janina66 janina66 komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět skvělé! Krásně propracovaný příběh ze začátku kariéry Martina, až po současnost. Jsem zvědavá, zda bude pokračování. Musím, ale říci, že 1.-3.díl se mi líbil daleko více. Stále jsem čekala, až se Gustav probudí v nemocnici na konci knihy, že řekne Martinovi konečně tati. Ale zůstalo jen u mého přání. Snad příště.

16.02.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tato krásná kniha je opravdu poklad naší literatury. Velice čtivé a odpočinkové čtení, při kterém se pobavíte a zasmějete se. Pro mě je kniha o něco lepší, než filmové zpracování.

18.09.2020 5 z 5

Krásné zakončení celé moc a moc výborné trilogie. Tímto posledním dílem jsem nadšená. Pro mě to byl nejlepší díl. Lisbeth si vyřešila svoji minulost a nakonec se smířila s přátelstvím Mikaela. Teď vůbec váhám, zda se pustím do volného pokračování. Ale nejdříve si celou sérii nechám doznít v hlavě. Moc doporučuji!!!!!!

18.03.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Nádhera! Výborný popis prostředí zapadlé vesnice a jejích obyvatel, povah, vztahy.
Rozhodovala jsem mezi dvěma, kteří mohli být vrahem. Ve 2/3 knihy jsem se strefila.
Zápletek vražd bylo více. Moc se celá kniha líbila. A zase musíme čekat.

08.05.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

(SPOILER) Skvělé!
Jsem ráda, že tentokrát nebyly obětmi děti.
Mezi podezřelými jsem se rozhodovala mezi dvěma.
No a Kim? Ta je prostě nesmrtelná!
Výborné, napínavé.

08.10.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Napínavé! Mrazivá atmosféra, kdy šestice kamarádů špatně odbočí do tajemného lesa a pak se začnou dít podivné věci a záhady. Už jak vjeli do lesa, tak jsem knihu sama přirovnala k Trhlině. Ale tato kniha se úžasně rychle četla. Takové zvláštní objasnění chování všech. A Laura? Skvělé.

11.04.2022 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Skvělá, čtivá a vcelku napínavá kniha. Frost byl velký sympaťák včetně jeho kocoura. Velice povedená zápletka, byla jsem zvědavá, kdo za tím stojí, myslela jsem i na někoho jiného. Výborný konec.

03.06.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Má první kniha od autorky. Zpočátku jsem se nemohla začíst. Bylo to takové zmatečné, přeskakování děje v místech i lidech. Ale druhou polovinou jsem už byla nadšená. Překvapivý vrah.

09.06.2021 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Trochu depresivní pátrání po vrahovi. Vraždy v odříznutém údolí Pyrenejí a hodně nečekané a překvapivé rozuzlení proč, jak a kdo?
Ovšem filozofické úvahy Martina "kam ten svět spěje a o budoucnosti" mě rušilo a bylo to použito zcela poprvé v knize. Nejspíše proto, že to byl závěr série.

18.05.2021 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha se mi moc líbila, víc než Zmizelá, kterou jsem četla nejdříve. Poslouchala jsem audioknihu, skvěle namluvenou Lenkou Krobotovou. Některé kapitoly byly doprovázeny velmi ponurou a napínavou hudbou. Kniha mě úplně pohltila. Napínavá až do úplného konce. Hodně překvapivé dva konce. Všichni členové rodiny Camille, včetně ní, byli zcela šílení. Opravdu doporučuji k přečtení.

12.02.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Opět velmi narušený pachatel a opět brutální vraždy. Ale stejně se mi kniha líbila. Co se mi ale nelíbilo, bylo chování Avy, opravdu mě někdy štvala. Výborně bavil Lively, docela se z něj stává sympaťák. Vztah Avy a Luca znovu otevřený, nezbývá nám, než čekat na pokračování. Poslouchala jsem audioknihu.

14.01.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moc se mi tento 1.díl líbil. Když jsem knihu začala poslouchat (audiokniha), netušila jsem, že je "TO", co bylo zfilmované s Angelinou Jolie. Samozřejmě, hned po první kapitole, jsem byla "doma".

01.07.2021 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená. Záhadné prostředí vybydlené vesnice a tajemno okolo všech prázdných domů. Sníh, závěje, mráz okolní lesy. Dobrodružně tajemná atmosféra knihy. Přečteno jedním dechem, velice čtivé.

12.03.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Audiokniha
Moc hezký a smutný příběh Zuzany a jejích kamarádů od dětství až dospělost. Jen ten konec jsem si musela ověřit u mých oblíbených čtenářů, zda to tak opravdu skončilo. Hanuš fakt

17.02.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Vetřelec byl skvělá detektivka. Nej z celé série. A tomu odpovídá i ten velmi nečekaný a zvláštní konec.
Jsem moc zvědavá, s čím nás autorka překvapí s další knihou.

09.04.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Spousta krve a brutální vraždy. Žádné extra vyšetřování. Hodně nečekaný vrah, ale jeho motiv, po zjištění, je pochopitelný, ale neomluvitelný. Teď si dám pauzu a pak si přečtu pokračování.

22.02.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Drsná, napínavá a velice čtivá kniha. Nemohla jsem ji odložit. Pachatel je zvrácený pošuk.
Ale kniha je návyková, takže se těším na pokračování.

09.12.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

CZ audiokniha a bylo to strhující! Ty smějící se hlásky, strašidelná hudba jen podtrhovala napětí. Začala jsem poslouchat večer, ale musela jsem přerušit. Vzpomněla jsem si na radu od evineckY, že nemám poslouchat v noci. Takže jsem to odposlouchala přes den a i tak jsem byla po***ná strachy. Stále jsem čekala, jaký bude konec, no a byl????

09.02.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tato, zřejmě poslední, detektivka s Erikou naprosto úžasná a snad nejlepší z celé série. Knihy od Rob.Bry. jsou velice čtivé a dokonale propracované.

29.10.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Strhující, napínavá a velmi čtivá detektivka. Erika, i když se zdá trochu arogantní, tak je velmi schopná vyšetřovatelka. A závěr - hodně drsný.

21.09.2020 5 z 5