Jessybelle Jessybelle komentáře u knih

Správná pětka a zloději Správná pětka a zloději Enid Blyton

Opět parádní díl. Jako dítě jsem jejich příběhy milovala, a tak jsem k nim přivedla své děti. Nejstarší syn je pročítá opakovaně. Další děti se na ně chystají. Věřím, že je budou bavit. I já si je ráda přečtu, ať už z nostalgie nebo jako pomoc při čtenářskem deníku.
Za naši rodinu mohu jen doporučit.

31.03.2024 5 z 5

Srdce v bouři Srdce v bouři Nora Roberts

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne. Příběh pěkně plynul. Ovšem autorka má mnoho lepších knih.

28.03.2024 4 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Uff, je to za mnou. Na knihu jsem se těšila, ale spíš jsem čekala asi něco víc historického. Dostala jsem příběh rodiny cestující na výlet k Devíti křížům a pak teprve do Zoo a říkala jsem si to jako vážně? Proboha proč? Ale to jsem pochopila až na konci.
Nicméně historická linka se mi zas až tak nelíbila, byla odlišná od skutečnosti, některé věci mi přišly přitažené za vlasy.
Konec to zachránil.

21.03.2024 3 z 5

Dědic hraběte z Grevillu Dědic hraběte z Grevillu Kat Martin

Klasická červená knihovna, taková oddechovka. Trochu moc natahované, příběh ne a ne skončit. Ariel byla taková naivní a lehce ovlivnitelná.
Ale s klidným srdcem mohu doporučit.

13.03.2024 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Kniha se nám líbila. Pro děti ideální, s mnoha obrázky, zajímavými deskami (kvůli těm jsem knihu kupovala). Ale synovi se líbil i příběh. Nakonec jsem taky neodolala a knihu si přečetla. Takže ji můžeme doporučit.

02.03.2024 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Ač nejsem cílová kategorie, kniha se mi líbila. Autorka psát umí, nicméně její knedlík mě ke konci vážně štval.
Dokážu si představit, že si přečtu další díly, až na ně v knihovně narazím.

20.02.2024 4 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

Příběh se mi líbil, četlo se to samo, nejen pro dvě časové linky. Jen nám pocit, že jsem něco hodně podobného četla. Ale to knize nijak neubírá. Mohu doporučit. Určitě si něco dalšího přečtu.

17.02.2024 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Pěkná romantická oddechovka. Líbilo se mi propojení s předchozí knihou, tentokrát z pohledu Dariena, který ovšem prožívá svůj vlastní příběh.
Začtěte se stránek a zjistěte, jak to vlastně s hrdiny knihy dopadne.

15.02.2024 5 z 5

Únos ve vlaku Kalifornská kometa Únos ve vlaku Kalifornská kometa Maya Gabrielle Leonard

Nejstarší syn miluje vlaky, tak to byla jasná volba. Moc se mu kniha líbila, a přečetl ji už dvakrát.
Tak jsem si řekla, že to taky zkusím. Kniha je čtivá, děj odsýpá. Mohu jen doporučit. Už se těšíme ha další díl.

11.02.2024 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Při čtení Atlasova deníku jsem měla takovou chuť si znovu přečíst příběhy sester... Časem k tomu určitě dojde.
Kniha je čtivá.
Upřímně, myslím, že syn sérii zakončil důstojně. Lucinda by na něj byla hrdá.
Atlas rozhodně neměl lehký život, ale našel v něm i spoustu laskavosti, kterou se rozhodl opětovat.
Užila jsem si každou stránku. Škoda, že už je konec. A nelituji, že jsem si sérii koupila.

08.02.2024 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Tohle můžu. Autorčin styl psaní mi sedí. Obdivuji, jak se zvládla popasovat s tolika postavami, které se střídají ve vyprávění.

Střídání pohledů všeobecně podporuje čtivost. Nacházíme tu spoustu vějiček, které nás prostě nutí číst dál.
Jen mi žádná postava nepřirostla k srdci, snad Lukáš tomu byl nejblíž.
Mohu vřele doporučit.

31.01.2024 5 z 5

Anna Boleynová - Králova posedlost Anna Boleynová - Králova posedlost Alison Weir

Další skvělý počin paní spisovatelky. Já tohle období anglických dějin miluju.
Prožila jsem s Annou její vzestup a pád. A bylo to úžasné.
Ovšem žít v té době bylo poměrně nezáviděníhodné. A za čas se vrhnu na další díl.

23.01.2024 5 z 5

Zasněžené příběhy Zasněžené příběhy Michal Unar

Jeden příběh lepší než druhý, každý úplně jiný. Všechny jsem si náležitě vychutnala a užila. Mohu vřele doporučit všem.

11.01.2024 5 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Lepší začátek roku než s Evou si neumím představit. Parádní díl. Kdo čte postupně vidí vyvíjející se vztahy jak Evy a tak Peabodyové. A také zná minulost Evy.
Ale trochu mě už unavuje, jak se jí to pořád motá do případů. Jo, zažila si toho hodně, ale musí to být v každé díle.
A trochu mě překvapilo, že si v tomto díle tyká s Mirovou. Kdežto s Peabodyovou ne. Já vím, se to tu kolikrát rozebíralo tykání v Americe, ale zaráží mě, že jedné tyká a druhé vyká.
Úžasně dojemná byla scéna s Denisem Mirou. Já ho zbožňuju. On je takový správný bambulinek.
Těším se na další díl.

06.01.2024 5 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Kniha stojí za přečtení, docela napínavá, napětí se stupňuje, s nádechem nadpřirozena.

28.12.2023 4 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Skvělé dílo, vtipné a optimistické. A co se mi líbí, že hlavní hrdinka je trochu při těle, protože knih, kde jsou všichni krásní a hubení, je mraky.
Díky pane Rudolfe.

25.12.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jedno z nadčasových děl, protože lidé jsou pořád stejní. Pobavila jsem se. I staré klasiky stojí za to si přečíst.

25.12.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Fandila jsem jim všem, Minny, Aibileen i Skeeter. Příběh je čtivý a rychle odsýpá, až je mi líto, že končí.
Vřele doporučuji.

25.12.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Dlouho jsem přemýšlela, co vlastně napsat. Mám z ní rozporuplné pocity. Na jedné straně je čtivá, má pěkně popsané erotické scény, je vidět i vývoj postav. Jen vztah Míši a Adama mi zpočátku přijde trochu přitažený za vlasy... Ale kniha splnila, co jsem od ní očekávala, tak jsem spokojená. Těším se na další knihy.

29.11.2023 4 z 5

Podivuhodný křeček Harry Podivuhodný křeček Harry Katja Frixe

Synovi se líbilo, jen mu přišlo, že jsou tam hodně dlouhé kapitoly. Líbily se mu ilustrace. Já to měla přečtené za chvilku. Toto knihkupectví je rozhodně krásné místo.

21.10.2023 4 z 5