janqa410 janqa410 komentáře u knih

Schovanka Schovanka Teresa Medeiros

Velmi hezký příběh o potížistce Emily Claire a urostlém Justinovi, který byl nepochybně velmi sexy, především pouze v otrhaných kalhotách. Moc se mi líbilo, že byl příběh situován do tropických krás Nového Zélandu. To bylo velmi osvěžující a jsem velmi ráda, že se tam oba i s velmi sympatickým Penfeldem vrátili. Jen doufám, že ačkoli to vypadalo nadějně, měli nakonec na svatební hostině k jídlu kuře :)

07.04.2018 5 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Odvážný, přesto prokletý Austyn a nádherná Holly proměňující se v ošklivé káčátko. Neobvyklý postup, známe to spíše naopak, ale proti gustu... Austyn měl opravdu štěstí a jeho los byl více než výherní. Vše vsadil na řekněme vypočítavou pohodlnost, kdy bylo prioritou zajistit dědice a pokračovatele rodu. A už není podstatné, že by jeho paní měla být saň či strašák do zelí. Ve skutečnosti však potrestá sám sebe, protože získá nejen ženu odvážnou, příjemně drzou, shopnou odporovat i těžce pracovat, ale i velmi krásnou. Kdo by to byl řekl, že se lady Holly, která na mě manipulací s otcem i okolím, ze začátku působila spíše jako rozmzlený fracek, který dostane vše jakmile zamrká, bude umět chopit hadru a na čtyřech do nekonečna umývat dlažbu v zatuchlém hradu. Získala si mě, ta holka má prostě koule hned od začátku :D Nedivím se, že si Austyn chvilkami připadal jako opravdový pomatenec. Krásně to mezi nimi jiskří nejen vášní, láskou a vzájemnými sympatiemi, ale i vtipem, což mě velmi bavilo. A přesto, že příběh končí tak, že mají kupu krásných dcer a žádného mužského nositele jména, ráda si příběhy i po přečtení dál domýšlím, takže kdo ví, třeba se jim ten chlapeček nakonec přece jen povedl. Knížka se četla téměř sama, a rozhodně mohu říct, že určitě patří mezi mnoho dalších od Teresy, které mohu doporučit.

13.03.2018 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Ariana, Travis a Čaroděj. Po různých knihách, které jsem poslední dobou četla, kde se válčí s meči a řeší se různé dobové skandály a intriky, byla Tajemná nevěsta příjemná změna. Troška magie, neotřelý Travisův humor, který mi v mnoha pasážích vyvolával úsměv na tváři, mě opravdu bavil. Ani nevím proč, ale celou dobu jsem si jeho postavu představovala jako Patricka Janea z Mentalisty. A Ariana? Ta by mohla být zase jako Abby z Námořní vyšetřovací služby - trošku poťouchlá, záhadná, se svým osobitým stylem a osůbka, která pokaždé nabídne intenzívní zážitek, jakmile se ocitnete v její blízkosti. Rozhodně mohu doporučit, krásné, odpočinkové čtení!

02.03.2018 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Neuvěřitelně statečný, mladý bojovník za Skotsko a majetkem nezkažená anglická hraběnka, to je trošku předvídatelný pár, ale v této knize, byl příběh Brendana a Eleonory podán tak pěkně, že mě kniha ani chvíli nenudila. Bitvy a setkání s Wallacem mě bavily, vždy jsem jeho postavu měla ráda. Obdivuji ho a od dob, kdy jsem si zamilovala i Statečné srdce s Melem Gibsonem, má pro mě Wallace vždy jasnou podobu. Brendan se mi líbil velmi, byl až překvapivě vyspělý na to, koli mu bylo, ale to tak bývalo. S Eleonorou to mezi nimi jiskřilo od začátku a jsem moc ráda, jak to s nimi dopadlo. Dále Briddie s Larsem, fajnový Corbin, Erik s Margot a sympatický obr Hagar, všechny postavy jsou velmi příjemné. Jen mě trošku mrzelo čtení v pasážích o Erikovi a Margot, protože Vítězného rytíře, jsem četla již před časem. Ale i přesto tuto knihu mohu doporučit.

