Janca007 Janca007 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle napsaná románová kronika. Líbilo se mi propojení postav, popisy každodenního života, radosti i strasti. Těším se na další díl

18.03.2023 5 z 5

O tragédii v Životicích jsem před objevením této knížky nikdy neslyšela. Knížka je zpracovaná perfektně, klobouk dolů. Doporučuju k přečtení.

30.06.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Hned po dočtení prvního dílu Šikmého kostela jsem se pustila do druhého. Knížka mě opět pohltilo, líbilo se mi, jak se u postav vyvíjí dej, který odráží dobu, ve kterém se život odehrává. Kladně hodnotím, že autorka vychází z historických faktů. Skvělé čtení. Snad brzy vyjde i třetí díl.

01.04.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se četla sama. Příběh Zuzany od narození , kdy spisovatelka provádí jejím životem před umístěním v koncentračním táboře i po něm, kde ji toho jeste tolik čeká... Smutný příběh.

16.09.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Chtěla jsem začít číst postupně od začátku série, doporučila mi je kamarádka, že se od Cartera nemohla odtrhnout. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky pustila, ale zhltla jsem ji teda jedním soustem. Od začátku napínavá knížka s nečekaným vyústěním. Nic, jdu číst další díl :)

02.05.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

No, co k tomu říct, to byla síla... Život ve lži,. mlčení, útrapách, boji. Silné téma.Na knížku budu myslet ještě dlouho.

19.06.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další ze skvělých detektivek Cartera. Nemám slov, knížka s krátkými kapitolami, plná napětí, očekávání, jedním slovem skvělá.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Hned po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na další. Nemyslela jsem, že by mě fantasy mohlo tak bavit, každý den jsem se těšila na to, až si přečtu, jak se Spolecenstvu daří a jaké budou další jejich cesty. Teď nezbývá, než si dočíst poslední díl - Návrat krále, těším se :-)

06.02.2024 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Začít číst tuto knihu jsem se odhodlavala již dříve, ale asi na to nebyl čas. Z mého pohledu výborně napsaný deník, obdivuju autorku, kolik toho musela nastudovat, aby něco takového napsala. Velmi zajímavé téma, vítala jsem i výtahy z dokumentů apod., Ač byl někdy dost rozsáhlé. Doporučuji k přečtení.

17.06.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Strhující příběh, v budoucnu možná po této knížce sáhnu znovu :-)

19.06.2019 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Knížka byla jedním slovem úžasné napsaná. Krásný, ale zároveň smutný příběh Helenky. A ze sladkých třešní se stanou kyselé. Doporučuju přečtení :-)

16.08.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další skvělá knížka od Cartera. A první, co mě napadlo - Pod lampou je největší tma. Doporučuju k přečtení:-)

15.07.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knížka se dobře čte. Nádherná antiutopie. Satira. Zvířata jsi jsou rovni, ale některá rovnější.

22.03.2024 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Knížku jsem přečetla nějakou chvíli po Kyselých třešních a moc se mi líbila. Dobře vykresleny dej, postavy. A hlavně vykreslení doby komunismu. Překvapil mě konec. Těším se na Svatojánské ořechy.

12.10.2023 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Knížka mě překvapila, silný a smutný příběh. Představa, že jediným úkolem je přežít alespoň do zítřka a takto to mít každý den, je hrozná. Knížku by si měl přečíst každý, komu se dostane do rukou :-/

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter je pro mě pan spisovatel. Další ze série skvělých detektivek, od kterých při čtení nelze odejít. Těším se na další knížky ze série.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Čtení této knihy jsem dlouho odkládala, ale nakonec jsem se rychle začetla a jdu na druhý díl. :-)

24.01.2024 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čtení této knihy jsem celkem dlouho odkládala,ale nelituji. Poučné čtení.

14.08.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knížka se mi líbila, dobře se mi četla. Zajímavý příběh zakládající se na tragédii v Životicích, o které jsme věděla díky knize Karin Lednické. Doporučuji .

16.11.2023 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Touto knížkou jsem dočetla celou trilogii. A říkám - klobouk dolů. Opět silné téma, propracované postavy. A co svatojánské ořechy? Doporučuju k přečtení - závěr knihy překvapil, čekala jsem všechno možné, ale toto ne.

26.10.2023 5 z 5