JaLenka JaLenka komentáře u knih

Femme fatale Femme fatale Jiří Kratochvil

Místy jsem chtěla čtení vzdát. V druhé části jsem se úplně ztrácela. Jako nápad pro román ale další pokus, který vypravěč své hrdince dal, hodnotím kladně. “A kdybych se tady teď vyzula, stáhla si punčochy, opatrně sestoupila po břehu a nadzvedla svou svatební sukni, stalo by se něco, co se ještě nikomu nepovedlo: vstoupila bych - panta rhei nepanta rhei - do téže řeky!!”

A “to s tou bílou růží … to mi něco moc a moc připomíná. Přesně tohle se už totiž někdy někde stalo” :)) GENIÁLNÍ !!

12.11.2021 2 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Zajímavý a čtivý příběh, zpočátku jsem si musela zvyknout na poněkud dokumentární styl, s přibývajícími přečtenými stránkami přišly i hlubší myšlenky..

12.11.2021 4 z 5

Voliéry Voliéry Zuzana Brabcová

Jedna z (mála) knih, kterou si určitě s odstupem času budu chtít přečíst podruhé... a potřetí... a pak zde o ní možná i něco napíši... Nelehké ale krásné čtení!

08.01.2021 4 z 5

Nelze uvěřit, že tyto všechny hrůzy (včetně těch, které v knize nejsou) potkaly jednoho člověka, notabene skutečnou ženu, kterou jsem znala “jen” jako autorku výborných knih

08.01.2021 4 z 5

Nemalujte čerta na zeď Nemalujte čerta na zeď Jiří Žáček

Jako vždy milý Jiří Žáček. K tomu několik hlubších básniček. Hezké.

11.10.2020 3 z 5

Písně mravenčí chůvy Písně mravenčí chůvy Daisy Mrázková

Cituji z přebalu, “žádné snadné veršovánky”. Samozřejmě jako vždy u Daisy Mrázkové nádherné ilustrace..

11.10.2020 3 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Nedočtená kniha, nerozumím jí

10.08.2020

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

O 100% lepší než InTyMně, ale návrat ke kvalitám prvních dvou knih autorky za mě nenastal. Vize budoucnosti - buď tomuto žánru opravdu nerozumím (nečtu ho) a nebo se to prostě fakt nepovedlo. (Nebo obojí.) Samotný příběh a postavy mě ale cca od druhé třetiny začaly bavit, jen možná ty náhody už byly trochu neuvěřitelné.

10.06.2020 4 z 5

Věčný striptýz Věčný striptýz Milena Holcová

Poměrně čtivé, za mě lepší než Orinoko. Ovšem název ani obálka by mě neoslovily, spíše naopak, knihu mi nabalila naše knihovnice..

29.12.2019 3 z 5

Tajemství rodiny M. Tajemství rodiny M. Pavlína Jurková

Pozor, tato kniha klame svým názvem, kdo čeká dobrodružné odhalování rodinného tajemství, bude zklamán (jako já). Naopak pro mě zcela nečekaná linie s běžeckými tréninky a závěrečný závod se mi líbily.

09.10.2022 4 z 5

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Mě bohužel kniha spíše zklamala, příběh smutný a silný, ale zpracování mě tolik nezaujalo.
A souhlasím, že tisk v barvě se hůře četl!

09.05.2022 3 z 5

Dobrou noc, sladké sny Dobrou noc, sladké sny Jiří Kratochvil

Vstupy vypravěče, promlouvání ke čtenáři, nadpřirozené a absurdní prvky, chápu, že tohle každý nedá. Také u mě se pocity během četby střídaly, nicméně konec některá slabší místa naprosto odčinil: Vše se zde propojilo, vysvětlilo, a to znásobilo sílu již přečteného!

27.10.2021 4 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Úplně jsem se nemohla začíst. Dobrý příběh i krásný jazyk, ale nemělo to tu šťávu Zulejky..

29.08.2021 3 z 5

O všímavé Ele O všímavé Ele Radvan Bahbouh

Knihu jsem četla sedmileté dceři a po dočtení poslední věty se zeptala, zda existuje i druhý díl:) Ke knize se určitě budeme vracet, snad si s dalším čtením a přibývajícím věkem odnese i něco z myšlenek, že bychom se měli radovat z obyčejných věcí a mluvit o svých pocitech..

06.06.2021 5 z 5

Kapesní zvěřinec Kapesní zvěřinec Jiří Žáček

Od Žáčka se mně zatím tato kniha líbila nejméně..

11.10.2020 1 z 5

Kdy má pampeliška svátek Kdy má pampeliška svátek Michal Černík

Zaujaly mě jen dvě básničky..

11.10.2020 1 z 5

Nebe - peklo - ráj : tyglík české poezie pro děti 20. století Nebe - peklo - ráj : tyglík české poezie pro děti 20. století * antologie

Tuhle knihu současné české poezie pro děti bychom všichni měli mít v knihovně, nejen pro děti. Bohužel se aktuálně nedá sehnat ani v antikvariátech..

11.10.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Podivná knížka. Chvíli jsem uvažovala, jestli se mi vůbec líbí, také mě rušily “vymyšlené reálie”, ale nakonec říkám dost dobré:)

13.05.2020 5 z 5

Dva knoflíky z Černé hory Dva knoflíky z Černé hory František Savov

Milá kniha pro děti nejen o tom, jak se máme chovat k přírodě, s krásnými ilustracemi! Už máme další 3 díly:)

21.11.2019 5 z 5

Chodí pešek okolo Chodí pešek okolo Eva Límanová

Navzdory vysokému hodnocení mě kniha neoslovila, nebavila a ničím nepřekvapila. Vyprávění válečných událostí a příběhu jedné rodiny z pohledu dětí je možná originální, ale pro mě nezáživné, děj se vleče, čtenář neočekává vyvrcholení a ono ani neprijde.

17.08.2019 1 z 5