Jana2424 Jana2424 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se, i přes pomalejší začátek, dobře četla. Při čtení jsem měla celou dobu špatný pocit z té tíže tématu, říkala jsem si, že čas některé věci přece musí obrousit a lidé k sobě najít nějaký lepší vztah.... Ale není to červená knihovna, ale život, takže vše bylo tak, jak asi mělo být, i když někteří dostali od života naloženo hodně.

09.01.2022 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mám ráda knihy o historii, o holokaustu už jsem jich pár přečetla. Ale tohle? To bylo šílené zklamání. Vůbec nechápu to nadšení, které okolo knihy je. Příjde mi, že je kniha psána hodně povrchně, podbízivě, aby se líbila i lidem, kteří moc nečtou a nepotřebují o věcech moc přemýšlet. Smyslem téhle knihy je podle mě pouze a jenom masový prodej a absolutně nic navíc. Ty "sranda" náhody nemají s holokaustem nic společného.

27.07.2020

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět bezvadně napsaný, promyšlený příběh, který má celou dobu spád a nutí člověka číst dál a dál, aby už se konečně dozvěděl, proč všechno to brutální násilí. Za mě opět super knížka.

18.11.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Je to moje první kniha od H. M. Kornerové, kterou jsem četla. Nic moc jsem o ní nevěděla a tak mé očekávání nebylo příliš vysoké. Ale dost jsem se spletla. Kniha mě zaujala od první stránky. Je napsána poutavě a moc dobře se čte. Už teď se těším na další knihy pro mě nově objevené autorky.

08.07.2019 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Další Keplerovku jsem nemohla vynechat. Znovu pro nás autoři připravili velice čtivý, napínavý příběh. Místy hodně brutální a nepříjemný, ale opět velice dobře vystavěný a nepředvídatelný. Opět jsem při čtení druhé poloviny knihy měla pocit, že přesně vím, kdo je to zlo, o kterém kniha pojednává a opět jsem ke konci knihy byla vyvedena z omylu. Tohle prostě "Kepler" umí na jedničku.

10.03.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

"Keplerovky" se mi zdají být čím dál tím víc brutální. Nicméně nic to nemění na tom, že knížka je fakt skvěle napsaná, napínavá, má spád. Bavila mě od začátku do konce. U některých knih jsou občas "hluchá" místa, ale tady ne. Občas mě docela mrazilo.

15.03.2019 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Po přečtení zdejších komentářů jsem měla z knihy trochu strach. Obávala jsem se nějakých podrobných, nechutných popisů. Ale ne. Kniha je napsána právě bez těchto věcí a přesto je zde naprosto přesně popsán pocit samoty, nepochopení, úzkosti...Už od začátku člověk tak nějak tuší, že tohle bude hodně špatné...že hlavní "hrdina" nedopadne dobře. Uff! Silná knížka.

24.03.2024 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Byla to moje třetí knížka od Radky Třeštíkové a bohužel nejslabší. Pořád jsem čekala, že se to nějak rozjede, ale nerozjelo a najednou byl konec. Knížku nehodnotím úplně špatně, ale spíš jako jako takový průměr. Nezarmoutí, nenadchne...

31.07.2019 2 z 5

Chtěla jsem si doma udělat pořádný úklid, tak mi knížka padla do oka. Přečetla jsem si samé pochvalné komentáře a řekla jsem si, že knížku prostě musím mít. Knížku jsem přečetla (kupodivu) celou. Pořád jsem tak nějak doufala, že objevím "to něco" proč je knížka tak oblíbená, proč má tolik pozitivních komentářů...No, nekonalo se. Prostě mě to nebavilo. Knížka je psaná suchým, nezajímavým stylem, autorka se několikrát opakuje.... Za mě prostě ne-e.

14.04.2016 1 z 5

Jižní louka Jižní louka Astrid Lindgren

Knížku jsem koupila osmiletému synovi tak nějak bez rozmyslu, vybírala jsem čistě podle autorky. Po dětech z Bullerbynu, Pippy a Karkulínovi to byl celkem šok, ale v dobrém smyslu. Nevím proč, ale nějak jsem zase čekala vtipné příběhy o dětech... Je to krásná, melancholická, smutná knížka. Svým způsobem hodně výjimečná. Z počátku jsem trošku váhala, jestli jí synovi budu číst, ale nakonec jsem se rozhodla, že ano. Poslouchal a ani nedutal. Myslím, že knížka zaujme nejenom děti, ale i dospělé.

