JancaKube JancaKube komentáře u knih

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

(SPOILER) Přečteno podruhé a musím říct, že je to moje nejoblíbenější kniha. Je naprosto skvěle napsaná a od začátku do konce zajímavá. Konec je dost smutný a nespravedlivý. Ale pro mě vítána změna.

08.11.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Celou dobu co jsem četla mě kniha spíš rozcilovala. Nemam rada ty chvile, kdy se hlavní hrdina chysta neco dulezite sdelit ale danná osoba ho neustale prerusije, tak se nic nedozví. A to bylo v tehle knize snad na kazde strance. Stale jsem mela neprijemne pocity a necetlo se mi vubec dobre. Uz se tesim az na knihu zapomenu. A to bude brzy.

26.01.2022 2 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Kniha mě bavila. Libilo se mi vypraveni z vysoké. První polovina mi ubilhala rychleji nez druha. Konec nenadchnul ani neurazil.

15.10.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha mě od zacatku bavila. Je pravda, ze jsem se spatne orientovala v postavach a na zadnou z zen si prakticky neudelala zadny nazor ale dej plynul rychle a nenudil. Obcas tam byly pasaze, ktere byly celkem zbytecne a zdlouhave, asi aby kniha mela vice stran, ale dalo se to zkousnout. Zapletka se mi libila a musim rict, ze me rozuzleni ani nenapadlo, takze hvezdick navic za necekany zvrat. Zaverecna scena v rozpadlem dome byla uz trochu moc a vedla k ni spousta nahod ale odpoustim to. A uplny konec, ktery jsme se dozvedeli v posledni vete me nadchl - tak nejak jsem v nej doufala. Kniha se mi libila a za precteni urcite stoji.

20.06.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Nejdříve jsem měla strach, že se nebudu orientovat v postavách ale paní autorka ví co dělá a nebyl v tom vůbec problém. Kniha se četla hezky. Nebyla to taková bomba jako třeba Šílené výčitky ale byla zas o moc lepší než Poslední výročí. Konec jsem potom už trošku čekala. Stejně ale hodnotím knihu dobře.

09.07.2020 4 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Kniha byla čtivá, napínavá a musím uznat, že jsem nevěděla jak to dopadne. Vše bylo logické, nepřekombinované a konec překvapil. Určitě budu číst i jiné knihy téhle autorky.

02.05.2020 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Zajímavý příběh, zajímavé postavy, zajímavý konec.. Složitá jména ale dá se na to zvyknout. Ráda si přečtu ostatní díly.

08.12.2019 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Od začátku byla kniha velmi nazáživná až nudná. Vůbec jsem se neorientovala v postavách. Dočetla jsem ji jen díky komentářům které slibovaly zajímavý konec. Ten však nepřišel. Nejsem spisovatel ale dokázala bych konec vymyslet stokrát lépe. Kniha měla potenciál na opravdu dobrý konec, autor jej však úplně pohřbil. Začátek, střed i konec byl nesmírně zdlouhavý a nudný.

28.02.2019 odpad!

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha se mi moc líbila. Celou dobu bavila a děj byl svižný. Pořád jsem přemýšlela, jak to dopadne a i jsem si myslela, že už to vím ale dopadlo to jinak. Myslím si, že ten konec byl trochu moc ale nevadí. Kniha se stejnou myšlenkou jako film "klíč".

27.02.2018 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Tak tohle bylo opravdu slabé. Celou dobu jsem vlastně nevěděla o čem kniha je a na co se zaměřit. Přišlo mi, že žádná zápletka se nerozuzlila a vše bylo takové vlažné. Neorientovala jsem se ani v postavách, ani v čase. Dočetla jsem jen proto, že jsem doufala v zajímavý konec. Což bylo jen dalším zklamáním.

04.03.2023 1 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Podle mě je to zas jedna z těch povedenejsich knih. Začátek byl trochu pomalý ale pak se to rozjelo a musela jsem číst dal a dal. Rozuzlení mě překvapilo a líbilo se mi. Přesně tenhle typ knih mám ráda, rodinné tajemství vyplouvajici na povrch. Za mě super. Jo a celou dobu co jsem četla mi byla zima .

