ji7967 ji7967 komentáře u knih

Zdraví, mládí a optimismus s ájurvédou Zdraví, mládí a optimismus s ájurvédou Hans H. Rhyner

Výborná kniha. Určitě ale ne pro toho, kdo se chce seznámit jako laik s ájurvédou. Pro začátky bych doporučila spíše knihy od P.Hlošky. V této knize je používáno mnoho původních názvosloví a pro toho, kdo o ájurvédě nemá ponětí je to poměrně těžké čtení. Nicméně kniha podává velmi dobrý a ucelený souhrn ájurvédy.

17.10.2017 4 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

I přes všechny opěvné ódy tu...já se tou knihou prostě neprokousala. Zkoušela jsem to dlouho, ale asi mě právě nyní neoslovilo téma. Kniha je bezesporu úžasně napsaná a třeba si i u mě najde časem své místo.

17.10.2017

Receptář pátera Ferdy - Jak léčil páter F. Ferda Receptář pátera Ferdy - Jak léčil páter F. Ferda František Ferda

Skvělá kniha.

08.10.2017 5 z 5

Život bez pšenice: 30minutová kuchařka Život bez pšenice: 30minutová kuchařka William Davis

Tahle kuchařka mě baví. Hodně tipů jak jíst bez pšenice a zajímavé recepty. Člověk se samozřejmě musí s touhle myšlenkou nejprve ztotožnit a zvyknout si na to, že si dělá sám směs, ze které pak vše peče. To je ostatně i zmíněno samotným autorem na začátku knihy. Vidím jako největší "překážku"....a pak už je to jen radost. Za mě perfektní a smysluplná kuchařka.

04.10.2017 4 z 5

Zahrada jako mikrokosmos Zahrada jako mikrokosmos Wolf-Dieter Storl

Tohle je prostě úžasná kniha s úžasným pohledem na svět, zahradu, mikrosvěty... Čte se trochu obtížněji, ale o to cennější tato kniha je.

30.09.2017 5 z 5

Jóga snadno a rychle Jóga snadno a rychle Christina Brown

Dobré tipy na rychlé protažení, relax...kdekoliv a kdykoliv během dne. Jak bylo zmíněno níže - vhodné pro lidi, kteří jógu už alespoň trochu znají.

30.09.2017

Feng shui Feng shui Richard Craze

Útlá knížka, která přinese člověku základní přehled a pár dobrých rad. Ale pokud se chcete feng shui zabývat hlouběji, pak to není to pravé.

30.09.2017

Království bylinek v permakulturní zahradě Království bylinek v permakulturní zahradě Claudia Holzer

Skvělá kniha. Inspirativní a především velmi nápomocná.

29.09.2017 5 z 5

Zahrada k nakousnutí Zahrada k nakousnutí Sepp Holzer

Vynikající! I pro začátečníky ;)

24.09.2017 5 z 5

Umělcova cesta Umělcova cesta Julia Cameron

Výborná, inspirativní

22.09.2017 4 z 5

Masakr. Člověk si to snad ani neumí, nebo možná ani nechce představit. Jak se dá vymýt mozek...a jak mohou lidé žít. Dala bych jako povinnou četbu!

19.09.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Po knize od L.Gouunelleho Filozof... jsem se dostávala k další poměrně dlouho. I přesto, že mě všechny jeho knihy nadchly, Filozof už mi přišel jako opakování tématu (i když, pokud bych nečetla vše předchozí, asi by nadchl i on). Nicméně, jsem ráda, že jsem se k této knize opět dočetla. Je skvělá. V podstatě rady jak na sobě pracovat a velmi zajímavé postřehy z života a žití zpracovává do příjemného i napínavého příběhu. Ostatně jako vždy. Za mě skvělé, úžasné dílo, které by si měl přečíst každý!

17.09.2017 5 z 5

Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Robert S. Morse

Skvělá kniha, obsáhlá, poučná, inspirativní a i přesto, že má občas člověk pocit, že se vlastně detoxikovat nedá (vzhledem k tomu, co vše potraviny, voda, vzduch, oblečení... obsahuje), dává kniha návod, jak to udělat. Za mě skvělé a doporučuji každému.

14.09.2017 5 z 5

Jóga - věda o duši Jóga - věda o duši Osho

Osho...jak je znám...je někdy hodně kontroverzní. Občas si při čtení člověk říká "sakra...a to je jako co?"...a čte se dál a najednou to dává smysl. Výborná kniha. Půjčená z knihovny, ale při první příležitosti si ji pořídím do výbavy své knihovny. Doporučuji.

07.09.2017 5 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Příjemně napsaná kniha, cviky jsou k pochopení - i když doporučuji ověřit si pochopení cviků ještě videem. Za mě super co se týká knihy. Cvičení teprve začnu zkoušet ;)

13.08.2017 5 z 5

V ájurvédské kuchyni V ájurvédské kuchyni Martina Zisková

Krásně zpracovaná kniha... za mě - pro člověka, který se ájurvédou zabývá - nutnost ;) Zajímavé informace o nejpoužívanějších kořeních v ájurvédě, velmi zajímavé recepty a hodně informací.

12.08.2017 5 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Tahle kniha je fakt skvělá... a nemusíte mít zrovna doma nepořádek (i když člověk si uvědomí, že má vlastně spoustu strašně "potřebných" věcí)... Doporučuji!

11.08.2017 5 z 5

Občas se nemohu zbavit pocitu, že autorka je totálně posedlá uklízením (nebo spíše nakupováním a pak vyhazováním) a protože tomu zasvětila celý život, asi byl dobrý tah, že myšlenky a své "objevy" shrnula do knihy. Osobně jsem našla a inspirovala se v mnoha oblastech a fakt její rady fungují. Některé rady nejsou za mě příliš schopné života... většina však ano. Kdo se topí v papírech, knihách, oblečení a je mu líto vše staré vyhodit, určitě se v knize inspiruje. Doporučuji :-) i přesto, že mi vadí myšlenka stovky pytlů "odpadků", které by mohly být jiným užitečné (například staré oblečení, nebo nečtené knihy) - co s odpadem kniha neřeší. I když pravda... je to kniha o úklidu.

30.07.2017 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Ano, drsné. Ze života. Napsané čtivě, bez obalu. Asi dobré dát přečíst tomu, kdo začíná mít problém s alkoholem... Za mě první kniha od Formánka a rozhodně nezklamala.

29.07.2017 5 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

Tahle kniha je skvělá. Čte se lehce /no a co?/, čte se rychle a hlavně... pokud si chcete srovnat priority, nebo se prostě jen trochu zamyslet nad tím, co je štěstí a jak ho vlastně každý vnímá zcela jinak, tuhle knihu si přečtěte. A určitě se k ní i vracejte. Člověk poměrně rychle zapomíná co je v životě důležité a někdy (vlastně vždy) je to opravdu škoda...

24.07.2017 4 z 5