Jane100 Jane100 komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úchvatný příběh, který doslova zhltnete jako malinu. Dále není co dodávat.

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Nejlepší dílo, které jsem od této autorky četla. Přečtěno jedním dechem. Strhující příběh, který musí pohltit každého, kdo jej čte.

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Průměrná kniha, která neurazí, ale ani nenadchne.

22.07.2017 4 z 5

Narozdíl od staříka a analfabetky ne úplně povedené a poněkud vyčpělé. Autor se snaží o vtip, ale nedaří se. Oproti dvěma předchozím knihám slabý odvar. Doufám, že to je jen letmý přehmat, neboť bych si od autora ještě ráda něco přečetla a od srdce se zasmála jako u analfabetky.

22.07.2017 3 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Neskutečně a peckoidně popsaný příběh chlapce, který se vlivem svého okolí změní k nepoznání. Perfektní. Tento komentář píšu s poměrně velkým časovým odstupem od přečtení, ale dosud mám v živé paměti, jak jsem po přečtení zůstala doslova oněmělá.

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Super super super! Napínavé od začátku až do konce. Mary Higgins Clarková se stala mojí oblíbenou autorkou. Děj má spád, žádná zbytečná omáčka kolem, prostě každá stránka vás nutí číst dál a dál a každá stránka se věnuje ději a ne nejakým sentimentálním kravinám okolo.

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Nic moc, z knihy jsem docela zklamaná. Z příběhu by se dalo vytěžit mnohem více.
Jinak nevím, jestli autorka ze svých detektivů záměrně dělala blbce nebo prostě neví, jak se vede vyšetřování, ale ti policajti byli opravdu k smíchu.

09.05.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Oproti prvnímu dílu podstatně slabší.
PS: Divím se, že Helena Vondráčková, resp. její manžel na autora knihy nepodali trestní oznámení za hanobení národního kulturního pokladu...:-)

18.11.2015 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knihy Jojo Moyes se mi začíná líbit.
Moc pěkný příběh. Těším na další její knihy.

25.10.2015 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Kniha mě příjemně překvapila. Sice příběh od začátku takový dost okatý, každému musí být jasné, jak to skončí, nicméně kniha se mi líbila. Je to příjemná odpolední oddychovka. Rozhodně lepší, než nějakých 50 odstínů, kde příběh vlastně žádný není a erotika také ne.

25.10.2015 3 z 5

Chyť ma Chyť ma Lisa Gardner

Naprosto perfektní psychothriller!
Psychothrillery úplně nemusím, protože jsou na mě někdy až moc přehnané, ale tato kniha mě opravdu dostala. Už se těším na další knihy od této autorky.

25.10.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nic moc. Čekala jsem víc. Je to klasická Rowlingová - místy až zbytečně roztahaný a vláčný děj, ale nakonec se příběhem nějak proskáčete.
PS: Nemůžu si pomoct, ale vycítila jsem v této knize narážky na přistěhovalé černochy v Londýně? :-)

11.08.2015 2 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Asi jsem jediná, komu se ta kniha vůbec nelíbila. Neskutečně trapná zápletka, hlavní postavy též. Je to klasický milostný román, což není úplně můj šálek kávy, tak zřejmě proto mě to nijak neuchvátilo.

11.08.2015 1 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Lars Kepler mě opět dostal. Kniha měla plynulý děj s jako obvykle strhujícím závěrem, který jsem hodně dlouho rozdýchávala (což se mi už hodně dlouho nestalo - naposledy u Zmizelé od Gilliann Flynnové.) Asi dvě hodiny po přečtení sem si utíkala koupit Stalkera. Prostě jsem nemohla odolat!

12.07.2015 5 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Kniha o nechutném synovi, jeho ještě nechutnější matce, jejich úchylném vztahu a zvrácených pletichách. Po celou dobu mi z nich bylo dost nevolno. Jinak určitě stojí za přečtení.

09.07.2019 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný příběh, ovšem příběh Ilony byl o dost zajímavější než ten druhý, který jsem oproti němu dost upozaďovala a občas sem tam přeskakovala.

06.05.2019 4 z 5

Smrtící výstřel Smrtící výstřel Vince Flynn

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

24.09.2018 5 z 5

Radikální opatření Radikální opatření Vince Flynn

24.09.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha byla neskutečně přestřelená. V reálném životě by se něco takového opravdu nemohlo nikdy stát. Pro tento nový druh žánru, kdy se nejedná ani o detektivku, ani o thriller, jsem vymyslela novou skupinu: fantasmagory šaráda.

24.09.2018 3 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.

24.09.2018 4 z 5