JanaOnd JanaOnd komentáře u knih

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Výborné čtení, které člověku přinese jiný, pozitivnější náhled na svět a změnu v myšlení. Není třeba být obětí senzacechtivých nápisů v médiích.

21.08.2020 5 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Velmi inspirativní čtení.

29.06.2020 5 z 5

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Krásná knížka k zamyšlení - o lásce, přátelství, smrti, panovačnosti z pohledu psychoteeapeuta. Jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

15.02.2020 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Skvěle napsaná detektivka! ????

30.07.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha, od jejího čtení nebylo možné se odtrhnout.
Poprvé v životě jsem si uvědomila, že mezi hrůzami dvou světových válek bylo pouhých 20 let míru... A přitom se příběhy obyčejných lidí tolik podobaly za 1. i za 2. světové války.
I bez drastických naturalistických popisů smrti si čtením této knížky člověk uvědomí tragédii, jakou obě války přinesly do obyčejných rodin a lidských vztahů. Přesto vůle žít a milovat byla v některých lidech neuvěřitelná.
Kniha se mi velmi líbila i tím, jak zde byly propleteny obě dějové linie, které se chvíli zaplétaly a nakonec pomalu rozpletly.
Nádherné čtení, všem moc doporučuji.

20.06.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to jeden z nejcitlivěji napsaných příběhů, které jsem četla. I přes okolnosti Willova postižení člověk do poslední chvíle fandí Luisině odhodlanosti a do téměř poslední stránky doufá, že se v tomto případě může stát zázrak...
V příběhu je obrovský kus lidskosti a autorce se to mistrovsky podařilo přenést na papír.

18.04.2016 5 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Krásná kniha napsaná krásným jazykem.
Stejně jako Nepřátelé lidstva, Tajemný Etrusk, Egypťan Sinuhet - napínavé čtení, od nějž se nedá odtrhnout. Je neuvěřitelné, jaké znalosti historie Waltari předvádí. V jeho podání člověk může opravdu věřit, že Ježíš existoval.

06.03.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

V tomto případě bych řekla, že film je možná trochu lepší a napínavější než knížka.

21.02.2016 4 z 5

Moderní didaktika Moderní didaktika Robert Čapek

Výborná knížka, studnice nápadů a metod pro začínající i letité pedagogy.

09.02.2016 5 z 5

Běh pro ženy Běh pro ženy Sam Murphy

Výborná knížka pro běžce - začátečníky. :-)

09.02.2016 4 z 5

Kniha džunglí (komiks) Kniha džunglí (komiks) Rudyard Kipling

Přečetly jsme s 6letou dcerkou. Moc se nám líbila.
Styl komiksu nás nejdříve trochu zarazil - knihu jsme koupily po internetu a nevšimly si, ale příběh byl napínavý a dobře se četl. Mladší dítě ocení zajímavé obrázky.

09.02.2016 4 z 5

Úspěšní vychovávají své děti jinak Úspěšní vychovávají své děti jinak Miloslav Hubatka

Výborná kniha pro pedagogy i rodiče.
Zajímavý je úvod - popis dnešní situace ve společnosti a pokus o odhad, jakým směrem se bude společnost v nejbližších letech ubírat. V tomto duchu je také vhodné vést děti při výchově a vzdělávání.
Dále pak kniha obsahuje velmi přehledně uspořádané principy, podle kterých vychovávat a vzdělávat děti. Nejedná se o žádné návody k pokusům, kterých je dnes plný internet, ale jsou to rady, které jsou dávno prověřené a vždy dobře fungovaly.
Podle mého názoru kniha, kterou by měli rodiče dostávat spolu s rodným listem dítěte a učitelé k VŠ diplomu.

09.02.2016 5 z 5