Ve spárech osudu

Ve spárech osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49559/bmid_ve-sparech-osudu-KNy-49559.jpg 4 44 44

Než se stal Sebastianem Leopoldem Richardem von Kaunitz, prošel těžkým dětstvím. Narodil se prostitutce v pražském nočním klubu, jeho nejmilejší hračkou byla láhev od ginu. Ovšem usmálo se na něho štěstí - adoptovala ho šlechtická rodina. Ze dna společnosti vystoupal až k vrcholu. Pak vypukla druhá světová válka a vojenská mašinerie ho zase nekompromisně srazila mezi ubožáky, dokonce až na samou hranici přežití.... celý text

GYROTOURBILLON
20.12.2022 5 z 5

Velice pěkná , smutná kniha. Co více dodat ??
Skvěle to popsala Barbanka, já dojetim více nedokážu.

Ehwaz
17.10.2019 2 z 5

Nedočetla jsem. Připadala jsem si jako ve škole. Učitel interpretuje žákům kousek příběhu, zmonitoruje jejich reakce a na základě nechápavých výrazů v obličeji se rozhodne vyplývající životní moudro sáhodlouze vysvětlit. Jeden odstavec příběhu, dva odstavce vysvětlování. Nepochybuji, že autor má co říci, nepochybuji o jeho (?) životních moudrech, ale podání je vskutku mizerné.

Barbanka
31.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha se spoustou životních mouder k zamyšlení. Už jsem četla hodně knih o druhé světové válce a o koncentračních táborech, ale tahle je jiná. Autor zde nepopisuje do podrobna co zažil, jak hrozné bylo vězení, přesto je vyprávění velmi poutavé a nemůžete přestat číst . I když je to kolikrát opravdu smutné čtení....Každopádně hlavní postava této knihy má můj nehynoucí obdiv....

broskev28
24.06.2018 3 z 5

Postarší čtenářka naší knihovny vracela tuto knihu s takovým nadšeným slovním doprovodem, že jsem neodolala a vzala jsem si ji na víkend domů. Na rozdíl od čilé osmdesátnice jsem tak nadšená nebyla - podobných knih, které prostřednictvím hlavní postavy mapují historii válečnou i poválečnou, socialistickou i porevoluční (kapitalistickou či demokratickou, co převažuje?), mi už prošlo rukama více, naposledy třeba Hotýlek Aleny Mornštajnové. A právě ten se mi rozhodně četl lépe než tahle knížka, vyprávění mělo větší šmrnc a postavy mi připadaly mnohem životnější a věrohodnější. Ale to je věc názoru, takže posuďte sami!

qydko
03.01.2017 5 z 5

Obálka mě zpočátku odrazovala. Vypadá to jako dost levná kniha pochybné kvality, ale obsah je skvělý. Dějiny naší země ve dvacátém století promítající se do života jednoho (ne)obyčejného člověka. Na autorův styl jsem si musela chvilku zvykat, ale rozhodně to stálo zato.

janach
02.12.2014 5 z 5

Parádní knížka, možná to všechno nezažil jeden člověk, ale jednotlivé etapy evropských dějin jsou vylíčeny přesně. A určitě podobných lidských osudů bylo mnoho. Knížka určitě stojí za přečtení a hlavně za přemýšlení.

Lucie123
04.05.2014

Málem mě odradil obal knihy, protože to na mě působilo jako kýč... Nakonec musím konstatovat, že jsem ráda, když jsem se rozhodla knihu přečíst. Souhlasím, je to spíše shrnutí dějin, více než reálný příběh, i tak se mi ale kniha líbila. Spoustu hezkých mouder a pravd. Myslím, že to byla příjemná odpočinková četba.

cace
25.02.2014 4 z 5

Že by se mohlo zažít tolik štěstí a tolik smůly. To je samozřejmě možné. Příběh však není , myslím, inspirován skutečným životem. Spíše to beru jako takové shrnutí dějin v příběhu. Co se mi na knížce líbilo nejvíce, jsou životní moudra. Je nad čím se zamýšlet. Pasáže ze školních let jsem nahlas předčítala svým školákům. Pěkné.

javirgo
06.02.2014 5 z 5

Nejprve těžké dětství, pak poznamenán napřed fašistickým a vzápětí ještě komunistickým režimem. Je vůbec možné, aby měl člověk po takových zážitcích vůli i v pokročilém věku ještě normálně žít plnohodnotným životem? Opravdu pozoruhodný osud.

iresim
12.02.2013 5 z 5

Ta nemá chybu, neuvěřitelné, co lze zažít

maruna
04.10.2011 5 z 5

Úžasná knížka, na osudu Sebastiana se podepsala válka, chvílemi dožene i k slzám.

dobrodružství

Karel Cubeca (p)