jennefer Online jennefer komentáře u knih

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Části s tanky perfektní, ostatní části takové vlažnější. Ale je to trilogie, takže předpokládám, že tohle je teprve rozjezd. Zatím 3,5 *

30.12.2021 3 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Taky nenávidíte, když dočtete a zjistíte, že jste vlastně nedočetli?! A ještě ke všemu u Sandersona? Větší peklo ve dvě v noci neznám... Tak snad ten poslední díl vyjde brzy, fakt NUTNĚ potřebuji vědět, jak to všechno dopadne!

26.02.2021 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Mám "pohádkové" knihy od této autorky velmi ráda, a ani v téhle jsem se nezklamala. Pro mě příjemné odpočinkové čtení, i když člověk vlastně dávno ví, jak to dopadne, stejně jsem chvílemi držela Jevě palce a ani nedutala, aby se jí opravdu podařilo kletbu zlomit...

29.01.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ach, to jsem si poplakala. A jelikož se mi to u romantické četby normálně nestává, přidávám hvězdičku. Silné.

10.03.2021 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Tuhle knížku bych si sama od sebe nepřečetla, ale teď jsem moc ráda, že jsem to udělala. Život není lehký ani se zdravými dětmi, natož s PASem. Obdivuji všechny, co se rozhodnou vydat se stejnou cestou, jako maminka z knihy. Napsáno skvěle, četlo se to samo, i když myslím, že tíha každodenního života byla záměrně zlehčená. Smekám.

26.07.2020 4 z 5

Všechny vodácké průvodce tohoto autora můžu číst pořád dokola, takže jsem je pro jistotu přečetla opět všechny, výzva nevýzva :-D a jsou to pořád stejné pecky...

08.05.2020 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu.. A teda, byla to jízda! Jsem velmi spokojená, se vším. Spíše čtení pro dámy, autorka ale píše velmi čtivě a rozhodně se u toho člověk nenudí. Ba naopak, skoro jsem knihu nemohla odložit. A až teď jsem zjistila, že kniha volně navazuje na jinou sérii! Tak jdu dohánět resty...

05.02.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Oukej, četla jsem sérii Griša a docela se mi líbila. Šest vran je ale úplně jinde. A asi se pro mě právě stalo srdeční záležitostí. Po dlouhé době jsem se nemohla odlepit od knížky, prostě paráda. Jdu si ji sehnat tištěnou verzi do knihovny, bude si tam pěkně pochrupovat vedle Žambocha, pokecá s GRRM, drcne do Kulhánka, zamává Sapkowskemu a vymění pár vtipů se Zelaznym.. A plynule jdu na druhý díl, třeba si tam budou hovět ve dvou :-D

24.08.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Lepší než film (kupodivu, film byl taky super), přitom stránky utíkají samy a nejednou se na mě spolucestující v MHD dívali divně, když jsem vybuchovala smíchy. A zhltl ji i můj muž, a to už je co říct:-D

29.07.2018 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Trocha slov platících pro celou sérii. Tolik, co by ji plně vystihovaly, jich stejně není: geniální, hrůzostašné, dechberoucí, pohlcující, až moc živé, funkční, uvěřitelné a neuvěřitelné...
Jen tiše doufám a držím palce, aby ji stihl celou dopsat. Čekám na každý nový díl stejně nedočkavě, jako dítě na zazvonění vánočního zvonku.

13.03.2016 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Anotace nečtu, líbila se mi obálka;-) a rozepisovat se o ději a postavách taky nebudu, to už zvládli jiní. Nabídnu jen svůj subjektivní názor - byla jsem napnutá i nedočkavá, držela jsem palce i slzy, hltala jsem stránky i kapitoly, chtěla jsem jiný konec a zároveň jiný být nemohl... takže - velmi se mi to líbilo.

27.02.2023 4 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

YA... a zase jsem moc stará, ale což :-D Velké plus - opravdu dobře se to čte, příběh letí, postavy dobře napsané, magie super. Škoda menšího propracování prostředí a světa. Romantika okrajová. Děj jednoduchý (ale vůbec mi to nevadilo). Moc ráda si přečtu další díl, bavilo mě to a zajímají mě další osudy hlavní trojice.

12.10.2022 4 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Namlsaly mne zdejší recenze, tak jsem knihu půjčila. Oceňuji autorovu hravou češtinu, ale pokusila jsem se to číst dětem před spaním, a svorně nás první tři stránky vůbec ale vůbec nebavily :-( Těžko se dětem držela pozornost, spousta slov pro ně byla těžká a nechápaly a vlastně to byla nuda. Třeba se k ní tak za 5-10let vrátíme a dáme jí ještě šanci.

20.07.2022 2 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Brala bych klidně ještě jeden díl, vůbec by mi nevadilo číst dál, jen kdyby měla poslední kapitola a epilog dalších 500 stran.
Někdo níž tu zmínil nelogičnost závěru - přidávám se k němu, taky bych byla pro, kdyby tam našli nějakou superzbraň nebo informace pro totální zničení. No nic, dočteno.

21.04.2022 4 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Pátá hvězda u tohoto dílu je za autorčinu odvahu. Napsat takový k o n e c.
Jsem ráda, že jsem si celou trilogii přečetla. Kupodivu je o čem přemýšlet. Její svět je dokonalý. Vývoj hlavní postavy je po dlouhé době promyšlený a uvěřitelný. Vedlejší postavy skvělé. Sedl mi i styl vyprávění. Prostřední díl vlažnější, ale závěr opravdu stál za to.

18.04.2022 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Jsem někde na pomezí 3 a 4*. Vlastně mi nevadila absence akce, spíš naopak. Shrnu to jako milé nahlédnutí navíc do světa rodiny Bishop-de Claremont.
Autorka píše dobře, ráda si od ní přečtu další knihy (a kdyby jedna byla o Gallowglasovi, rozhodně nebudu čekat na český překlad:).

25.02.2022 3 z 5

Dcera čarodějky Dcera čarodějky Lene Kaaberbøl

Příjemné odpoledne s milou knihou. Krásně jsem si odpočinula. Snad na ni nezapomenu a dám ji jednou číst i mým dětem. Líbila se mi odvaha a přátelství. A taky, že je vlastně někdy těžké dělat správné a pravdivé věci. Líbil se mi nápad s jejich darem - i by se mi to líbilo v dospělejší verzi s více pletichami a trochu delší.

24.01.2022 4 z 5

Záblesk vzpomínek Záblesk vzpomínek Nalini Singh

Nechápu, jak to tahle paní dělá, ale série mě baví víc a VÍC! U tohohle příběhu dokonce došlo i na slzy. Neuvěřitelné. Každý příběh je jiný a jejich svět se pomalu mění, přitom jsou mi postavy vždy tak blízké.. . Prosím, víc, víc a VÍC dílů!

21.12.2021 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Cítím, že se to teprve rozjíždí - a doufám v pořádnou jízdu! Start parádní, a i když je to pro mladší, čte se to velmi velmi dobře. Také vidím výhodu ve vlastnictví celé trilogie hned od začátku, protože čekat na další díl by bylo menší peklo.

13.08.2021 4 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Při čtení jsem občas nevěřila, co všechno může genealoga při jeho práci potkat... Start se musí překousnout, nebyl úplně hladký, ale pěkně to graduje a docela to dává smysl. Oddechovka, s velkou pravděpodobností si přečtu i další díly.

04.03.2021 3 z 5