jengibre jengibre komentáře u knih

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Kniha mě nezaujala a hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická. Kdybych si ji nepřečetla, o nic bych nepřišla.

09.05.2018 2 z 5

Amy, má dcera Amy, má dcera Mitch Winehouse

Úžasně napsaná knížka, která mě v závěru dohnala k slzám. Je smutné, že někdo tak talentovaný, kdo toho mohl světu ještě tolik nabídnout, zemřel za takových okolností a v tak nízkém věku.

09.05.2018 4 z 5

Zakázaná archeologie Zakázaná archeologie Reinhard Habeck

Mám ráda konspirační teorie, takže tato kniha pro mne byla to pravé :-) Zajímavé čtení, které člověka přiměje, zamyslet se nad tím, jestli automaticky věřit všemu, co je nám naservírováno jako oficiální teorie. Myslím, že je zdravé do jisté míry o věcech pochybovat a zvážit určité alternativní možnosti.

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Srozumitelně a poutavě podaný přehled dějin filosofie vsazený do čtivého příběhu hlavní hrdinky Sofie. Knihu jsem četla před X lety, jako přípravu na přijímací zkoušky k bakalářskému studiu filosofie. Naprosto mi učarovala a pro přijetí překvapivě stačila. Rozhodně bych doporučila každému, kdo chce získat základní přehled v této oblasti.

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Úžasně pozitivní knížka o síle myšlenky, plnění snů a odvaze nevzdat TO. Moudrost a životní optimismus, které z ní doslova čiší, musí dostat prostě každého :-) Přesně ta situace, kdy neváhám a autorku velmi ráda koupí knihy podpořím :-)

09.05.2018 4 z 5

Lék na zlomené srdce Lék na zlomené srdce Elena Olivarez

Krásně růžová knížečka, ve které si přečtete životní příběh holky, která má srdce plné lásky a naděje a nebojí se je šířit dál.

10.03.2021 3 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Takové malé umělecké dílo. Výřezy jsou skutečně nádherné. Oproti tomu text nestojí za nic :-) To ale autorce snadno odpustím, protože když držíte v rukou takový skvost, slova jsou jaksi vedlejší. Hodnotit budu tedy pouze grafickou stránku a v tom případě nelze jinak, než dát 5*.

21.01.2020 5 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Téma které mě nikdy neomrzí vsazené do románu – co víc bych si mohla přát. Jak je již napsáno níže, smekám před autorkou za množství historických a vědeckých faktů, které musela nashromáždit, aby mohla kniha vzniknout. I nedostatky by se tu určitě našly. Například hlavní postavy mohly být trochu víc propracované a konec se nemusel zvrhnout v jakési svým způsobem až science fiction. Když ale vezmu v potaz, jak dobře na mě působilo vše ostatní, nemám problém nad těmito „nedokonalostmi“ přimhouřit oko. Vydařený debut, který mě navnadil, přečíst si více podobných knih.

07.05.2019 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Smutný příběh pojednávající o cestě, která vede k nalezení odvahy, přijmout pravdu takovou, jaká je. Jedna z knih, u které mi na konci ukápla slza.

03.05.2019 4 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Rozhodně nechci svým nízkým hodnocením snižovat hodnotu díla, ale tato kniha se mě prostě nedotkla. Některé pasáže jsou jistě nadčasové, jiné mi však připadaly úsměvné, možná až zbytečné. Nebudu popírat, že jsem místy přeskakovala, což při čtení dělám opravdu jenom výjimečně. Přes to všechno však chápu, že kniha stále, i v dnešní době, nachází své čtenáře. Jedná se o klasiku a určitě by neměla upadnout v zapomnění.