24.02.2018 5 z 5

Nespoutané myšlenky Nespoutané myšlenky Teresa Medeiros

Odvážná Pamela, křehká Sofie, která bez zaváhání použije na obranu i deštníček a Connor, kterého ta rána musela i pobavit. Docela poutavý začátek příběhu, který naštěstí vydržel celou knihu. Postupně se rozvíjející vztah překrásného Connora a dle popisu, docela tuctové Pamely, je psán příjemně, čtivě a přesto, že sebou byli naprosto okouzleni už od začátku, jde hezky krok po kroku, pak skok po skoku. Dalo by se říct, že při scénách v pavilonu, to bylo i doslovné a v tu chvíli, při 3/4 přečteného příběhu, jsem si oddychla, že k tomu konečně došlo a s nadšeným "hurá!!!", jsem přímo hltala každé slovo. Co si budeme povídat, dostat se do takové situace a být zamilovanou Pamelou, věřím, že i ty z nás, které se obávají tmy, by v tu chvíli asi s nadšeným výskotem a šaty již kolem krku, do pavilonu přímo vlétly. Trošku mi chybí třetí díl série, a to věnovaný Sofie a Crispinovi, protože jejich začínající vztah byl podán velmi vtipně, ale nevadí, třeba se někdy dočkám.

02.02.2018 5 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

Už od prvních slov mě tohle dílko zaujalo. Nejen kvůli neohrožené Catrioně a neodolatelnému Simonovi, mezi kterými to jistří od prvního setkání. Velmi se mi líbil styl vyprávění, někdy navážno, jindy s vtipným nádechem a ty žhavé scény - dokonalé zpracování. A dalším plusem bylo i to, že přesto že se příběh odehrává i ve Skotsku, nikde není nic o bitevních scénách na bojištích ,situovaných do válek, které jsou v mnoha knihách tohoto žánru, se Skotskem tak rády spojovány. Pozor, válčení mě nevadí, docela ráda si krvavé scény představuji, ale v tomto dílku není o válce ani zmínka a to je příjemná změna. Už se těším na pokračování a na to, co se z Connora nakonec vyklube. Jdu na to a doufám, že jeho vyprávění bude přinejmenším také tak poutavé.

13.01.2018 5 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

S tímto příběhem jsem velmi spokojená. Nemám co bych mu mohla vytknout, snad jen délku. Mohl by být delší! Velmi příjemně se četl, často jsem se s chutí a bez donucení zasmála. Ze začátku mě trošku štvala Diana, ale jakmile to sama rozjela s Thanem (což bylo maličko předvídatelné), názor jsme změnila. Nicméně, jediné co bych tam přidala, by bylo asi pár pohlavků pro Lotku, protože v mnoha situacích to byla jen rozmazlená princeznička, která si myslela, že ji snad vražda projde? Měla štěstí, že jí prošly ty dva naštěstí nevydařené pokusy. Já být Laurou a uvědomit si, že anděla shodila ona, tak bych jí ten zadek jinak zmalovala.

08.12.2017 5 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Teresa Medeiros

Gareth, záhadný vousáč, ale v hloubi srdce, chlap na správném místě. Rowena typická kráska s blond vlasy, která by si uměla omotat kolem prstu kohokoli, ale jelikož byla vychovaná kdesi v díře, je skromná a příjde mi, že si ani svoji moc neuvědomuje. Byl to pár, mezi kterým to svým způsobem fungovalo od začátku i přes to, že ze začátku šlo spíše o odpor než lásku. Nicméně, Marlys, tak ta mi trochu krkem lezla. Krásná, ale dosti nevychovaná potvora, neváhající nechat popravit i milovaného bratra? Potřebovala by pořádně dostat přes zadek.

21.11.2017 4 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Trošku předvídatelné, ale přesto moc fajn čtení!

06.11.2017 4 z 5

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

První díl - Erin s Olafem, super. Stejně tak Rhiannona s Erikem. Je mi velmi lít, že to musím napsat, ale třetí díl série mě občas přišel zdlouhavý. Občas jsem se do čtění musela nutit, především přibližně v polovině příběhu. Konec už by znovu svižnější a nakonec to dobře dopadlo. Líbí se mi a doufám, že až ji někdy znovu vezmu do ruky, třeba si ji užiju víc.

