Janet11 Janet11 komentáře u knih

Láska a smrt Láska a smrt Siegfried Obermeier

Kdo má rád tuto středověkou tématiku, určitě by měl po knize sáhnout. Pěkně vylíčený nejen život básníka Villona, ale také nastítění tehdejšího politického pozadí a života ve Francii.

03.05.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pro mě první kniha od této autorky a po jejím přečtení se určitě vrhnu i na zbylé dvě. Sedl mi styl psaní, chvílemi jsem se musela i zasmát některým komentářům. Titul "Bestseller" má určitě právem. Z filmového zpracování jsem měla trochu obavu, ale zbytečně. Režisér D. Fincher si s ním poradil bravurně.

01.05.2015 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Na knihu jsem se těšila, nadchl mě jak název, tak obal knihy, ale...Na můj vkus je kniha plná nedokončených myšlenek a nedotažených dějů. Nejsem nadšencem nějakého sáhodlouhého popisování, ale chyběl mi tady nějaký lepší úvod do knihy a lepší propracování některých situací. Od začátku se tu mluví o boji s ďáblem, který zde ani "nevystrčí růžky". Snad bude příští autorčina kniha zdařilejší.

01.05.2015 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Skvělá kniha, která vás přímo nutí vžívat se do pocitů knižních postav a prožívat jejich osudy. I když je již od začátku jasné, že kniha nekončí klasickým happy endem, byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne a posledních pár stran jsem doslova zhltla.

Pád Pád Lauren Kate

Pěkné oddechové čtení. Stylově dobře napsané.

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Pěkná fantasy pohádka na oddechnutí.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Čtivé, napínavé, skvělé. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Při čtení mě chvílemi opravdu mrazilo. Nemám moc ráda nacistickou tématiku a kniha se mi dostala do ruky náhodou, ale jsem za to opravdu ráda. Skvělá ukázka toho, jak můžou být lidé zvrácení. Doporučuji přečíst.

30.04.2015 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Klasická kniha, kterou by si měl každý přečíst. Krásný pohled do lidské duše a ukázka slabostí člověka. Někomu by však mohly dělat problémy některé příliš dlouhé popisy a styl psaní.

30.04.2015 4 z 5

O holčičce, co si ráda hrála se sirkami O holčičce, co si ráda hrála se sirkami Gaétan Soucy

Upřímně řečeno nevím, co bych k téhle knize napsala. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbila nebo ne, každopádně jsem se přistihla, jak o ní ještě večer po přečtení přemýšlím. Zaujala mě svou syrovostí a stylem psaní. Myslím, že se k ní ještě v budoucnu vrátím.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Zaujala mě už obálka knihy a hrozně jsem se na ni těšila. Po přečtení bych určitě odebrala popisek ´Jen pro silné povahy´. Pro mě průměrná detektivka.

30.04.2015 3 z 5

Léto Léto Rod Rees

První díl z této série mě bavil, byla to zajímavá myšlenka a děj. Ten však bohužel s dalšími díly nijak negradoval a u spousty událostí se dalo čekat, jakým směrem se budou odvíjet.

30.04.2015 2 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Pro mě první kniha z této série a určitě ne poslední. Čtivé, napínavé a originální.

30.04.2015 5 z 5