jarka2222 jarka2222 komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Děsil mě příběh. Děsily mě hrátky s pamětí. Děsily mě možnosti manipulování s lidským vědomím. Děsil mě Noční pták natolik, že jsem neváhala pro mě neznámou píseň si najít na YouTube. A protože to celkově bylo děsů až plné, pro mne to maximálně splnilo podmínky strhujícího thrilleru. Skvělé čtení, doporučuji.

20.10.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Fanouškové skvělých detektivek, tak tohle je fakt PECKA!!! Posledních sto stránek jsem každou přečtenou stránku skoro obrečela, protože jsem s ní byla blíž konci příběhu. Opravdu jsem litovala každou přečtenou stránku, ale zároveň jsem se nemohla od čtení odtrhnout. A určitě to nebylo jenom postavou hlavního hrdiny. ;-). Doporučuji k přečtení.

07.10.2017 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Další napínavé čtení od mistra thrilleru. I když jsem si nemohla nevšimnout, že knihy mají podobný "modus operandi", myslím tím dávkování a průběh napětí, stejně mě to strašně moc bavilo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Doporučuji k přečtení.

02.09.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Já naopak byla spokojena. O podobných temných tématech se sice čas od času mluví, ale pak stejně vyšumí do prázdna. Určitě je dobré si někdy připomenout, že není všechno zlato, co se třpytí a i mezi beránky občas přijdou vlci. Pro mě osobně, pokud je příběh zasazený do prostředí duchovna a zlo páchájí přímo představitelé církve , je ještě zrůdnější, než kdyby se odehrával v prostředí třeba poklidného sídliště. Takže, když chci mít husí kůži, sáhnu po tomto žánru. "Husí kůže byla, zafungovalo to." Byla to dobrá volba.

30.07.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zlobím se na sebe. Šetřila jsem si zatím poslední nepřečtenou knížku na dlouhé zimní večery, ale jak jsem ji vzala do ruky, už jsem ji neodložila. Skvělý thriller, skvělý příběh. Jen by mne zajímalo, jaké pak má Carter sny, když má takové náměty. Věřím, že má spaní jako Hunter.

07.10.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Netradiční sonda do života jednoho manželství. Včera jsem vzala knížku do ruky a včera jsem jí přečetla. Co k tomu víc dodat:-))))))))). Je pravdou, že jsem si chvilkami říkala, proč tohle dělá, proč tohle říká..... Ale na druhou stranu, nejsem psychiatr, neposoudím, jestli je to pro psychopata normální nebo už za hranou. Pro mne napínavé. Výborný thriller.

22.01.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborný psychothriller. Moc mě bavilo, jak jsem si v průběhu knížky postupně měnila na jednotlivé postavy názor. Zase se mi potvrdilo staré známé - nesuď zboží podle obalu a na každou svini se najde řezník. Doporučuji k přečtení.

09.07.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Jedna z lepších kriminálek, které jsem četla. Napětí až do konce, uvěřitelná zápletka. Dvakrát mě spisovatelka překvapila natolik, že jsem se musela v ději vrátit o stránky zpátky, jestli jsem to opravdu pochopila správně. A to se mi na téhle detektivce líbilo. Bavil mě příběh vyprávěný v první osobě, vtáhlo mě to takhle víc do děje. Musím se podívat na další knížku od téhle autorky. Fakt mě to bavilo a vám doporučuji si ji přečíst.

02.09.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

U Cartera jsem si zvykla na vysoký standart. Vynikající detektivka, vrahova vynalézavost, důvody k tak strašným činům, a zase skvělá práce detektivů Huntera a Garcii, mě ale zase zvedla ze židle. Jedno obrovské ponaučení pro čtenáře - opatrně s informacemi, které sdílíme na sociálních sítích, vždy se může najit někdo, kdo toho nějakým způsobem může zneužít.