19.09.2017 2 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

(SPOILER) Knihu jsem chvíli četla stylem, že jsem se nemohla odtrhnout, jindy jsem se zase musela do četby trochu nutit. Nuria mě byla kupodivu občas i lehce nesympatická, Luise jsem chápala tedy víc. Ale i když už to vypadalo na ne úplně obvyklý konec, stejně vklouzl do očekávaných a zažitých kolejí a ti dva spolu skončili. Kniha se četla vcelku dobře, ale bohužel nebude to jedna z těch, které bych vyloženě doporučila. První díl u mě zabodoval lépe.

12.11.2023 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příběh cukrárny i odvážné Niny, mě moc bavil. Odpočinkové čtení.

30.08.2022 3 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Další příběh z pera mnou milované Lisy Kleypas. To ona mě přivedla k četbě jako takové, díky ní, jsem propadla knihomolství. Její příběhy mě učarovaly a tento, o Merritt a Keirovi nebyl výjimkou. Merritt mě velmi mile překvapila. Žena z vyšších vrstev, podnikatelka, přesto s nohama pevně na zemi. A o Keirovi nemůže být ani řeč, už typický hezoun, drsňák se zlatým srdcem i charakterem, ale komu by to vadilo. Líbilo se mi jak to mezi nimi jiskřilo a krásně fungovalo. Moc se těším na další tvorbu!

26.07.2022 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

(SPOILER) Nějak jsem se s knihou nezžila. Možná to bylo ale tím, že jsem myšlenkami poslední dobou jinde, kvůli tomu o se děje na Ukrajině. Rozhodně netvrdím, že je kniha špatná, jen jsem ji dočetla z donucení, abych ji měla za sebou a věřím, že kdybych ji četla jindy, užila bych si ji víc. Střídaní dějových linek bylo sepsáno skvěle a já jsem vše s Elin intenzivně prožívala. Především tedy boj o život bratrů a také návrat domů. Po zjištění, že je Fredrick pětinásobný otec a je ženatý, jsem z Elin pocítila trošku zklamání, které ji však brzy přešlo a byla ráda, že jsou dál přátelé. Nicméně to zklámání mohl být jen můj subjektivní pocit.
Kniha byla hezká, ale znovu se k ní už vracet nebudu, Červený adresář mě nadchl více, ale ráda se k budouí tvorbě autorky vrátím a ještě jí i sobě šanci dám.

02.03.2022 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

(SPOILER) K četbě této knihy, nebo celkové Sparkse, se odhodlávají vždy velmi těžce, znám totiž zfilmování všech, a vždy se bojím srovnávání. Kupodivu jsem však milé překvapená, protože kniha toho s filmem neměla zas tolik podobného, nicméně neubránila jsem se a Johna viděla jako Tatuma a Savannah jako blondýnku. S tím však žít dokážu. příběh byl dojemný, smutný a plný obětavosti, bolesti, strachu a ztrát, v tomto si myslím, že byl film více plytký, nicméně neumím si vysvětlit proč, ale film oproti knize je zase více dotažený, protože ten happyend, na který jsme všichni čekali, se bohužel v knize nekoná.

25.11.2021 3 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

(SPOILER) Ano, příběh zajímavý, od poloviny dál i napínavý, přesto si nemůžu pomoct a říct, že jsem knihu hodně odkládala. Žádný superobdiv se nekonal a rozhodně nesdílím pětihvězdičkové hodnocení, řekla bych spíše průměr, příběh se dal snadno odhadnout již velmi brzy. Ale Aimee byla sympatická postava a Ian taktéž a já jsem ráda, že spolu skončili. Tedy prozatím?

