní a zároveň chytrá, otevřená žena. Duncan sympaťák. Pro mě krásná oddychovka, která vás donutí skončit dlouho, opravdu dlouho v noci

06.10.2020 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Tak jsem se pustila do série Evy Dallasové.
První kniha se mi moc líbí, je to pro mě příjemná kombinace detektivky a romantiky, která zde není až tak moc přeslazená. Těším se na další díly.

17.08.2020 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

tak jo, tohle bylo překvapení. Pěkná kniha, mělo to spád, autorka dokonce obětovala i nějaké ty postavy. Vtipné, bavila jsem se. A zároveň i napínavé.

19.05.2020 5 z 5

Drsný cizinec Drsný cizinec Joan Johnston

Příběh je velmi hezky napsaný, není to jen taková obyčejná limonáda, mělo to spád a postavy nebyly jen černobílé. Vykreslení po roky pěstované nenávisti, jejího původu a sílení je dále rozvíjeno i v dalších dílech. Pěkné, bavilo mě to.

14.04.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Myslím si, že tato série je napsaná velmi dobře, zejména s ohledem docela povedenou snahu autorky začlenit do každého dílu nějaký prvek, který hlavní postavy potřebují zvládnout či překonat. Není to potom až tak přeslazené a nutí čtenáře přinejmenším přemýšlet nad tím, jak se po takových zkušenostech a zážitcích může člověk cítit. Každý díl má alespoň trochu toho akčního nebo vzrušujícího náboje.

09.03.2020 5 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Alibi se mi moc líbilo. Myslím, že ukončení Deeve a Roryho, včetně Lorety tam naznačené bylo, nebyla tam žádná indicie, že by to mělo jít \"do kytek\". Také mě opravdu do poslední chvíle nenapadlo, kdo je tedy vrahem, na všechny postavy tam bylo náznaků dost. Hezké, čtivé, a jen tak pro mě - mě se Hammond líbil i pro tu jeho poslední větu .... její alibi jsem byl já

02.02.2020 5 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Kniha jako celek a také s ohledem na to, že to je prvotina, mi přijde velmi povedená. Začátek může působit na někoho nekompaktně, ale v prvních kapitolách je třeba vždy do děje nějak uvést, aby se to mohlo rozběhnout. Bezpochyby vás vyprávění vtáhne do děje, jste zvědaví, jak to dopadne, jak s tím pitomcem Adamem, tak samozřejmě s Dominikem. Velmi se mi líbila i postava Toníčka. Mělo to vtip, bylo to milé, hladilo to po duši. A mile vyřešila problém s příjmením hlavních aktérů. Sice víte, kam to spěje, ale nejsou to až taková klišé, jako v knížkách amerických autorů. A zcela určitě je kvalita zpracování textu lepší než mnoha překladů. Za mě 5 hvězdiček, s přáním kreativního psaní do budoucna.

27.01.2020 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Tak, moc často plný počet hvězdiček nedávám... Ale tahle byla hezká, nápaditá. Pěkně se to četlo. Super oddychovka a tak akorát sexu

01.11.2019 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Tohle je dle mého asi nejhezčí díl ze série. Hezky se to četlo a byla v tom i ta trocha napětí (proč je Evii usilováno o život).

29.10.2019 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

V tomto díle mě zaujal odkaz na postavy z jiných knih (Kontrakt) a čekala jsem, jestli se třeba zde nestane něco, co je v námětu Kontraktu 2. Těšila mě i zmíněná férovost našich hrdinů a docela by mě zajímalo, jestli se počítá s překladem posledního dílu o Reidovi.

03.11.2020 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

hezky napsaný příběh. Není tam zbytečně moc sexu a vzdychání. Je tam i trochu humoru a zápletky. Je příjemné, že v každém díle je zápletka vystavěna jinak.

03.11.2020 5 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Velmi zajímavý pohled na možnosti ovlivňování mozku. Myslím, že tady nikdo z nás neumí odhadnout, kam se za 30 let dostaneme. Nicméně já mám pořád velmi dobrou šanci se toho dožít. Tak uvidíme :-)

17.08.2020 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Ano, klasická historická romance, byť již v poněkud modernější době (existence vlaku). Krásné a vtipné dialogy, pramenící z přitažlivé nevědomosti tehdejších dívek dané doby. Mnohokrát jsem se opravdu pobavila, tohle je přesně to, co potřebuji na zklidnění ducha.

02.06.2020 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Příběh plný překvapení, má spád, a také přeci jen zajímavé rozuzlení na konci. Vypovídá i o tom, že veteráni válek velmi často trpí stresem, který ostatní asi přeci jen nemohou pochopit, když ho nezažili. Mě se kniha líbila, užila jsem si ji a těším se na další ze série.

24.05.2020 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

V této knize jsem se snažila více pochopit a porozumět Brockovi. Myslím, že byl docela dlouho takový trochu ztracený a zmatený v tom, co chce. Ale to chlapi jednoduše tak mívají. Jen si tím často život komplikují a také přichází o to, co pro ně mělo být důležité. Tady jsem mnohem více chápala postoj a chování Jill, po takové zkušenosti bych se asi také snažila se chránit před dalším tvrdým zklamáním.

09.03.2020 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Knihu jsem četla už loni na jaře, v originále. Je moc hezky napsaná, popisuje současnou situaci na škole v Hamburku, kam chodí dětí z méně majetných rodin. Hrdinka si upravuje svoji představu o takových dětech a zároveň je tam také ta potřebná milostná linka. Osobně jsem ji přečetla asi během dvou dnů. Líbila se mi, pro mě bylo plusem i číst současný hovorový jazyk.

13.01.2020 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

klasika od samanthy. Kniha je jednoduchá, odkazuje jen na problémovou psychiku dětí vyrůstajících v nefunkčních rodinách poznamenaných násilím a alkoholem.

29.12.2019 4 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Sandra umí detektivní příběh vygradovat. Jakkoli mohl být ze začátku trochu pomalejší nebo snad nudnější rozjezd, konec moc hezky vygradoval a posledních 50 stran jsem to měla tak 50 na 50, kdo je vrah. To nemění nic na tom, že že zápletka byla dobře promyšlená a konec byl dobře promyšlený. Mě se to moc líbilo

06.12.2019 5 z 5