janach janach komentáře u knih

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Čekala jsem něco ve stylu Aristokratek a bylo to úplně jiné. Přečetla jsem knížku na jeden zátah a byla vynikající. Doporučuji.

14.01.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásná, milá, dokáže vykouzlit úsměv. Můžete po ní sáhnout kdykoliv. I filmové zpracování přesně odpovídá duchu knížky, což se stává vyjímečně.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knížka, která se dá číst od 13 do 100 roků. Sama jsem ji přečetla několikrát, poslechla jsem si audio verzi a viděla všechny filmy (nejlepší je starý český čtyřdílný seriál s Martou Vančurovou a Janem Kačerem a film Francie/Itálie/VB/USA z roku 1996).

Cena facky Cena facky Josef Holcman

Opravdové a přitom neuvěřitelné. Nemůžete pochopit, co dokáže udělat člověk člověku. Tato knížka by měla být povinnou četbou, abychom nezapomněli.

31.10.2012 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Přečetla jsem jedním dechem, přestože nejsem lékařka a tím pádem jsem místy nevěděla, co přesně se řešilo. Myslím, že to je jedna z knížek (od Tomáše Šebka kterákoli), která by se měla přidat k povinné četbě, aby si všichni uvědomili, jak se žije jinde.

10.08.2017 5 z 5

Ohrožení Ohrožení Felix Francis

Jako všechny "francisovky", čtivá, napínavá, prostě výborná.

16.06.2015 5 z 5

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Parádní knížka, možná to všechno nezažil jeden člověk, ale jednotlivé etapy evropských dějin jsou vylíčeny přesně. A určitě podobných lidských osudů bylo mnoho. Knížka určitě stojí za přečtení a hlavně za přemýšlení.

02.12.2014 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Parádní oddychovka - na dovolenou nebo naopak na dlouhé zimní večery u krbu, nebo alespoň u hřejícího radiátoru.

29.09.2014 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Příjemná, odpočinková knížka, duch i nálada filmu natočeného podle knihy je stejný jako knížka sama - pohodový, úsměvný.

30.10.2013 5 z 5

Dostala se ke mně audiokniha, načtená Martinem Stránským, a je to výborné.

21.04.2015 5 z 5

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

Kolem patnáctého roku to byla moje nejoblíbenější kniha - krásně zamilovaná, romantická - tu propagandu jsem v tom věku nevnímala. Teď po mnoha letech jsem si ji chtěla připomenout a nedokázala jsem dočíst ani po dvacátou stránku.

30.07.2014 1 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Hlavní hrdina Sid Halley je postava z knížky Dicka Francise, která žije dál. Asi proto jsou tu uvedeni oba autoři. Jinak je to klasická výborná "francisovka", kterou musíte přečíst na jeden zátah.

09.06.2014 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Jedna z nejlepších Francisových knížek.

13.03.2013 5 z 5

Střepy Střepy Dick Francis (p)

Typická "francisovka" - napínavý děj, poctivý, lidský hlavní hrdina.

13.03.2013 4 z 5

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Klasická česká detektivka, příjemná oddechovka bez potoků krve.

13.03.2013 4 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Knížku jsem měla přečtenou za chvilku, ale stojí za přečtení.

15.10.2019 5 z 5

Kočičí příběhy Kočičí příběhy Eduard Martin (p)

Krásné, milé, poučné příběhy, ve kterých vystupují kočky a hlavně lidé.

02.01.2014 5 z 5

Hedvika Hedvika Hana Rebeka Šiander

Zajímavé postavy a osudy, ale některé dialogy jsou jak vystřižené z čítanky.

19.02.2013 3 z 5