Velký průšvih

Velký průšvih https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21226/bmid_velky-prusvih-cc9-21226.jpg 4 70 17

Stephen King napsal, že se při čtení tohoto románu smál tak, až spadl ze židle. Myslíte, že přeháněl? Znáte-li autorovy předcházející česky vydané knihy, jistě mu budete věřit a rádi se přesvědčíte sami. První velký román amerického humoristy je pochopitelně plný postav a samozřejmě i děje, ale ten je tak spletitý, že se nebudete stačit divit. Ocitnete se mezi střelnými zbraněmi, pravými i nepravými, dokonce i mezi zaručeně pravými nukleárními. Životy postav se různě proplétají a zase rozplétají a autor k nim přidává své typické vtipné poznámky a komentáře. Dave Barry zvládl větší literární útvar s velkým úspěchem, o čemž svědčí ohromný mezinárodní ohlas a zájem Hollywoodu, který příběh záhy zfilmoval.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Talpress

Big Trouble , 200

RomanL2
21.07.2023 4 z 5

Obávám se, že jsem přestal číst právě v okamžiku, od kdy měl být příběh "vtipný", ale...

jprst
12.11.2020 3 z 5

Na potrhání smíchy to není, ale pro získání příjemné nálady docela úspěšné. Výhodou je skutečnost, že i po delším přerušením četby se bez problémů chytíte.

takana
12.02.2020 2 z 5

Kniha mě moc nepobavila.

james008
16.09.2019 4 z 5

Pro milovníky Davea Barryho povinnost, ale pro mne patří ke slabším kouskům jeho tvorby, nikoliv však špatným!

jaroiva
30.06.2019 3 z 5

Jako joo, bylo to vtipné, ale že bych padala smíchy ze židle, to teda ne.
Občas vtipné, ale jinak samotná dějová linka je celkem slabá. Prostě jen taková oddychovka. Nemohu nijak zvlášť doporučit ani nijak zvlášť zkritizovat. Takový průměr.

katerina5544
25.04.2019 5 z 5

Pobavila :-)

Ivan F
28.01.2019 2 z 5

Nezdieľam nadšenie Stephena Kinga z tejto knihy. Je to oddychovka, s mierne krkolomným dejom a je napísaná s nadhľadom a nadsádzkou. To všetko je plus. Avšak humoru je poriedko a humor, ktorý v knihe je, mi prišiel taký nemastný-neslaný. Párkrát som sa pousmial, ale aby som spadol zo stoličky, smejúc sa na celé kolo, tak to nie. Ani som sa k tomu nepriblížil, naopak, moja zadnica si spokojne a pevne hovela na stoličke, alebo gauči, či kde som to čítal. Sorry Stephen, nešnupol si si niečo, keď Ti toto dielo prišlo také wau? Našťastie je kniha krátka a tým pádom sa celé absurdné panoptikum rozohrané v knihe rýchlo uzavrie.

karel0684
16.01.2018 4 z 5

Dave Barryho znám především díky knihám jeho fejetonů. A tenhle román je stejně absurdní a neuvěřitelný a směšný

helusa2
09.12.2017 5 z 5

Tak mně se kniha líbila MOC :-D Parádní oddechovka, u které jsem se velmi často smála nahlas, na konci jsem byla napnutá jak kšandy, jak to proboha dopadne :-D
Přišlo mi to jako něco mezi Analfabetkou a Pulp Fiction a fakt mě to pobavilo! A navíc jsem si tím splnila poslední bod Čtenářské výzvy ;-)

pavčape
13.04.2017 3 z 5

Tak jako pan King jsem ze židle nespadla, ale pobavila jsem se velmi! Děj byl opravdu spletitý a zápletky neuvěřitelně uvěřitelné. Nadsázka, ale dobrá. A kdo má skvělou představivost, užije si to. Proč ne? Po thrilleru skvělá oddychovka!

Finn69
11.08.2016 2 z 5

Nenáročná humoristická knížka, která ovšem není až tak k popukání, jak slibuje anotace. Je to takové pohodové čtení na pláž, víc se asi nemá cenu rozepisovat.

adelinka
03.07.2016 5 z 5

no ja som sa výborne bavila....u mňa pracuje super predstavivosť, takže som si tie trápne situácie úplne vychutnávala....dobre som sa bavila....

jimbow
22.03.2016 5 z 5

Při čtení jsem se nasmál asi stejně jako S. King, pokud je pravda co se píše na přebalu. Absurdní situace tady fungují stoprocentně, stejně jako když se jednou za čas podíváte na klasickou grotesku. Čistý humr. ;)

motolka
31.01.2016 4 z 5

Docela vtipná knížka. Sice jsem smíchy nepadala ze židle jako SK, ale neuvěřitelné a veselé situace v knížce byly. Od knížky jsem očekávala asi víc.

Knížka mi dost připomínala Analfabetku.

Maff
19.08.2015 3 z 5

A čo je to také absurdné - legendární hláška, která se hodí i k tomuto příběhu. Tvrzení, že se jedná o mix neuvěřitelných situací, které se vzájemně ovlivňují, asi nejlépe vystihuje obsah dílka. Zpočátku jsem měl problém přivyknout prezentovanému humoru i stylu psaní, ale s tím, jak se děj rozbíhal, začala knížka čím dál více bavit. Nečekejte přehršel gagů, u nichž vám bude vibrovat bránice, ale spíše sled vtipných epizodek, u nichž si budete říkat, je to vůbec možné? A celkově pohodovou knížku, pro níž, v případě že si ji nepřečtete, ale slzy ronit nemusíte.

kirkous
27.06.2014 4 z 5

Nejdřív jsem mne zarazilo, když se Barry vyznával z toho, že sám dlouho během psaní hledal zápletku. No, bylo to vidět (i když je možné, že fabuloval, nedivil bych se), nejprve zápletka žádná, ale to mi vůbec nevadilo, bylo to vtipné. Až když se zápletka objevila, nějak se to pokazilo a už mne to tak nebavilo, zhruba se dalo tušit, kam se to vše vyvine, jak se to rozplete...

Aliii
31.08.2012 4 z 5

Příjemná humorná knížka, i když od D.Barryho se mi víc líbily jeho fejetony.

Dave Barry
americká, 1947