20.10.2015 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Nevím, jak to ta Petra Soukupová dělá, ale pro mě opět plný počet hvězd.

Přes zvláštní styl jazyka jsem knížku přečetla skoro na jeden zátah (nebo právě proto?). Napjatá atmosféra z knihy přímo "vyzařuje". Zvláštní syrový styl Petry Soukupové je nezaměnitelný.

03.04.2018 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha se zpočátku dost táhla, nějak jsem se do ní nemohla začíst. Navíc mi postavy přišly hodně nesympatické. Zhruba v půlce se to všechno nějak zlomilo a kniha se mi naopak četla velice dobře. Dost depresivní čtení, ale holt to tak někdy je...

04.05.2017 3 z 5

Krásná, poetická kniha, která mě naprosto dokonale přenesla do tančírny Century. Ilustrace pak už jenom doplňují atmosféru knihy. Hodně povedené.

12.02.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tahle kniha mě chytla. Původně jsem od ní zase až tolik neočekávala. Do té doby, než jsem jí četla, jsem si jednou přečetla článek v Elle, který mi přišel takový nijaký. Knížka byla fajn. Jak psal někdo níže, jednalo se hodně o všeobecně opakující se úvahy, ale podle mého názoru byly vtipně, zajímavě a laskavě podány. V některých z nich jsem se našla. Z knížky je cítit, že jí psala žena, která už má nějaké zkušenosti a moc dobře ví, že nic není černobílé. Herečku jsem nikdy nijak moc nezbožňovala, ale touhle knihou si u mě udělala docela jedno velké plus.

Knížka se mi líbila i po vizuální stránce - hravé, ženské ilustrace naprosto korespondují s obsahem.

06.05.2016 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knížku jsem četla na dovolené. Jee to přesně ten typ knížky, která se na dovolenou hodí - nic komplikovaného a dobře se čte.

31.08.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Moje první kniha od "Keplera". Mám ráda tu nepředvídanost a spád. Už se těším na další knihy od těchto spisovatelů. Severským detektivkám jsem dlouho odolávala a teď si říkám: "Proč?"

27.12.2017 5 z 5

Po stopách Karla IV. Po stopách Karla IV. Lenka Pecharová

Knihu jsme četli společně s mým devítiletým synem a můžu asi napsat za nás oba, že se moc líbila. Je psaná pěknou, srozumitelnou formou vhodnou pro děti. Kniha je pěkně ilustrována, nejedná se "jen o strohý text", ale je doplněna různými hádankami a rébusy, což jistě především mladý čtenář ocení. Celkově knihu beru jako velmi povedenou.

26.05.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla, mělo to spád. Co se ovšem povedlo na jedničku, je její marketing. Zřejmě i proto jsem od ní čekala ještě trošku víc.

14.03.2017 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Uf, těžké téma. Téma genetiky mám hodně ráda, takže mě kniha velmi zaujala, i když, musím se přiznat, v některých odbornějších odstavcích jsem se trošku ztrácela. Nic to neubralo na tom, že mě kniha hodně bavila a skvěle se mi četla. Líbilo se mi, že jsem se něco dozvěděla i o Mendelovi, k tomu bych se asi jinak jen tak nedostala.

Je to moje šestá "Mawerovka" a opět mohu říct, že se mi kniha hodně líbila. Je to opět "Mawerovka" jak má být.

25.01.2017 5 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Pro mě nejtěžší Mawerovka. Z ostatních knih jsem u Mawera zvyklá, že má knížka spád, čte se jedním dechem. Tady byla v některých částech docela zdlouhavá, hlavně co se týká částí o svitku a o křesťanské víře. Neřadím jí určitě mezi špatné knihy, ale z Mawerovek určitě nejslabší.

09.01.2017 3 z 5