jimbow jimbow komentáře u knih

Velký průšvih Velký průšvih Dave Barry

Při čtení jsem se nasmál asi stejně jako S. King, pokud je pravda co se píše na přebalu. Absurdní situace tady fungují stoprocentně, stejně jako když se jednou za čas podíváte na klasickou grotesku. Čistý humr. ;)

22.03.2016 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Zajímavý námět i zpracování. Nicméně dost často kniha připomíná záznam z přednášky a nudí. Možná jsem ale měl jen ucpaný nos ze všech těch (ne)vůní světa.

31.12.2014 3 z 5

Zlobiví psi si užijí víc legrace Zlobiví psi si užijí víc legrace John Grogan

Inteligentně psané novinové sloupky o víceméně každodenních věcech. Z první části "O životě" jsem získal dojem, že J. Grogan je šťastnej chlap.

04.10.2014 4 z 5

Divosi Divosi Don Winslow

Moje nadšení z úvodu knihy postupně opadlo až na tři hvězdy a to ještě pomíjím závěr. Čtení na letní víkend, víc asi ne.

05.08.2014 3 z 5

Krutý zločin Krutý zločin Patricia MacDonald

Ze začátku mě trochu otravovalo, jak dlouho se zdůrazňuje nevina odsouzeného doktora Averyho, nicméně po pár kapitolách se z knihy vyklubala výborná detektivka.

02.04.2014 4 z 5

Julie, demoverze Julie, demoverze Nick Hornby

"Synové utrousili hrdelní pozdravy, ale nevložili do nich dost energie, aby je opravdu slyšel; slova se ještě před postelí snesla na podlahu, kde se o ně později postará uklízečka. " - typický Nick Hornby, jak ho mám rád.
Opět dílo plné deprimovaných hrdinů, frustrovaných ze svého dosavadního života. Jak to ale u tohoto autora bývá, pro nikoho nikde v dohledu žádný východ.
Hornbyho vykreslení postavy Tuckera Crowea, včetně článků na Wikipedii (mimochodem song You and Your Perfect Life existuje!), bylo tak dokonalé, že jsem měl chvílemi pochybnosti, jestli se nejedná o skutečnou, zapomenutou hvězdu showbyznysu. ;-)
Usmíval jsem se nad Duncanovým fanouškovstvím a hledáním skrytých symbolů a poselství tam, kde nejsou a ani nemůžou být, což by asi potvrdila drtivá většina muzikantů.
Kniha je opravdu jakoby rozdělena na dvě poloviny - více Duncana vs. více Tuckera - nicméně obě spojuje postava Annie, o které vlastně celý příběh hlavně je.

08.01.2014 4 z 5

Vítejte v opičárně Vítejte v opičárně Kurt Vonnegut Jr.

Nepřestává mě udivovat, jak je sci-fi literatura 50. a 60. let pořád tak svěží a témata i po tolika letech více než aktuální.

03.02.2024 4 z 5

Čertoviny z Valašska Čertoviny z Valašska Gustav Imrýšek

Humor, který voní lesem, čerstvě zoranou půdou a slivovičkou. Jako bonus kniha obsahuje slovníček méně známých, hlavně valašských výrazů. Nádhera.

22.10.2023 4 z 5

Sám mezi rowdies Sám mezi rowdies Bill Buford

Až tak drsné to bylo?

03.07.2019 4 z 5

Město šílenců Město šílenců Dave Barry

Kdo se chce dostat do velkých potíží, ať se vydá do Miami. A když si přibalí pár sušenek obsahujících THC, zažije bezva víkend, který ho poznamená na celý život.

15.02.2017 5 z 5

Dospěju, až umřu Dospěju, až umřu Dave Barry

Tuhle útlou knihu si, pánové, určitě dejte do knihovny, nebo raději na noční stolek, ať ji máte po ruce. A občas ji půjčte i svým ženám.

22.09.2016 5 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Čtyři vraždy stačí, Pavle Vencle!

12.02.2016 3 z 5

Vyřídit si účty Vyřídit si účty Woody Allen (p)

Kdybych žil v New Yorku v době, kdy vycházely Allenovo povídky, časopis The New Yorker by měl o jednoho abonenta více.

24.10.2015 4 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

N. Hornby ve své prvotině více než naznačil, v jakém duchu bude jeho další tvorba a charakter jeho postav. Z tohoto hlediska je dobře, že se stal fanouškem právě Arsenalu - týmu, který byl v 70. a 80. letech spíše čekatelem na úspěch.
Docela by mě zajímalo, jestli tuhle knihu četl někdo, kdo neví co je ofsajd a jak ji hodnotí.

05.08.2014 5 z 5

Jak být dobrý Jak být dobrý Nick Hornby

Další z knih N. Hornbyho s tématem krize středního věku. Asi ne jeho nejlepší, ale nezklame.

31.03.2014 4 z 5