janina66 janina66 komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Perfektní. Líbilo se mi prolínání válečného období s přítomností. Chudák stařík, válka ho "pěkně poznamenala"! Doufám, že v přístí části Harry pomstí Ellen a odhalí Prince.

23.09.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborné! Musím říci, že první část s Amber mě moc nenadchla. Druhá část s Daphne mě šokovala a poslední část byla naprosto dokonalá. Každý dostal, co si zasloužil.

24.11.2021 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Nejvíce se mi líbila říkanka o 5ti prasátkách. Poslouchala jsem audioknihu z roku 2018 namluvenou Pavlem Soukupem. Opět výborná dedukce Hercula. Škoda, že vrah zřejmě nebude obviněn po 16letech.

02.04.2021 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Krásný příběh o hodné babičce, Barunce, kněžně a Hortenzii. Viktorka na splavu mě vždy trochu děsila. Čteno na ZŠ jako povinná četba. Už jako malé se mi tato klasika líbila. Od té doby jsem ji četla ještě dvakrát. Konec je velice dojemný až trochu skličující.

19.10.2020 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Výborná a hlavně česká detektivka. Velmi zamotané vyšetřování jedné vraždy. Čtivá kniha mě velmi potěšila.

02.06.2022 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Nádherná celá série.???? Zpočátku je kniha trochu nezáživná, ale od první třetiny se děj rozjíždí a spěje do smutného konce. Smrt kamaráda na úplném konci zbytečná. Konec jsem obrečela, i rozhovor Fina s Annou, dcerou "Piskoře". Opět jsem poslóuchala audio, už jen pro doprovodnou hudbu. Také jsem si vyhledala ostrovy, i ty v knize Ostrov Entry. Jednoznačně nejkrásnější společensko- popisný román o skotských Hebridech.

23.03.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Audiokniha. Tento díl byl poslední, který mi chyběl "přečíst" do celé série. A musím říci, že jsem nadšená. Mezi jednotlivými kapitolami, a někdy i v kapitole, byla slyšet nádherná houslová hudba. To jsem si opravdu užívala. Také jsem se konečně dozvěděla, jak se Saga seznámila s Joonou. Děj knihy byl opravdu pestrý a to mě bavilo.

26.02.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nadčasové povídky. Četla jsem jako dítě, četly mé děti a snad budou číst i další generace.

18.09.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Drsný a těžký osud hlavních hrdinů knihy. Asi nejvíce mě zasáhl osud Emilie a její boj o přežití. A pak ty všechny děti?!!
Vyslechla jsem audio, a tak jsem se hned orientovala ve všech postavách. Zase jsem se poučila něco z historie prusů a litevců.

14.04.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Celkem zajímavá detektivka do úvodu série. Jen Josie si všimne spojitosti s mizejícími dívkami. Propletené vztahy hlavních osob.
Vyslechla jsem audioknihu s četbou Zuzany Slavíkové (máte padáka, kdo si pamatuje). Trochu jsem si musela zvyknout na její hlas.
Už se těším na pokračování.

22.11.2022 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Opět skvěle propracovaná detektivka s rodinnými příslušníky zemřelé, jako podezřelými z vraždy. Vraha bych vůbec netipla. A pes Bob jako doplňek super.

21.10.2022 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Mně se kniha opět líbila. Jsou v ní všechny postavy z původní trilogie, a to mi ke spokojenosti stačí. Lisbeth mě prostě baví. Líbilo se mi, jak si rozumněla s malým autistou. Opě, jako předešlé, jsem poslouchala audioknihu. Už mám připravené pokračování.

12.07.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

(audiokniha)
Skvěle namluvená právě Markem E., čtená pohodově a citlivě. Některé myšlenky byly úžasné, plné životního optimismu. Ovšem ty nové, covidové apd., nakupování v supermarketu, tak ty mě trochu nudily. Ty starší, o psech, autech a manželce jsou pohlazení po duši.

16.02.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jednu * tentokrát ubírám za trochu divný konec. Měl ho Robert zastřelit. Jinak dost děsivé způsoby vražd. Za to mě nadchl úplný konec, kapitánky, a to co R.Hunter pošeptal zdr.sestře.

28.01.2022 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nádherná, velmi lidská kniha o sympatické Eleanor. Ano, byla dosti zvláštní, ale po sblížení s kolegou Raymondem, se začíná otvírat světu a ostatním lidem. Postupně se vypořádává s minulostí, kterou chce nechat již za sebou.

29.10.2021 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Z počátku se kniha jeví ani ne, jako detektivka. Teprve po vraždě jednoho zbohatlíka, přichází na scénu naše známá parta a začíná velmi zajímavé rozplétání všech vztahů lidí, s kterou se seznamujeme na začátku knihy. Trošku mi vadí otevřený konec (z politických důvodů?) a nepotrestání viníka či hlavního strůjce vraždy.

18.02.2021 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Naprosto dokonalé! Škoda, že nejde dát více *ček. Poslouchala jsem audio, výborně načtené. Každá postava svým hlasem, v popředí hlas Martina Stránského. Neskutečný zážitek. Byla to těžká doba námořníků v polovině 19.stol., nemoce, kurděje. Přesto velmi pestrý děj od začátku až po skvělý konec. Spíše se mi líbila první polovina knihy. Určitě se ke knize časem vrátím. Doporučuji všema deseti.

14.08.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Opět výborné počtení, ale ten hooodně utnutý konec mě tedy dostal. Hned si objednávám pokračování. Když už jsem si myslela, že bude S.Porter zas pro koho žít, tak ne. Trochu mě to zklamalo.

17.12.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Víc jak 100%
Super kniha. Napínavá, ale místy se i pobavíte, zejména s dědou Marvinem, kocourem a rybkou. Vše patří Tatumovi, agentu FBI. Příběh mě velice bavil, a určitě se pustím do pokračování. Vřele doporučuji, není to jen thriller.

02.11.2021 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Tato kniha byla podle mého gusta. Napínavá, zejména ke konci, a s romantickou linkou a oblíbeným psem. Připomínala mi kniha typem knihy Nory Roberts. Určitě si přečtu další knihu autorky.

02.10.2021 5 z 5