28.03.2019 2 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Příběh neandertálky byl super, četla jsem stránku za stránkou a těšila se, až zjistím, jak to s ní dopadne. Některé pasáže byly možná trochu drsné, ale to je něco, co by nás asi nemělo v příběhu zasazeném do pravěku překvapit. Oproti tomu dějová linie odehrávající se v současnosti byla spíše takovým křovím, které příběh Dívky lehce doplňovalo. Až na pár posledních kapitol se jednalo o poměrně nezáživné čtení. Někoho možná zklamal uspěchaný závěr, mě ale nevadil. I přes originální téma a zajímavé podání se však stále jedná spíše o odpočinkovou literaturu, takže nemohu hodnotit více než 3*.

09.03.2019 3 z 5

Velice hezky popsané putování po Nepálu a Číně. Za mě byla první část, popisující Nepál, určitě mnohem záživnější. Celé je to ale psáno tak svižně a s lehkostí, že nelze po první polovině knihu odložit a Čínu nedočíst. Líbí se mi autorův humor, široká slovní zásoba a to jak si ve svém vyjadřování umí krásně pohrát s češtinou. Myslím, že si někdy ráda zajdu poslechnout nějakou jeho přednášku.

28.02.2019 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

O trošku slabší než první díl, ale stále úchvatné. Sněžná Lvice nám opět předává spoustu moudrosti tím nejpřirozenějším způsobem, jakým jen lze. Už teď se těším na pokračování.

29.12.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Musím říci, že jsem od sbírky čekala více. Pár básní mě zaujalo, ale u zbytku jsem se vůbec nedokázala vcítit a sžít se s autorčinými pocity. Snažila jsem se, ale jelikož nemám autorčinu životní zkušenost, nebylo to prostě asi dost možné. Kdybych měla porovnat jednotlivé části, nejzdařilejší podle mě byla ta poslední.

07.09.2018 2 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Velmi poutavou formou sepsané příběhy severské mytologie. Kniha mě okamžitě pohltila a četla se jedním dechem. Těšila jsem se na každou další kapitolu a vše prožívala spolu s jednotlivými postavami. Děkuji Vám, paní Kadečková :-)

21.07.2018 5 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Naprosto nezbytná příručka pro každého milovníka filmů. A pokud nejste milovníkem a na filmy koukáte jen příležitostně, stejně si ji pro inspiraci pořiďte - možná se pak jejich milovníkem stanete ;-)

10.06.2018 5 z 5

Velmi originální nápad, ze kterého se podle mě ale dalo vytěžit trochu víc :-( Fotografie, které v knize nalezneme, jsou naprosto fascinující. Okamžitě upoutaly mou pozornost a knihu jsem si prostě musela přečíst. Přesto se ale k pokračování nejspíš nedostanu.

15.05.2018 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Moc hezká kniha, ke které jsem se dostala až v dospělosti, ale i přes to mě dokázala okouzlit. První část, kterou jsem znala z filmu, je naprosto úchvatná. U druhé části jsem měla strach, že bude vyumělkovaná a natažená, ale zbytečně. Obdivuji autorovu bohatou fantazii a schopnost popsat věci tak živě a barvitě.

11.05.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nejsem fanoušek severských detektivek, ale tato mě doslova nadchla. Už ve chvíli kdy jsem poprvé viděla obálku a název, věděla jsem, že to bude prostě ONO. A také, že bylo - od prologu až do samotného konce. Děj má spád, dialogy jsou skvělé, postavy zajímavé a sympatické a autor se nebojí popisovat nepříjemné věci. Obě dějové linky mě naprosto vtáhly a netrpělivě jsem čekala, jak to všechno dopadne. Přečetla jsem jedním dechem a rozhodně doporučuji.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Mám li být upřímná, na tento druh poezie moc nejsem – nepovažuji ho za plnohodnotný. Toto byla ale nádhera. Sama vlastně pořádně nevím proč :-) Verše jsou tak autentické, intimní, syrové, přímočaré, ryzí... Je cítit, že vychází přímo z autorčina nitra. Nejvíce mě zaujaly „básně“ ve kterých se dotýká migrace a ženských práv – těm vyloženě tleskám. Když jsem dočetla Mléko a med, myslela jsem, že se do další knihy nepustím. Zvědavost mi ale nedala a jsem za to ráda.

09.01.2020 4 z 5