Jane100 Jane100 komentáře u knih

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nemohla jsem se začíst, nemohla jsem se začíst, nemohla jsem se začíst... asi to na mě bylo moc utahané, nevím. Bohužel pouze tři hvězdičky.

24.09.2018 3 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Thriller mi k Folletovi moc nepasoval, nicméně autor se tohoto žánru zhostil velice dobře. Zdařilé dílo plné napětí, přečteno jak po másle :-)

24.09.2018 4 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Od této knihy jsem čekala pecku, ale bohužel přišlo jen zklamání. Námět a téma by byly dobré, kdyby byly ovšem zpracované trochu líp. Závěr knihy byl opravdovým překvapením (ale negativním) a vlastně to bylo celé dost divné. No asi si autorka před koncem dala pár panáků a takto to dopadlo :-) Ne, žertuji, ale konec byl vážně divný.

24.09.2018 2 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Taková přeslazená harlekýnka. Dost jsem přeskakovala, protože mě to nebavilo, hlavně od poloviny, kdy bylo naprosto jasné, jak to dopadne. Opravdu byste netipovali, že je to jedna a tatáž autorka jako např. u Snu o Somersetu nebo u Poselství růží :-) Na začátku i hezky vysvětluje, co ji vedlo k tomu, že něco takového napsala a že to úplně odlišné od toho, co píše teď.

24.09.2018 2 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Jo tak tahle kniha u mě zatím překonala všechny hranice (ono všechny Silvovy knihy, ale tahle obzvlášť). Tuhle knihu by si měli přečíst všichni vítači a sluníčkáři, kteří sem tahaj africký neandrtálce v neckách. Takhle to totiž jednou všechno dopadne (až na ten happy end samozřejmě).

18.06.2018 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Docela dobré to bylo a TEĎ BUDU SPOILEROVAT!!! Představa, že někdo jede na kole, v zatáčce hodí smyka a z igelitky se mu vysype mrtvý mimino, který se odkutalí někam pod most, je natolik směšná, že v tuhle chvíli jsem měla dosud dobrou knihu, chuť zavřít a okamžitě vrátit. Tohle snad autorka nemůže myslet vážně. Podobný pocity jsem měla u Pauly Hawkins Do vody. Taky příběh plnej po desetiletí topících se slečen někde v nějaký tůni. Wtf? Holky by se mohly chytit za ruce a společně sepsat nějaký blábol. Třeba jak bagr sežral letadlo. Prvotřídní kvalita zaručena.

18.10.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha s naprosto originální zápletkou. Navíc jsem dlouho nečetla nic s tak strhujícím začátkem. Rozhodně doporučuji k přečtení.

18.10.2017 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Jedním slovem blbost.

23.07.2017 1 z 5

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

Kniha se mi fakt nelíbila. Strašné. Celou dobu jsem trpěla. Jak tohle může být něčím oceňované?

23.07.2017 1 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Příjemné a vtipné odpolední čtení. Trochu mě však vadily neustálé fráze typu ,,my herečky'' , ,,když jste herečka'' atd. Jasně, že je Doležalová herečka, ale řekla bych, že se dost zveličovala. Zase tak báječná herečka úplně není :-)

22.07.2017 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Jak jsem již psala u ostatních dílů: naprosto strhující, ohromující a dech beroucí počin.

Zima světa Zima světa Ken Follett

Naprosto úchvatné, strhující, ohromující, fantastické, nepřekonatelné dílo z ještě úchvatnější, strhujíčtější, ohromujíčtější, fantastičtější, nepřekonatelnější a dechberoucí trilogie. Pro mě se stala srdeční záležitostí.

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Krásná a zajímavá kniha. Přišlo mi, že to bylo něco jiného, něco co tu ještě nebylo. Takový šmrncnovní příběh.

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Koukám, že jsem asi jediná, komu se knížka nelíbila. Od první strany mě neskutečně nudila, a proto jsem ji odložila.

22.07.2017 1 z 5

Mládí v hajzlu 1-3 Mládí v hajzlu 1-3 C. D. Payne

Kniha plná pubertální srandy:-) Ale moc se mi líbila, od srdce jsem ze zasmála. Payne je humorista každým coulem.

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Ačkoli podobné typy ústředních postav (znuděné paničky bohatých manželů, které nemají přátele, neradi navazují kontakty, žijí za zdí domu, kam nikoho nepouští, nic je nebaví, děti vlastně nikdy nechtěly, mateřské city nemají... ) moc nemusím, Hausfrau mě zaujala od první stránky. Asi jedina takováto kniha zatím, která se mi líbila. Autorka prvotřídně vykresluje psychologii brutálně nesympatické Anny. Hlavně vztah s americkým amantem byl popsaný na jedničku. Že by vlastní zkušenost autorky? :-) Žertuji, ale takový konec tohoto románku mě prostě potěšil. Ústřední postava dostala, co si zasloužila.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tento autor si evidentně libuje v nechutných scénách - V Dívce, která se dotkla nebe, jich bylo požehnaně, ale v Chlapci, který rozdával sny, nasadil ještě vyšší laťku :-)
Kniha moc pěkná, příběh poutavý.
Rozhodně si ji přečtěte.

09.05.2016 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Totéž co Jamaica Lane. Přečtěte si, je to hezká odpolední oddychovka. Příbeh průhledný, od první strany víte, co bude dějem a jak to skončí, ale narozdíl od nějakých 50 odstínů je tam akce a kniha se tak nějak čte sama....

25.10.2015 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Moc hezký příběh. Ten, kdo chce do podrobna nahlédnout do USA a Itálie ze začátku 20. století, nechť si tuto knížku přečte. Trochu mi kniha připomínala styl Kate Morton - ta se také vyžívá v do podrobna vylíčenými příběhy, i když v Anglii od roku 1900. Za sebe rozhodně doporučuji k přečtení. Škoda jen, že od této autorky není více knížek k přečtení.

15.07.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Skvělá sci-fi. Po dlouhé době autor, od kterého jsem schopná tento žánr, který zrovna nepatří k mým oblíbeným, přijmout. Příběh, který po celou dobu udržuje napětí, završí konec, který mi doslova vyrazil dech. Doporučuji k přečtení a už se těším na další knihy, které si od tohoto autora chystám přečíst!

12.07.2015 5 z 5