jana.hud jana.hud komentáře u knih

Země zlatých pagod Země zlatých pagod Stanislava Ramešová

Tuto knihu jsem v dětství našla u babičky a dědy a hned jsem se do ni začetla. Do té doby jsem o té zemi měla jen minimální ponětí, o pagodách vůbec žádné, ty mne fascinovaly. Pak jsem si tehdy ještě Barmu s hl. městem Rangún v papírovém atlase dohledala a od té doby mám tuto zemi v mysli a třeba se tam jednou podívám.

29.02.2024 5 z 5

Jóga pro skutečný život: metoda kundaliní Jóga pro skutečný život: metoda kundaliní Maya Fiennes

Vynikající kniha, pro mne zatím nejlepší v tomto směru, co jsem četla.
Je napsaná přehledně, krásně graficky zpracovaná a doplněna fotkami všech cviků o kterých se autorka zmiňuje.
Knihu mam z knihovny půjčenou zatím tyden, prolistovala jsem ji a teď ji postupně denně počítám a zkouším cviky i mantry (na YouTube je lze najít přímo autorky a zpívat s ní).

26.07.2023 5 z 5

Jižák, město panelů, snů a mýtů - s fotografiemi Karla Cudlína Jižák, město panelů, snů a mýtů - s fotografiemi Karla Cudlína Jan Lukavec

Kniha byla pro mně i mojí rodinu, kteří jsme na Jižním městě žili cca od roku 1985, velkým zklamáním.
Do textu jsme se vůbec nemohli začíst, bylo to takové plkání o ničem a všem a ještě dost nečtivě napsané. Ano, dozvěděla jsme se o tom, kdo ze známých lidí ve městě žil a co většinou negativního o něm napsal, nějaký porovnání s bratislavskou Petržalkou...ale nic moc jiného.
Říkala jsem si, že tedy alespoň fotky budou stát za to, když už zabírají půlku knihy. No....fotka a popisek někde vzadu a takový jako Jižní město I, Jižní město II? Jako vážně? Dost míst jsem poznala - JM znám opravdu dobře a mám, mám ho ráda a myslím si, že je to vynikající místo pro žití - ale některé ne. Jsou to historické fotky. Jako bývalý grafik si myslím,že popisek k fotografii a ještě s datem pořízení k ní patří. Takže opět zklamání.
Desky knihy jsou v měkké vazbě, což by mi u knihy, kterou si chci nechat a často v ní listovat, vadilo. Ale já už knihu nemám. Nestojí za to mít ji v knihovně.

Budu doufat, že knihu o Jižňáku, jak já své milované "rodné" sídliště nazývám, ještě někdo napíše. A že ta opravdu bude stát za to. Líbilo by se mi tam např. porovnání fotografií z minula a nyní. Co zajímavého na sídlišti je, co přibylo, co se změnilo aj.

26.07.2023 2 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Odloženo na straně 49, nechci se s knihou trápit, tak jako s Vegetariánkou.
Druhou hvězdu dávám diky prologu s informacemi o povstání.
Jak ja se na knihu těšila a prostě ne, tuto spisovatelku a jeji styl psaní nedokážu zkousnout.

05.05.2023 2 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Vůbec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Některé pasáže mi sedli a říkala jsem si, je to fajn. Ale některé byli pro mně až do scifi, které ráda nemám. Někdy mi přišlo, že čtu pohádku..Ale je pravda,že knihu si asi pamatovat budu. Popřemýšlím, zda číst její další pokračování,abych věděla, jak příběh pokračuje. Ale rozhodně ne hned teď, teď mne to vůbec neláká - 2,5 hvězdy.

23.02.2023 3 z 5

Dokud voda neskončí Dokud voda neskončí Abhejali Bernardová

Nádherně graficky zpracovaná kniha s ještě lepším obsahem. Abhejali tleskám!!
Nejen k překonání Ocean seven (a dalším sportovním výkonům o kterých jsem četla na webu abhejali.cz), ale k tomu jak jsi je překonala, jak silný si člověk a jak své myšlenky šíříš dál.
Knihu jsem četla poměrně dlouho - musela jsem si ji dávkovat, vstřebávat myšlenky, afirmace. Studovala jsem na mapách, kde Abhejali plavala. Hledala písně a zkoušela i meditaci a vizualizaci,které popisuje v knize.

Knihu lze jen doporučit. Určitě se k ní budu vracet a pročítat ji i dále.

14.02.2023 5 z 5

Vegan recepty – chutně a snadno Vegan recepty – chutně a snadno Monika Brýdová

Opět výborná kuchařka vegan receptů z dostupných surovin.
I u této platí stejný komentář jako jsem psala u Vegan recepty – hravě a zdravě

12.01.2023 5 z 5

Návod na záchranu planety Návod na záchranu planety Natalie Isaacs

Plně nás stotožňuji s komentářem Evy.
Knihu jsem náhodně našla v knihovně a po jejím prolistování jsem se rozhodla si ji půjčit a oživit si a doplnit si informace, které již znám.

Škoda,že je tato kniha málo čtená a téměř neznámá, určitě by prospěla hlavně lidem, kteří o udržitelnosti mají minimální informace. Asi by byli hodně překvapení např. tím kolik vody se spotřebuje na výrobu jednoho litru balené vody a nebo, že spousta obchodů s módou své výrobky pálí, aby mohli do obchodů dat opět novou kolekci.

