Jančislava Jančislava komentáře u knih

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Mě kniha moc nechytla. Možná jsem neměla náladu, nevím. Četla jsem jí dlouho a s přestávkama. Děj je vcelku dobrý, zápletka taky, ale asi mi to přišlo zbytečně rozvláčné. Rozhodně špatná není a proto dávám tři hvězdy.

25.09.2015 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Jeho poslední knihy se mi líbily, i když nebyly nějak zvlášť hororové, ale tato byla zklamáním. Mám od něj načteno vše, co šlo a jen u pár knih jsem se nechytla. Revival je kniha hezky napsaná neb on opravdu píše zajímavě, ale děj nic moc. Ani závěr mě moc nenadchnul. Moc se toho v knize neděje, natož aby to bylo strašidelné. Jsou tam zajímavé okamžiky, ale více jak na tři hvězdy nestačí. K jeho knihám se občas vracím a čtu znovu, ovšem k téhle se nebudu mít potřebu vrátit. Nevadí, budu se těšit na další.

03.07.2015 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Třetí kniha od této autorky. Zajímavá zápletka i postavy. Říkám si, že tato spisovatelka snad píše jenom nesympatické postavy :-) časem jsem si na hlavní hrdinku zvykla, ale na začátku mi celkem lezla na nervy.

20.04.2015 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Pěkná detektivka. Sice to není horor, ale proč si nedat změnu?

17.01.2015 5 z 5

Zlý měsíc Zlý měsíc Robert Lawrence Stine

Pro mě jedna z těch lepších. Tehdá mě hodně bavila. Naštěstí mi nechyběla žádná stránka :-)

24.11.2014 4 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Kniha se mi vcelku libila, ale přišla mi trochu moc zamotana. Téma zajímavé, ale trochu předvídatelné. Ale jinak pěkná a zajímavá, jen má i lepší. Tuto spisovatelku mám moc ráda a těším se na další.

27.01.2014 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Tak další kniha dočtená. Kniha se mi líbila, byla napínavá i zajímavé téma. Trochu mi ale vadilo, že jsem se tam více nedozvěděla o postavách žijících v údolí věčné blaženosti a o Katii s Krysou. Tohle téma je zajímavé a patřilo by mu více prostoru. Jinak jsem ovšem spokojená, kniha udržela mou pozornost a těžko se od ní odcházelo.

05.01.2014 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Pro mě bohužel zklamání, nebavilo mě to. Nějak mě super ženy už nebaví. Kniha je zasazena do zajímavého prostředí, ale to je asi tak všechno. Za mě nezajímavé

04.11.2013 2 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Spíše životopis nežli náhled do hlubin vrahovi duše, to je tam velice okrajově. Naštěstí svůj život popsal celkem vtipně a čtivě, to přičítám knize k dobru. Jsem ráda, že jsem se o něm dověděla více a nelituji toho.

31.10.2013 3 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Nooo abych byla upřímná, trochu mě kniha zklamala. Těšila jsem se na ní, ale povídky nebyly dle mého očekávání. Čekala jsem, že se budu více bát, že budou napínavé a to se nestalo. Snad jen u poslední povídky. Neznamená to, že byly špatné, jen bych je nezařadila úplně do hororů. Vadilo mi, že byly hodně neukončené. U pár by to nevadilo, ale téměř u všech? Škoda, jeho dvě předchozí knihy byly dobré.

27.10.2013 3 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

No zajímavá kniha pokud si chce někdo přečíst jak to asi může fungovat ve vztahu d/s, ale ja mám jasno, ze toto nebude můj směr :-) Jinak je to napsáno zajímavě a rychle se to čte. Scény bdsm jsou tam popsány dostatečně až jsem měla chvilema stazenej zadek :-) Madam Helena se promění v peknou mrchu a je tam i vidět jak ji tento styl života změnil. Znova číst už nebudu mít potřebu :-) ale mohu doporučit rozhodně zajímavější než padesát odstínů šedi, které jsem ani nedocetla

26.09.2013 4 z 5

Nebezpečná kráska z Beskyd Nebezpečná kráska z Beskyd Josef Košťál

Knihu jsem bohužel nedočetla, nešlo to. Styl psaní mi nevyhovoval, chvílema jsem se v tom úplně ztrácela a ačkoliv jsem dočetla do půlky, tak jsem postrádala pointu. Bohužel tato kniha se mi nelíbila

18.09.2013 1 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Jack Engelhard

Jo kniha se mi líbila, zajímavé téma a myšlenkové pochody postav. Číst znovu asi nebudu, ale jako čtení na oddech se hodila.

09.09.2013 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Řekla bych, že je to od ní asi nejhezčí kniha. Byla napínavá, dobře napsaná. Děj mi nepřišel zdlouhavý, četlo se to dobře. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále opakující se - starý brachu :-) ale to je jenom taková drobnost. Takže závěr je, že bych tuto knihu klidně doporučila každému, kdo má chu't na dobrou detektivku!
Líbí se mi u této autorky, že používá postavy, které představí v knize předtím a zárově'n nevadí, když jste díl předtím nečetli.

23.06.2013 5 z 5

Temné vize Temné vize Stephen King

Nejlepší povídka Proměna kůže, přesně můj styl. Ještě se mi líbila Metastáza, Věnování, Vanni Fucci. Ostatní nic moc.

19.05.2013 4 z 5

Magie na každý den Magie na každý den Ellen Dugan

Kniha pěkná, jen nakoupit všechny pomůcky

23.04.2013 5 z 5

Milenky králů Milenky králů Eleanor Herman

Zajímavé a poučné :-)

22.04.2013 4 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Kniha se mi líbila, velice dojemná. Poplakala jsem si a vůbec mi nevadilo, že sedím v autobuse...

22.04.2013 5 z 5

Dívka na zabití Dívka na zabití Val McDermid

Do téhle jsem se nemohla vůbec začíst a to jsem jich pár četla :-(

22.04.2013 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha zajímavá, má pěkný děj a celkem spád. Druhá půlka mě bavila trochu více, ale to neznamená, že první byla nudná, to ne. Obsahuje tajemství a tejemné síly a to je můj vkus. Za mě doporučuji!

22.04.2013 5 z 5