janik6969 janik6969 komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

naprosto fantastické, silně emotivní, ještě se mi u žádné knihy nestalo, aby mě hned na začátku rozplakala, a vlastně jsem proplakala skoro celou knihu. Posloucháno jako audiokniha, a moc moc chválím za její zpracování. Kdyby to šlo, dám příběhu celé nebe hvězdiček.

03.05.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

posloucháno jako audiokniha ve slovenštině, perfektní přednes, chloupky na těle mi stojí v pozoru. Myslím, že v tištěné formě bych neměla z příběhu takový mysteriózní, děsivý, realistický pocit jako při poslechu tohoto brilantního předčítajícího. A ten fantastický slovenský jazyk... nádhera.

15.06.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

ze začátku se mi taky příběh moc nelíbil, vadilo mi TEĎ, ta urputná touha mít dítě, vlastně jediná touha, která ničí vše co krásného by mohlo být, chtěla jsem Quinn přizabít za to jak se chovala, ale pak jsem chtěla Colleen přizabít za to, jak mi emočně rozervala duši, nebýt kapitol Předtím, nevím nevím, jak bych příběh vydýchávala. Moc se mi to líbilo, těším se na další knihu, ale MUSÍM si dát chvíli pauzu, ať mě přemíra emocí nepukne srdíčko :)

20.01.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

dobře napsaný příběh dvou z hlavních hrdinek - Jordan a Niny. Nic není uspěchané, přesto to není nudné. Příjemně se příběhy prolínají aby se v závěru spojily. I když se jedná o dvě časové linky, jsem ráda, že jejich rozmezí je pouze pár let. Velice hodnotím závěr, který také není zbrklý, jak bývá u jiných spisovatelů obvyklé. Sečteno a podrženo, vřele doporučuji, a vůbec se nelekejte rozsáhlosti díla, méně by bylo na škodu.

07.07.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Pokud bych chtěla číst příběh popisující teroristický útok, jeho přípravu, vyvrcholení, emoce kolem toho všeho... bylo by to přesně to pravé, ale bohužel jsem na to nebyla připravená. Chtěla jsem číst další pátrání v dlouho nevyřešených případech, o práci oddělení Q, příběh plný humorných hlášek, díky čemuž jsem si tuto sérii oblíbila... kam se to všechno podělo, už předešlý díl byl jiný, temnější, než ty před nimi. Příběhu, jako takovému, dávám plný počet hvězd, ale lituji toho, že hlavní hrdinové, i sám spisovatel, zestárli, zvážněli, potemněli.

19.12.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

nejsem sice cílová skupina, ale totálně ujíždím na Naslouchači. Nemůžu dělat nic jiného jen poslouchat příběh a podmanivý hlas Jitky Ježkové, která jej čte. Neuvěřitelně napínavé, dobrodružné. Někomu vadí stálé Ilanovy otázky, ale podle mně to je originální způsob, jak nám čtenářům vše vysvětlit a nepostavit nás před hotovou skutečnost, jak to v jejich světě funguje. Pomalu, formou otázek a odpovědí, nás se vším seznamuje.

16.06.2021 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

mám ráda knihy s historickou tématikou, tajemnem, dobrodružstvím... tato kniha je dobře napsaná, napínavá od první do poslední stránky. Sice zatím nevím, proč série nese souhrnný název Katova dcera, když hlavní postavou je její otec - kat, ale věřím, že to byl autorův záměr a v dalších dílech dostane výraznější úlohu. Přidávám si celou sérii do plánu přečtení a velmi se na ni těším. Všem vřele doporučuji

21.04.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

mě se příběh líbil, bylo to napínavé, skoro až do konce jsem vlastně nevěděla, která z děvčat zemře. Styl vyprávění mi sedl, a ten předvídatelný konec? proč ne? pro mě je zajímavá i ta spousta slov, která mě k tomu konci dovedou.

26.07.2020 5 z 5

tento díl jsem nedočetla, nezvládla jsem ani prvních sto stran rozjezdu, vnímala jsem Alana jako mermomocí vtipného světáka, co všechno umí, všechno mu projde, všichni mu všechno uvěří... v prvním díle to bylo podáno jako náhoda, já nic, já muzikant, ve druhém to už byl "frajer"... a to mi nesedlo. A na můj vkus moc politiky, vlastně jen politika

21.04.2021

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Není to příběh o klasickém, surovém, beznadějném, vše zničujícím domácím násilí. Na toto téma (násilí, romantika, strach, dobrý konec) je lepší Bezpečný přístav od Nicholase Sparkse. Je to spíše pohodový, romantický příběh, lehce okořeněný "problémem", kde nám autorka spíše nabízí Liliino dilema, logiku jejího uvažování nad tím jak se rozhodla. To asi bylo cílem knihy. Přesto se mi příběh líbil a doporučuji.

26.01.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

naprosto fantastické, krátkými kapitolami a dialogy vtáhne do děje a nepustí, úplně zbytečně šla souběžně druhá příběhová linka, a možná že ne, ale já nepochopila proč? možná měla čtenáře jen zmást

07.09.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

dobré počtení, objevila jsem novou sérii, kterou si MUSÍM přečíst.

25.02.2020 5 z 5

stejný styl jako Stoletý stařík, jen méně politiky, což hodnotím kladně. Spousta absurdních situací, do nichž se Nombeko s přáteli dostávají, mě nutilo se od srdce smát. Když porovnám obě knihy... tato se mi o chloupek líbila víc.

23.04.2021 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

první polovinou knihy jsem se prosmála (a to není komedie), druhá polovina už je vážné téma, přesto se ho autor snažil "kanadou" odlehčit. Pan Green se zařadil k autorům, které si chci přečíst celé, jeho styl se mi líbí.

04.03.2021 3 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

v prvních sto stranách jsem nemohla autora najít, knihu řadila k jeho slabším kouskům... a najednou tam byl, najednou do mě udeřila smršť emotivních písmenek, pro která jeho dílo tak miluju... knihu bych zařadila někam lehce pod průměr jeho knih... má lepší a samozřejmě i horší, přesto se mi líbila

04.09.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

no páni, velice dobře propracovaný příběh, dobrá myšlenka, kterou odhalíte až na samém konci, kniha je náramně čtivá, doporučuji

07.01.2020 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

výborně napsaný příběh, autorka spisovatelsky vyzrává, příběh od příběhu (kniha od knihy) lepší a lepší, už se těším na další

16.11.2019 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

trochu jinak napsaný díl, zpočátku pro mně silněji emotivní, poté opět policejní humor a na závěr uspokojení, že konečně mohli chytit a zavřít vysoce postavené svi.ě Tento díl se mi hodně líbil, o chloupek víc než Nehanebnica.

13.02.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

klasická dobrá detektivka, nijak moc zatížená politikou... i když... politika dob dávno minulých byla samozřejmě zmíněná. Díl opět prošpikovaný policejním humorem. Dokonce vůbec nevadilo, že to byla vsuvka mezi již publikované díly. Mě se to moc líbilo a dávám plný počet.

22.11.2021 5 z 5

posloucháno jako audiokniha. Unikátní přednes Veroniky Kubařové dává knize, a vlastně celé sérii originální punc. Číst mě to nebavilo tak jako to poslouchat.

31.05.2021