Takže pro mne opět velké poselství: přemýšlej než něco koupíš...opravdu to potřebuješ?
Byť já většinou ano, protože nákupy odkládám a odkládám...a pak dle fotek zjišťují, že to triko mám už 7 let a tedy nové není a má nárok se rozpadnout. Pokud je to bavlna, tak stejně ještě poslouží alespoň na hadry.

Spolek Milion žen má svou aplikaci (v angličtině)

28.08.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásné a milé pohlazení po duši. Doporučuji. Moc se mi líbila.

16.04.2022 5 z 5

Kam bych tak běžela?: extrémní běhy od -40 °C do +40 °C Kam bych tak běžela?: extrémní běhy od -40 °C do +40 °C Ivana Pilařová

Vynikající kniha a neskutečných zážitcích autorky.
Paní Ivana působí velice mile a skromně, běhy popisuje tak jako by bežela 5 km a ne utra závody nebo náročné maratony. Doporučuji.
Kniha je doplněna spousty nádherných fotek. Škoda jen,že nemá pevné desky.

13.04.2022 5 z 5

Čtu a jsem už skoru v půlce....když vidím ty hodnocení, tak se snažím číst po troškách dále, že třeba v té knížce něco zajímavého bude. Ale nelíbí...
Přijde mi to jako postřehy soukromého deníku,aby si autor vzpomněl až o tom bude chtít za dvacet let vyprávět.

14.02.2022 2 z 5

Třináct tisíc dní Třináct tisíc dní Tomáš Hajzler

Kniha mi vůbec nesedla, odkládáme nedočtenou. A to jsem si dala pár dní odstup a zkusila ji číst znova. Ale jednotlivé příběhy, kde autor přeskakuje z jednoho tématu na druhé a z jednoho místa na jiné...to není nic pro mne. Raději svůj čas využijí na čtení pro mne něčeho kvalitnějšího.

07.02.2022 odpad!

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Po přečtení komentářů zde jsem měla od knihy velká očekávání a přišlo rozčarování a zklamání, které vylepšila až poslední třetina knihy a tou je cesta na Antarktidu.
Jinak to jsou pouhé myšlenky autorky, poznámky a črty z cest, které se hodí tak do zážitkového deníku autorky.
Grafická úprava se mně narozdíl od Dana líbila.A fotky byly velmi povedené. 2,5 hvězdičky....

20.01.2022 3 z 5

Nádherná kniha, jak po grafické, tak obsahové stránce.
Medailonky českých úspěšných žen jsem si dávkovala, vždy pár denně. Ne všechny osobnosti jsem znala, některé byly pro mne překvapením.
Knihu určitě doporučuji! Mám ji z knihovny, ale ráda bych ji měla i v té své.

18.01.2022 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Tak to byla jízda.
Těžké téma vyprávěné dětskou hrdinkou Klárkou se četlo neskutečně lehce, byť nejen z konce knihy mrazí. Doporučuji.
Toto by měla být doporučená kniha pro druhý stupeň!

11.12.2021 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Výborná kniha pro lidi, co se ve zdravém zdravotním stylu moc neorientují. Pro mne tam toho tolik nového nebylo, autorku sledují delší čas ale i tak mne bavil styl psaní i vyprávění o jejím životě.
Co musím ocenit je nápaditá grafika, která baví.

19.11.2021 5 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Hrozně těžké čtení, člověk si od knihy musel psychicky odpočinout.
Roky vím,tuším,co se děje ve velkochovech,ale číst to takto černé na bílém bez příkras,to bylo fakt neskutečné a surové.

Myslím si, že o takovýchto věcech by se mělo učit ve školách, aby byla naděje.

Jsem tak ráda, že půl svého života maso nejím a že posledni roky jsem přešla na veganství,raději se sama omezím (krom sýrů,už nemám problém) než toto podporovat!

14.08.2021 4 z 5

World Marathon Majors: Moje cesta World Marathon Majors: Moje cesta Lenka Kubková

Po prvních maratonech jsem se bála, že kniha bude stále stejná a přestane mne bavit. Nebylo tomu tak, i když v kuse jsem ji nečetla, závody jsme si dávkovala.
Pro mne zajímavý pohled na trénink maratonské závodnice, i představení rituály.
Bonusem bylo,že Lenka běhá i na místech, kde běhám já...jen proti ní daleko pomaleji a kratší vzdálenosti.
Lenko gratuluji ke všem závodům. Vám i vašemu skvělému fanouškovi,parťákovi a manželovi. Je úžasné mít takovou oporu jako je vaše rodina.

05.08.2021 4 z 5

Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Karolína Rathousová

Vynikající kniha. Byť si myslím,že jsem v tomto tématu docela sečtělá,tak tato kniha mi nabídla spousty nových informací, které jiné knihy nenabídly.
Knihu mám z knihovny, na co nejdelší půjčení a stále ji studuji..... kéž by tato kniha pronikla k co nejvíce lidem. A do škol jako učebnice, neboť mladí jsou v tomto ohledu naší nadějí a rady přijímají. To vidím naštěstí na své dceři.

Dewii moc děkuji za krásně grafický i ekologicky zpracovanou knihu a budu ji dále doporučovat.

13.06.2021 5 z 5

Vegan recepty – hravě a zdravě Vegan recepty – hravě a zdravě Monika Brýdová

Moniku znám díky tvoření roky, sledují její web,teď i YouTube kanál. Kniha mne nemohla minout. Většina receptů je jednoduchá, z dostupných surovin. Doporučuji.
Zrovna dnes jsem si udělala k obědu výborné řepné placičky, inspirované receptem z této kuchařky.
Jediné malé minus pro mne je to,že chybí množství použitých ingrediencí.

13.06.2021 5 z 5