jeníček jeníček komentáře u knih

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Kniha je výborná, moc jsem se pobavila. Určitě zaujme každého, kdo miluje knížky.

15.05.2019

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Kniha byla prostě dobrá,ale Dívka,která spadla z nebe byla výborná,proto dávám jen tři hvězdy.Příběh se četl dobře,ale strhující nebyl.

21.04.2017 3 z 5

Není co ztratit, fuk bublifuk Není co ztratit, fuk bublifuk Hana Poltikovičová

Výborná knížka o životě a smrti.Opravdu doporučuji,je to silný příběh.

06.02.2017 5 z 5

Anna In v hrobech světa Anna In v hrobech světa Olga Tokarczuk

Opravdu úžasná knížka, její autorka je vyjímečná spisovatelka, každý její příběh je pro mě labyrintem, ke kterému je dobré se vracet a hledat další souvislosti. U této knížky bych možná doporučila nejdříve začít doslovem, který hodně pomůže při procházení nelehkých labyrintem.

12.10.2012 5 z 5

O zajíci a želvě a další Ezopovy bajky O zajíci a želvě a další Ezopovy bajky Jiří Žáček

Stručné, milé, poučné bajky.

15.05.2020 5 z 5

Velká kniha básniček a pohádek Velká kniha básniček a pohádek Jiří Žáček

Zábavné a vtipné básničky i pohádky, doporučuji.

05.04.2020 5 z 5

Hotel po sezóně Hotel po sezóně Milan Děžinský

Na vlnách poezie jsem se dlouho nepohupovala,ani nevím proč. Tato sbírka se mi dostala do rukou úplně náhodou. Básně se mi líbily, některé obrazy těžší, jiné snažší na pochopení,ale celkový dojem super.

19.03.2020 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha mi přišla velmi smutná až depresivní, během čtení mi na srdci ležel těžký balvan. Velmi jsem Julii i Agnes fandila,aby se jim společný život povedl. Ani jedna z nich se mou přítelkyní,jako v případě Houbařky,nestala,ale přesto jsem si autorku oblíbila.

09.02.2020

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Velmi pěkný,i když smutný příběh, který je vhodný pro děti,aby se mohly seznámit s tématem holocaustu.

22.01.2020 5 z 5

H₂O a poklad šíleného oka H₂O a poklad šíleného oka Petr Stančík

Knížka byla zajímavá, dětem i mně se líbila,ale první díl nepřekonala,ten byl wow - jako střela.

19.12.2019 4 z 5

Táta za všechny prachy Táta za všechny prachy David Walliams

Opět doporučuji, tento autor je vhodný pro všechny generace, u čtení jeho knih se baví celá naše rodina. Příběhy jsou vtipné, napínavé, ale zároveň velmi poučné.

08.10.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Kniha byla rozhodně poutavá,dobře se četla,ale doporučuji začít četbu doslovem,který velmi navede na celkové chápání příběhu.

21.08.2019 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Příběh je vtipný,ale zároveň vážný.Vztah mezi babičkou a vnukem postupně graduje,a tak babička,která se zdá být velmi nudná,se kvůli vnukovi promění v drsnou superbabičku,a tak jejich vztah dostává nový rozměr.

09.08.2019 5 z 5

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Doporučuji všem rodičům i vychovatelům a pedagogům. Kniha je pravdivá. Dovolím si to tvrdit, protože to mám ověřeno v praxi. Mnoho užitečných rad a návodů.

02.08.2019 5 z 5

Trable s tátou Trable s tátou Jana Klimentová

Kniha se mi nelíbila, byla nudná. Také jsem se s ní setkala v rámci projektu Souboj čtenářů. Myslím, že ze všech pěti soutěžních knih děti zaujala nejméně.

15.05.2019

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Krásné povídky od mého milovaného autora. Lyrické, pravdivé příběhy. Ráda se k nim opět vrátím.

25.08.2018 5 z 5

Poslední příběhy Poslední příběhy Olga Tokarczuk

Opět bezvadná knížka od super autorky.

12.10.2012 5 z 5

Andulka Andulka Immanuel Birmelin

Kniha je skvělá zejména pro začátečníky chovatele, kteří v ní najdou mnoho užitečných rad, jak se o svého nového kamaráda starat. Také v ní najdete krásné fotografie a zajímavosti ze života andulek. Autor je vášnivý chovatel,který se zajímá i chování andulek i ve volné přírodě.

17.10.2020 5 z 5

Rudé paprsky severního slunce Rudé paprsky severního slunce Markéta Hejkalová

Příjemné čtení na sobotní odpoledne, nenáročný,ale napínavý příběh vhodný k odpočinku.

17.10.2020 4 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Kniha se mi velmi líbila, i když chvílemi byl osud hlavní hrdinky hodně drastický. Dověděla jsem se, jaký je a byl život v Severní Koreji a opět jsem se ujistila,jak dobrý život máme my zde.

22.06.2019 5 z 5