JanuldaN JanuldaN komentáře u knih

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

K celé Božské sérii: Všechny knihy jsou čtivé. Oceňuji, že je příběh odvyprávěn z ženského i mužského pohledu. Za mě je Božský bastard nejlepší - ústřední pár je sympatický, líbí se mi jejich dialogy, jak se "kočkují". Na druhé příčce se umístil Božský hráč - příběh se odehrává v New Yorku. Byla jsem rada za Willa a Ziggy, protože jejich postavy byly trochu něco jiného - nešly hned tzv. "na věc", oba se vztahu celkem dlouho bránili a nevěděli co chtějí. Bronzovou medaili získal Božský cizinec - přestože jsem měla Maxe i Saru ráda, neoslovila mě jejich největší záliba - veřejná místa. Na stejné - poslední - příčce mám Božského milence a Božského. Zde se přesouváme na jiný světadíl - Evropa - konkrétně město Londýn. Ženské postavy obou dílů byly sympatické, akční a vtipné. Zde trošičku pokulhávali mužští hrdinové - oba rozvedení s mnoha problémy. Ale i tak jsou tyto dva díly slušně napsané.

Ideální čtení, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá. Sice jsou některé situace přitažené za vlasy, ale to k žánru patří.

07.12.2020

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Moje první zkušenost s autorkou. Na začátku jsem si musela hodně zvykat na styl vyprávění - věcné popisy, nepřikrášlená realita, bez přímé řeči. Když jsem se ale začetla, knihu jsem neodložila. Syrové vyprávění o lásce, přátelství, zradě, zklamání, míjení se, lži, studiu... Zkrátka autorka nám vykresluje čtyřletý úsek životní cesty dvou normálních mladých lidí.

07.12.2020 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Jsem ráda, že autorka opustila školní kampus. Zamilovala jsem si hospodu U Mony a její zaměstnance (Callu, Roxy, Jaxe, Nicka) a také pravidelné hosty (Reece, jeho bratra). Tento díl nám odkrývá temné podsvětí plné drog, alkoholu, zrad, násilí a podvodu. Musím říct, že hlavní hrdinka Calla si toho za svůj život vytrpěla opravdu hodně. Byla jsem ráda, že jí autorka přiřkla sexy, hodný mužský protějšek a napsala šťastný konec.

12.11.2020 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Čtivé, oddechové, sladké, zábavné a trošičku i dramatické. Roztomilá ústřední dvojice - oba jsem si zamilovala. Na rozdíl od prvního dílu, zde spolu postavy normálně komunikují. Ale! - Někdy až příliš nepravděpodobné a ne moc uvěřitelné. Na mě bylo v příběhu velké množství vážných problémů - každá postava něco skrývala a tak nějak mi to přišlo překombinované. Každopádně krásné, oddechové čtení.

04.11.2020 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Porn without plot! A ten konec? Wtf... Asi nemám slov.

24.10.2020

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Mona Kasten, Laura Kneidl a teď Bianca Iosivoni... Tři mladé německé autorky, tři kolegyně píšící romantické příběhy. Jejich knihy mají nádherné obálky. Děvčata jsou obdařena neskutečným talentem vyprávění. Všechny se nebojí pouštět do vážnějších témat, kterými dodávají romantickému čtení další rozměr a hloubku. Jejich schopnost výborně vykreslit charaktery postav, a tím přimět čtenáře se do nich dokonale vcítit, je úžasná.

Za mě je však Strmý pád nejslabší. Sice jsem knihu přečetla rychle, ale ústřední dvojice mě nijak nezaujala. Řekla bych, že Hailee chyběla určitá hloubka, větší charakterové prokreslení. Chase jsem si zamilovala víc. V podstatě už od začátku jsem věděla, jak kniha skončí - tak nějak to bylo jasné i s ohledem na Jespera.

Český debut Laury Kneidl - první díl série s názvem Nedotýkej se mě, jsem přečetla stejně rychle. Kniha mě však zaujala natolik, že jsem si druhý díl koupila v němčina jako e-knihu a dokonce ho hned přelouskala. S druhý dílem Falling Fast - Flying High, to však neudělám, přestože byl konec stejně otevřený. Ale až kniha vyjde v češtině, určitě si ji přečtu.

24.10.2020 3 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

2,5* Největší plus a hvězda navíc za prostředí Paříže - nádherně popsané. Jinak celkové příběh nic moc. Chemie mezi ústřední dvojicí nemastná, neslaná. Na konci alespoň neočekávaný zvrat. Průměrné letní čtení. Ale na dovolenou k moři proč ne.

12.07.2021 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Další z německých spisovatelek píšících new adult literaturu... Za mne lepší než Iosivoni, ale horší než Kneidl a Kasten. Kniha se dobře četla. Zápletka byla jednoduchá, uvěřitelná. Takový je život. Musím říct, že právě ta všednodennost a obyčejnost mi byla sympatická. Nic nebylo přehnané, nadnesené. Zkrátka oddechové čtení od kterého nečekejte velké drama - plyne klidně jako voda. Do dalších dílů se určitě pustím.