14.11.2021 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

(SPOILER) Má prvotina od této autorky, kterou jsem si koupila čistě kvůli líbivé obálce. Od knihy jsem nic neočekávala, u takových neznámých anotace vůbec ani nečtu. Prostě jedna velká neznámá. Líbila se mi postava Carrie a Grahama i Sophie a Johna. Prolínání příběhových linek bylo nenásilné, s mnoha popisy krajin Skotska, díky kterým jsem si tu zemí ještě více oblíbila a to vlastně nevím proč, když tam vesměs sněžilo, pršelo nebo vítr lomcoval okny :-D Přesto jsem se knihou těžce prokousávala a to až do doby, kdy John odjel pryč, což je za větší polovinou, do té doby jsem od knihy utíkala, nebo jsem ji často ani nevzala do ruky, hold nějak nebyla chuť. Nakonec jsem se však k dočtení přinutila a posledních několik desítek stránek mě pohltilo. Příprava a špatná realizace spiknutí, když John zemřel, to mě mrzelo. Ale co nepochopím, bylo Sophiino rozhodnutí opustit Annu. Ok, nedokážu si představit, vjak to bylo v té době těžké, ale i kdybych měla žít na samotě v chatrči do které teče, mít všude nádoby na zachytávání vody, živit se co bych si našla nebo i hmyzem a praní praktikovat u potoka, nikdy bych dítě neopustila. Nikdy. Při těchto scénách, rozhodnutí, loučení, no tak to mě bylo zle přímo fyzicky. Trocha satisfakce na konci knihy přichází a já jsem ráda, že přišlo. Nicméně já si příběh ještě dovyprávěla po svém a věřím, že se doba uklidnila a nakonec se všichni shledali ve zdraví.

20.10.2021 3 z 5

Touha Touha Helen Hardt

(SPOILER) Příběh byl tedy více než zajímavý, Talona mě bylo opravdu líto, zažil si tolik špatného a určitě si pořídím další díl série, abych se dozvěděla, jak to se všemi dopadlo a celkově jak se zápletka vyřeší a vyjasní. Nicméně, na plný počet hvězd to není, ačkoli zpočátku, mě to nevadilo tolik, pak bylo hůř. A co mě vadilo? Plytké rozhovory během sexuálních scén, skoro to působilo, jako kdyby byli v tu chvíli jako neandrtálci nebo se to spíš příliš nepovedlo při překladu, těžko říct, ale myslím, že si toho všimne víc čtenářů, kterým se kniha dostane do rukou.

20.07.2021 4 z 5

Zkrocená láskou Zkrocená láskou Johanna Lindsey

(SPOILER) Zpočátku jsem byla z děje trošku rozčarovaná, ale to trvalo jen do chvíle, kdy Rafael Ophelii unesl. Pak už se děj pěkně rozvíjel a mě začal opravdu bavit. Celou tu dobu jsem si říkala, jak to asi tak dopadne, zůstane Pheli opravdu mrcha? No jasně že nezůstala, ikdyž se snažila o tom Rafa přesvědčit. A závěr knihy, tak to byla bomba. Nehoda s kočárem byla něco, co jsem nečekala a vnesla do děje více napětí. A jsem ráda, že o miminko nepřišli, ale co mě dojalo nejvíc? To, když se probrala a seděl u ní její otec a plakal, to se hrdlo stáhlo i mě. Příjemné letní čtení.

14.07.2021 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

(SPOILER) Tak druhý díl mě oproti prvnímu opravdu zpravil chuť. Čtení jsem si moc užívala, nejspíš i proto, že byl nyní vyprávěn z pohledu Kate. Ale také byl více uvěřitelný, takový lidštější. Tak nějak jsem tušila, že přijde nějaký zvrat, přece by to pořád nemohlo být jen fajnový vztah, ale jakmile odjelo to auto z parkoviště, věděla jsem, že to Drewe zase pose*e. A nezklamal chlapec. Nicméně jsem moc ani nepochopila reakci Kate, když ho pak doma našla, ale nejspíš ji k tomu vedla hrdost? Být tam já, v první řadě bych vyhodila tu striptérku, klidně i násilím a pak bych to tomu šmejdovi otriskala všechno pěkně o hubu. Ale to by se nedorozumění vyjasnilo příliš rychle a co by to pak bylo za zápletku, že. Takže ok, čtu dál a pořád si říkám:"to jsou takoví blbci..." Naštěstí Drewe dostane rozum a za Kate přijede a ejhle, stačí si promluvit a je po nedorozumění. Zdá se to jednoduché, viďte. Opak byl pravdou. S Kate jsem její přemýšlení a dumání neuvěřitelně prožívala a chtělo se mi brečet, když to nedařilo. Nakonec, jako ve všech pohádkách, vše dobře dopadlo a já jsem se do tohohle páru opravdu zamilovala. Jsem ráda, že jim to vyšlo, ale Dee Dee, tak ta je prostě krutopřísná a já se moc těším na třetí díl série, který je věnovaný jí. Jdu na to!

09.06.2021 4 z 5