JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Na tuto knihu musíte mít náladu. Je komická i smutná, spletitá, plná uvěřitelných lidských příběhů. Příběh je podáván po "dávkách" z mnoha úhlů, podle počtu zúčastněných osob. Musíte se pořádně soustředit, aby Vám příběh dával smysl. Ale pokud se prokoušete do půlky, pak je to až do konce jízda plná smíchu a slz a určitě nebudete zklamaní.

26.12.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kniha se velmi dobře četla, děj rychle ubíhal, postavy vykreslené do nejmenších detailů. I přes větší množství stránek budete chtít, aby kniha ještě nekončila.

20.12.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Lehká, nenáročná a čtivá romantika. Dej ubíhá pod rukama a když jste na konci, ani nevíte, jak jste se tam tak rychle dostali.

22.10.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Příjemná oddychovka o jedné mladé čerstvě vystudované psycholožce a jejích posledních letních prázdninách. Knížka se čte lehce, za jedno odpoledne hotovo.

21.02.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hezká oddechovka, četla se sama. Děj zasazený do knihovny je bonus pro každého knihomola.

01.02.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha mě hodně bavila. Měla jsem ji přečtenou za jeden den, nešlo se od ní odtrhnout.

02.01.2022 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Zajímavá kniha, spletitá zápletka. Kniha se četla dobře, na mě to bylo moc smutné a ponuré téma plné násilí, ale současně i naděje, která se velmi často měnila v beznaděj. Na to vše měl děj "dobrý" konec.

20.01.2021 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Tak jako v minulých dílech i tady se dějová linka členila na pohledy jednotlivých postav, aby na konci do sebe zapadly v závěrečné scéně. Za mě už toho běsnění, vraždění na xy způsobů a neustálého boje
nepočetného dobra s přesilovým zlem bylo moc. Děj jako takový byl dobrý, ale tak nějak byla celá dějová linka vypočitatelná... Dočetla jsem do konce, ale vracet se k sérii v budoucnu nejspíš nebudu.

21.10.2021 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ze začátku jsem se nemohla začíst a skoky mezi jednotlivými postavami mi vadily, než jsem si ucelila dějovou posloupnost. Hodně jmen, míst, kmenů je na jednu knihu na můj vkus moc a občas to bylo trochu zmatečné. Od jisté chvíle nabrala kniha jasný směr a nepustila mě, dokud jsem nepřečetla poslední větu. Konec mě zase nechal napnutou, takže hned sahám po dalším dílu.

12.08.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Super letní oddechovka. Stránky rychle ubíhaly, děj se točil hlavně kolem sexu, takže nic náročného nelze čekat. Ale jako odreagování na jeden večer je to výborné čtení.

08.08.2021 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Vtipná a svěží oddechovka s trochu vážnějším zakončením. Nedoporučuji číst po večerech, budou vás honit chutě na popisována jídla :-)

05.06.2021 3 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Moje nejoblíbenější kniha o Zeměploše. Nadosah je tak úžasný zaporák, Vlahoš tak neskutečně nabubřelý a Adoráta jim zdatně sekunduje se svou vyřídilkou. Vřele doporučuji i filmové zpracování.

23.12.2020 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Bylo to nepřehledné, nedotažené. Postavy nevykreslené, skákalo se po krátkých úryvcích tak zběsile, že jsem občas nevěděla, kdo co vlastně prožívá.

14.02.2023 1 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Oddychové čtení s detektivní zápletkou. Pokud člověk nečeká nic náročného, pobaví se.

19.12.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Dobrá oddechovka, malo děje, hodně akce, sem tam zajímavost z umění. Dá se přečíst za jeden večer.

05.06.2021 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Lehká vtipná detektivka, díky které se přiučíte něco o chemii. Hlavní hrdinka je neotřelá a srší vtipem. Doporučuji nejen pro děti :-)

23.03.2021 3 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Knihu jsem přečetla, bohužel jsem měla díky reklamní masáži velká očekávání a tak následovalo zklamání. Pokud bych knihu brala jako někdo, kdo nikdy nečetl nic od ACh, byla by to dobrá detektivka. Bohužel pro SH je Hercule Poirot můj oblíbený detektiv, takže za mne opravdu velké zklamání.

01.01.2021 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Za mě asi nejslabší autorčina kniha. Nebyla špatná, ale chyběla ji energie knih předešlých...

03.02.2022 2 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Zajímavá kniha, která mě bavila. Příběh mě chytil a nedokázala jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla dokonce. Až na množství postav (kdy čtenář netuší, zda zrovna tato "bezvýznamná" osoba se ještě objeví a tudíž si musí jméno zapamatovat a přiřadit) byla kniha velmi čtivá.

19.06.2021 3 z 5

Vraždy na Ledňáčkově vrchu Vraždy na Ledňáčkově vrchu Sophie Hannah

Tato kniha mě oproti minulým dílům opravdu pohltila. Hned od začátku jsem byla napnutá a vydrželo to do konce. Žádná hluchá místa, vše mělo svůj smysl, některé hádanky jsem dokázala rozluštit, jiné jsem tušila. Některé byly pro mne záhadou až do rozuzlení. A tak to má u správné detektivky být. Za mě zatím nejlepší Hercule Poirot od této autorky.

05.04.2021 5 z 5