31.07.2022 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

(SPOILER) Omlouvám se autorce ale tahle kniha byla opravdu špatná. Dlouho jsem tak nudnou knihu nečetla. Celá Hra na lháře tam vicemene nemusela vubec byt. Pribeh by se odehral uplne stejne, kdyby tam hra nebyla. Knihu jsem cetla velmi dlouho, protoze jsem po precteni trí stran automaticky usnula. Strasne mi vadilo jak se hlavní hrdinka chovala k manzelovi. Opet uplne zbytecne a nezapadajici do deje. Zapletka jako takova byla zajimava, coz me asi donutilo knihu docist, nicmene na konci opet prislo zklamani. Musim se priznat, ze jsem to cele vlastne ani nepochopila. Nepochopila jsem Ambrousovo chovani, radeji zemrel nez aby spolu meli jeho nevlastni deti (ktere nebyli jakkoli pribuzne) vztah. Nechapu jak je tim zachranil. Podle me to nedava smysl. No proste uplne zbytecna kniha.

04.04.2022 odpad!

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přibehy se mi motaly do sebe. Chvilkama jsem nevedela co se stalo Emme a co Jane. Jako príběh to nebylo spatné a myslenka chytreho domu me bavila.

05.01.2022 3 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Tahle kniha byla opravdu skvela. Od zacatku byla napinava, nemohla jsem vubec prestat cist. Cetla se skvele. Nedokazala jsem odhadnout co bude nasledovat. Konec jsem cekala trosku lepsi ale nevadi. Kazdopadne z toho jak to dopadlo je mi smutno a citim hroznou nespravedlnost. Myslim, ze budu na knihu dlouho myslet.

16.07.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ačkoli všichni knihu velice chválí, já se k nim přidat nemohu. Netvrdím, že se četla špatně ale podle mě nám autor vůbec nevysvetlil co se vlastně stalo. Čekala jsem lepší závěr.

06.07.2019 2 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Nedočetla jsem. Kniha mě nebavila.

18.06.2019 1 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Čtivé. Avšak druhá kniha od téhle autorky Ví o tobě byla o mnoho lepší. Čekala jsem lepší konec. Tohle bylo jak z červené knihovny. Jsem s knihou spokojená, nejsem nadšená jako jsem byla z té první. Nicméně další knihu si přečtu.

24.01.2019 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

První část knihy se mi, na rozdíl od jiných komentářů, četla velmi dobře. Zajímalo mě co se na grilování stalo. Když jsem se to dozvěděla, knihu jsem vysloveně hltala. Bohužel se mi pak zdálo, že svižné tempo i zajímavost příběhu upadá. Ke konci jsem se skoro nudila. Doufala jsem ještě v nějaké wow nakonec ale nepřišlo. Každopádně ale slyl této spisovatelky mě baví. Psychologie postav byla pěkně vykreslena a každá z nich mě zajímala. Dala bych 4,5 hvězdičky ale to nejde. Za mě ale knihu rozhodně doporučuji. Možná jsem je ke konci knihy neměla na čtení takovou náladu.

27.03.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha byla zajímavá a pěkně se četla. Vadily mi vulgární výrazy, které sice měly dokresit povahu postavy ale myslím, že byly zbytečné a kniha by se bez nich obešla. Také mi vadilo, že na sebe občas postavy mluvili jinou řečí a nebylo nikde vysvětleno co říkají. Nebylo to asi nic důležitého ale bylo to nepříjemné. Každopádně konec hodně špatný. Když jsem nalistovala poslední stránku nemohla jsem uvěřit tomu, že je konec knihy. Zdá se mi to nedokončené.

14.02.2018 4 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Podle komentářů jsem se na kniho opravdu těšila. Začátek se vyvíjel slibně i když jsem měla problém se do knihy začíst. Děj poukazoval na spoustu tajemství a já se těšila až je všechny rozluštím. Velké zklamání přicházlo pokaždé, když každé tajemství otevřelo. Vše jsme se dozvěděli o dané věci najednou a více méně se už k ní autorka nevracela, takže to nebylo nic zajímavého. Čekala jsem nějaký zajímavý závěr ale konec knihy spíše upadal. Všechny zápletky mohly být daloko lépe rozvedeny. (Spoiler) Například by mě zajímal více příběh Hannah (konec spoileru).

15.12.2017 3 z 5