06.10.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tak tahle kniha mi asi dlouho zůstane v srdci. Stále o ní přemýšlím. Ukazuje, že moudrost není výsadou vzdělaných, bohatých či mocných. Obyčejná lidskost je moudrostí pramenící ze životních zkušeností a osobní statečnosti prostých lidí. Země, která dopustila, aby se takhle podřadně zacházelo s jejími občany, aby se báli povědět pravdu o svém životě a co hůř... Aby sami občané vnímali společenské rozdíly jako naprosto normální. Tahle země nám vytýkala, že u nás režim porušoval lidská práva? No, myslím, že jsme si neměli co vyčítat.
Skvostná knížka, všem ji moc doporučuji k přečtení.

30.09.2017 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

****************** Dávám hvězdičky navíc. Skvělé. Tohle je jedna z knížek, která chytne a nepustí. Určitě doporučuji k přečtení.

23.07.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

.............................................................................. Nemám slov. Na prvotinu grandiózní!!!!!!! Já si tuhle knížku neskutečně užila. Moje rodina už méně, protože se v domácnosti zastavil čas. Naštěstí pouze na jeden den. Vynikající thriller, který vás do poslední stránky nepustí. Těším se na další várku napětí od téhle autorky. Musím zmínit i vynikající překlad do češtiny. Doporučuji k přečtení.

20.10.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Obecně jsou thrillery z prostředí psychiatrických léčeben pro mě záhadné, tajuplné a děsivé, těžko zdravý člověk dokáže pochopit, co se v mysli nemocných vlastně odehrává. S Ursulou Poznanski jsem se setkala už při čtení knížky Pět (mimochodem, vynikající thriller nejen pro geocashkaře), tak jsem čekala opět výbornou detektivku. Nezklamala jsem se. Hlásím: "Přečteno za dva dny!!!" :-)

09.07.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Abych se přiznala, teroristický nebo politický thriller mě nudí a nevyhledávám ho. Proto minimálně prvních sto stránek jsem byla jako na trní a chtěla jsem knížku odložit. Ale pak začal foukat jiný vítr a mě to neskutečně začalo bavit. Výborná detektivka.

24.04.2018 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ani bych nevěřila, jak moc umí chytnout za srdce jednoduchý, místy až naivní rodinný příběh. Vřelé vzájemné mezilidské vztahy sester a jejich přátel, životní moudrost rodičů, uvědomění si sebe sama, skromnost a pokora, činí čtenáře lepším člověkem. Taková učebnice života. Skvostné.

22.01.2018 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Tak tuhle knížku jsem si užila. Děsivé, napínavé, smutné zároveň. Zaujalo mne prolínání minulosti se současností, a nepředpokládané rozuzlení v závěru.

21.08.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Kdybych tuhle knížku četla jako první ze série H. Fieldsové, byla bych hodně spokojená. Ale četla jsem jí jako druhou a jak už je úděl všeho druhého, posuzovala jsem jí podle prvních Dokonalých stop, které nasadily pro mne vysokou laťku, ke které se Dokonalá kořist nepřiblížila. Ale to jen srovnávám a nekritizuji. Je to skvělá detektivka, která stojí za přečtení, jen doufám, že další knížka mě zase mile překvapí.

02.04.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

S touhle knížkou jsem se dlouho trápila, neustále jsem jí odkládala a zase brala do ruky. Nezaujala mne, jak se říká na první dobrou . Děj je na mě asi moc překombinovaný, zvraty méně uvěřitelné a celkově hůře pochopitelné. Těžko jsem hledala sympatie k vyšetřovatelce Kim. Pro mne průměrná detektivka.

09.07.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Jsem moc ráda, že u nás umí někdo napsat pěknou detektivku. Líbil se mi popis tamní přírody i sonda do životního stylu tamních lidí. Určitě se k téhle spisovatelce ještě vrátím, ale budu raději, když bude příběh zasazen do českého prostředí a českých problémů.

21.10.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jedna z mála knížek, v níž jsem skoro až do konce nevěděla, co se vlastně stalo . Při tom mně to vůbec nevadilo, naopak knížku jsem lhtala se zájmem a bylo mi líto, že už jsem na jejím konci. Příběhy jednotlivých osudů byly napsány čtivě, měla jsem pocit, že patřím mezi ně a hlavní hrdinky jsou mé kamarádky. Moc se mi to líbilo.

11.10.2016 5 z 5