Jananaj Jananaj komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Parádní knížka, přečteno za pár hodin. Zůstává ve mně zvláštní pocit, ale to se postupně vstřebá. Jen se trochu bojím, že podruhé už bych si to stejně nevychutnala. Ten první neokoukaný dojem prostě už nejde vrátit :-)

24.10.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem před lety a dnes bych se k tomu už asi nevrátila, přestože upíři a podobní mě v literatuře pořád baví. Můj názor ale je, že pokud by byť jeden čtenář začal na podobných knihách a nepustilo ho to, má to pořád smysl :-)

07.10.2016 3 z 5

Snoubení tmou Snoubení tmou Leona Škodová

Obvykle neznámým českým autorům šanci nedávám, zkušenost mě poučila takže se nedivím, že je na našem trhu spíš záplava zahraničních kousků. Nu nakonec kniha skončila v mé čtečce, když jsem hledala cokoliv oddechového, u čeho se v posteli vypotím. Dost to ovlivnila asi i cena, tolik bych té ztráty nelitovala.
Ale už k věci. Snoubení tmou je příjemný počin. Ne samosebou nijak zvlášť hluboký, ale ani plochý jako většina upířin pro mladé dospělé. Vlastně bych řekla, že to není tak úplně blbé, aby to nepřelouskla i kdejaká mamina. Máme tu nějaké ty záporáky, nějaké klaďase, ale zdá se mi, že se jim všem ty hranice občas stírají, takže to není vůbec černobílé... Co tak ještě dodat. Claire je celkem sympatická, Tristan na začátku na ránu tyčí, Leigton typický zlobivý slaďoušek... no i když... Ostatní postavy trochu zapadají do pozadí, ovšem stejně tam kdovíjakou roli asi nehrají. Asi mi to, co o nich vím stačilo. Svět jako takový je dobrá darda. Zamotat se do něj bych asi nechtěla.
Jednu věc musím vytknout! Proč nebyla knížka delší? Ne že by to potřebovala celkově, ale ukončit ji takhle...? Doufám, že bude pokračování - tolik nedořešeného. Dočtete to tak nějak uspokojení a zároveň rozčarování z toho, co zůstalo nevyřčeno. Takže za mě: Přečteno jedním dechem přes noc. Do další knihy (už kvůli výše zmíněnému) určitě půjdu :-) Ještě bych dodala, že se mi pojetí upírů zdálo celkem nepřehnané, dalo by se tomu věřit.

10.10.2016 5 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Ani se mi nechce přiznávat, co mě přivedlo na tuto knížku, ale ano - byl to trošku nemravný dialog studentek ve filmu Účastníci zájezdu. Ne že bych knihu neznala už dřív, ale tady byl ten podmět to zkusit. Neříkám,, že se k tomu nevrátím, ale moje čtení to tak úplně nebylo. Jsem spíš na přímější děj, trochu akce a tohle... Nicméně jsem to dočetla a nemůžu říct, že to nestálo za nic. Už jsem podobné žánry četla a číst budu dál. Jen nevím jestli ještě Manna :-)

24.10.2016 4 z 5

Navždy Navždy Lada Jánská

Doporučím spíš mladším ročníkům, za mě takové naivnější oddechové čtení. Uvítala bych víc vybrousit dialogy :-)

07.10.2016 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Celkově dobrá série. Autorka vypráví strhujícím způsobem. Je to pravda pro o trochu ostřejší dámy 18+, ale myslím, že aspoň u nás nemá v žánru konkurenci. A komu se nelíbí, kam Anita pokračuje, může předeslat třeba na kojotku Mercedes. Ale jsem ráda, že mně to nevadí, protože nic takového ke čtení bych už asi nenašla :-)

07.10.2016 5 z 5