jan.para jan.para komentáře u knih

Dějiny pravěku a starověkého Orientu Dějiny pravěku a starověkého Orientu Pavel Augusta

Učebnice pro můj zamilovaný předmět.

20.08.2023 5 z 5

SS: Krví nasáklá zem SS: Krví nasáklá zem Gordon Williamson

Čtivě zpracovaná historie Waffen-SS. Jedná se o stručný popis této organizace. Psáno zcela nezauzatým stylem autora.

18.08.2023 5 z 5

Navzdory: Příběh příslušníka speciálních sil AČR Navzdory: Příběh příslušníka speciálních sil AČR Eduard Stehlík

Další ze série kniha českých veteránů z války v Afghanistánu. Cením, že autoři alespoň trochu nechali nahlédnout pod pokličku 601. skupiny speciálních sil. Na knize je ale vidět, je velmi osekaná a autoři do ní z pochopitelných důvodů nemohli napsat všechno. I tak je ale kniha velmi zajímavá a Stehlík s Matoušem jsou frajeři.

17.08.2023 4 z 5

Bratři ve zbrani: Válečné zážitky dvou výsadkářů z roty Easy zvané Bratrstvo neohrožených Bratři ve zbrani: Válečné zážitky dvou výsadkářů z roty Easy zvané Bratrstvo neohrožených William Guarnere

Pěkná zpověď dvou vojáků z roty E, obsahující nejen jejich zážitky z války, ale také vzpomínky na jejich dětství, nebo jak se žilo po válce. Velmi se mi líbil i doslov herců, kterí Heffrona a Guarnera hráli v seriálu.

15.08.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavá kniha s velkým potenciálem. Mám trochu pocit, že postupem času ztratila šťávu. První část je velmi zajímavá a čtivá a člověka naladí na dobrodružství na Tribeči. Druhá část už je trochu nudnější.

13.08.2023 3 z 5

Ve stínu mužů: Ženy v československých vojenských jednotkách na východní frontě v letech 1942–1945 Ve stínu mužů: Ženy v československých vojenských jednotkách na východní frontě v letech 1942–1945 Roman Štér

Je to spíše studie, která se zabývá jednotlivými aspekty života žen v naší východní armádě za druhé světové války. Po knížky je poměrně těžké se pročíst. Cením především seznamy vojákyň.

08.08.2023 3 z 5

Vzduch je naše moře Vzduch je naše moře Václav Šorel

Pěkný komiks historie našeho letectví doplněný o krátký popis událostí. Kniha je celkem pěkná, ale chybělo mi v ní více příběhů našich letců z dob 2. světové války.

06.08.2023 4 z 5

Vynález zkázy / Ocelové město Vynález zkázy / Ocelové město Jules Verne

Přišlo mi to horší, než filmy.

06.08.2023 3 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Přišlo mi to horší, než film.

06.08.2023 2 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Nestává se mi to často, ale film mi přišel lepší než kniha.

05.08.2023 3 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Určitě zajímavé příběhy, ale psané spíše povrchním stylem.

05.08.2023 3 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

25.07.2023 5 z 5

SS - DAS REICH SS - DAS REICH Gregory Louis Mattson

Jak je uvedeno v komentáři níže. Kniha, ve které je skoro všechno.

25.07.2023 4 z 5

Černí andělé - Příběh Waffen-SS Černí andělé - Příběh Waffen-SS Rupert Butler

Čtivě zpracovaná historie Waffen-SS. Jedná se o stručný popis této organizace. O jednotlivých divizích autor napsal zvláštní knihy.

21.07.2023 5 z 5

Černí andělé - Historie zbraní SS Černí andělé - Historie zbraní SS Rupert Butler

21.07.2023 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Klasická Bukowina, u které se pobavíte, trochu zastydíte a dá Vám to pár myšlenek do života. Jinak nic víc.

19.07.2023 2 z 5

V říši zla: Křičící orel za Rýnem V říši zla: Křičící orel za Rýnem Donald R. Burgett

Na můj vkus opět nepřehledné.

19.07.2023 2 z 5

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

19.07.2023 5 z 5

SS - Hitlerjugend - Historie dvanácté divize SS v letech 1943-1945 SS - Hitlerjugend - Historie dvanácté divize SS v letech 1943-1945 Rupert Butler

Stručně popsána Historie divize waffen SS Hitlerjugend. Než by šel Autor do hloubky historie divize, spíše popisuje historické souvislost, ale i tak to není špatné.

19.07.2023 3 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski