Janík61 Janík61 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelné příběhy lidí, hrozný život, vymývání mozků na úkor moci a peněz. Nedokážu si to ani představit. Rozhodně je dobré si to přečíst a pak si každý bude vážit toho svého způsobu života mnohem více.

11.07.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaná kniha, ze začátku mě chvilku trvalo se orientovat v postavách, ale pak to stálo za to. Určitě doporučuji.

11.07.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se četla dobře, poutavé vyprávění z pohledů dcery a otce. Stojí za zamyšlení. Doporučuji.

21.12.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět pohodové odpočinkové čtení s humornými komentáři. Kniha mě pobavila, doporučuji.

03.11.2022 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Naprosto neuvěřitelné, co musely nejen hlavní postavy vydržet. Velmi silné emotivní čtení. Můžeme snad doufat, že se tyto zrůdnosti nebudou již niž nikdy opakovat.

15.08.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moc pěkné čtení, napínavé tak akorát, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji.

04.12.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Moc krásný příběh!!! Vůbec jsem neměla ponětí, jak lidé ve Španělsku trpěli pod vládou diktatury. Z toho plyne velké ponaučení - touha po moci a penězích vždy plodí jen zlo pro "obyčejné lidi". Knihu rozhodně doporučuji.

27.03.2024 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak tato kniha neměla chybu, od začátku do konce velice čtivé se zajímavou zápletkou. Prostě pecka, doporučuji. Autorka opět nezklamala.

14.07.2022 4 z 5

Další díl příběhů z Kostky a opět mě pobavil, je to sice nenáročná četba, ale oddychovka, která splnila účel.

21.10.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný romantický příběh, četlo se to hezky, pohoda, doporučuji.

15.09.2022 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Moc příjemné a poutavé čtení, vřele doporučuji!

13.12.2021 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Hezky se četlo, napětí tak akorát, můžu doporučit.

13.10.2020 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Přečteno jedním dechem, krásné čtení i když o velice smutných a pravdivých událostech. Nikdy by lidstvo nemělo zapomenout na hrůzy, které bohužel dělali "lidé" lidem. Je až neuvěřitelné, co dokáže z člověka udělat neomezená moc nad druhými. Četla jsem již několik knih o holocaustu, ale tato na mě zapůsobila opravdu silně. Doporučuji, určitě si ji přečtěte!

04.08.2022 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět mě tento díl pobavil, fajn oddychové čtení.

13.12.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemné romantické čtení, bylo by fajn, kdyby se tado doba vrátila. U tohoto druhu si každý určitě odpočine, hlavně ženy.

04.12.2020 4 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Moc pěkné čtení, dějem se prolíná několik generací, ale vše je přehledné. Příjemný, oddychový román hlavně pro ženy. Četlo se samo.

06.01.2020 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Příjemné čtení, vřele doporučuji.

17.09.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě velice pobavila, někdy jsem se musela smát i nahlas. Příjemné, oddychové čtení, už se těším na další díl.

01.02.2019 5 z 5

Moc pěkné vyprávění, četlo se samo. Velký obdiv Lucii, opravdu klobouk dolů. Těším se na další její knihu.

14.03.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Knížka se mě moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Můžu doporučit.

21.10.2022 5 z 5