22.06.2021 3 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

Vlastně nevím, co ke knize napsat... Nemohla jsem se začíst. Přesto, že jsem měla Lisu/Mel ráda, její příběh mě nezaujal. Všechny tři díly ze série mají opravdu "nadnesený", ne moc uvěřitelný, děj. Ale budiž. Pokud se potřebujete odreagovat a chcete něco, kde se dějí opravdu zázraky a vše skončí nadmíru dobře, přečtěte si to! Na mne už to bylo v některých ohledech až moc.

17.06.2021 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Nejslabší ze série. Rychlé a jednoduché rozuzlení krimi zápletky. Řekla bych, že autorka má obecně horší konce. Čekala jsem, že bude opět nějakým způsobem zapojen Šedivák. Škoda. Líbilo se mi, že je tentokrát příběh vyprávěn trochu jinak - jsou využity dvě časové linie, střídání pohledu postav naštěstí zůstalo. Mrzelo mne, že se v tomto díle ve větší míře nevyskytoval Radek se Zůzou. Jinak super oddechovka.

13.06.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Série měla vzrůstající kvalitu. S každým dalším dílem byl příběh lépe a lépe vyprávěn. Každopádně i tak ji hodnotím jako průměrnou YA fantasy - neurazí, nenadchne. V první knize jsem měla problém s velkým počtem postav. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se v nich zorientovala. V dalších dílech jsem zase měla potíž s určitou "propleteností" děje/postav - překombinovaností. Čtenář musel být velice ostražitý a dávat pozor - která postava komu co slibuje, kdo co říká atp., aby se neztratil. V čem ale autorka naprosto selhává, je dle mne romantická linka. Z lásky Cardana a Jude by se toho dalo vytěžit daleko víc. Prostě jí popisy milostného vzplanutí nejdou. Jako čtenář jsem z nich žádné city necítila.

08.06.2021 3 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

4,5*
V jednoduchosti je krása! Lidský příběh, který nepotřebuje žádné nečekané zvraty a převraty. Dva lidi žijí, dva lidi se spřátelí, dva lidi se zamilují, dva lidi se odcizí... Uvidíme, jestli se opět najdou. Romantická kniha jak má být. Přečteno za den.

10.05.2021 4 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Přestože mne první díl moc nezaujal, byla jsem zvědavá, jak bude příběh Hailee a Chase pokračovat.
Ačkoliv se v tomto díle, na rozdíl od minulého, objevuje řada závažných témat - vyrovnání se se smrtí, deprese, sebevražda apod., ani tentokrát na mne paní spisovatelka nijak zvlášť nezapůsobila. Stále se jedná o jednoduchou romanci, jejíž děj plyne opravdu velmi pomalu. Obzvláště tento díl je protkán řadou dlouhých vnitřních monologů postav - obviňování, pochybnosti, smutek po zesnulých - bohužel se tyto myšlenky často opakují. Skoro každých pět stran nám postava sděluje stále to stejné, jako kolovrátek. To se potom začnete jednoduše nudit. Kniha trochu nabírá dech a spád kolem strany 200, za mne už je však pozdě.
Shrnuto - tentokrát se jedná o příběh bez větších dějových zvratů plný myšlenkových pochodů. Chápu, co chtěla autorka sdělit, ale nevím, zda se jí to povedlo...

18.04.2021 3 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Oceňuji, že druhý díl Dohazovačů s.r.o. je sepsán z pohledu obou hlavních hrdinů. Klasická oddechová knížka - na mnoha místech vtipná, klišoidní, samozřejmě se šťastným koncem. Autorka ve svých dílech využívá stále stejný princip - hlavní hrdinka, která je panna, "napraví" notorického záletníka.
Opět jsem se dostala do stádia, kdy ale nemohu číst nic vážnějšího. Vše ostatní na mne momentálně působí depresivně. Musím to překonat! :-D

20.03.2021 3 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Dovětek k Božskému Bastardovi. Myslím si, že ho autorky mohly zakomponovat do první knihy - stačila by jedna delší kapitola navíc. Takto byla kniha trošičku o ničem - bez většího děje. Každopádně ráda jsem se opět setkala s Chloe a Bennettem :-)

07.12.2020

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Reece je vážně zlatíčko! Roxy zábavná a temperamentní. Oba ústřední hrdiny - jejich charaktery, jsem si zamilovala. Co mě však na této sérii mrzí, je vyprávění pouze z pohledu hlavních hrdinek. Ráda bych se podívala i do hlav jejich mužských protějšků... Rychlé, zábavné a sexy čtení :-)
„Pusť se a vzdej se mi, zlato, a já tě chytím. Pronesu tě tím. Ty to jen
musíš risknout.“

12.11.2020 3 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Trošičku vybočuje ze série, není zde kriminální rovina, což mi vůbec nevadí. Naopak je tento díl lidský, přirozený, nenásilný... (1. díl - znásilnění, 2. díl - vražda, násilí na ženách, 3. díl - podsvětí, drogy, krádeže, vražda, 4. díl - přepadené ženy, stalking, 6. díl - přepadení, postřelení; uf, bylo toho zkrátka dost)
Závěr potěší všechny příznivce Avery a Camerona. Příjemné, nenáročné čtení.